Mám kúpiť odsávačku mlieka popredu?

anicka246
28. aug 2013

Ahojte baby, myslíte že je potrebné kupovať odsávačku mlieka dopredu ešte pre pôrodom? Máte ju vo svojej výbave?? Pýtam sa len preto lebo veľa žien predáva nepoužité kôli tomu lebo ich nepotrebovali a mali ich kúpené dopredu... Ďakujem 🙂

stanislavao
28. aug 2013

@anicka246 odsavacka mlieka je do porodnice velmi dolezita. neverim tomu, ze tie, co ju predavaju ako nepouzitu, tak je naozaj nepouzita. ja som bola v porodnici 2x a potrebovala ju tam kazda jedna rodicka, ktora tam lezala. po porode sa prsniku naleju mliekom, niekedy az maximalne rychlo a pokial si mlieko nebudete odsavat, tak sa prsniky zapalia, mliekovody upchaju a nie je nic horsie, ako preplnene, naliate, zapalene prsniky. naozaj. urcite si odavacku do porodnice zoberte.

anicka246
autor
28. aug 2013

ďakujem pekne za info, určite kúpim 🙂 a predávajú to v lekárni alebo skôr v takých obchodoch kde aj všetky vecičky pre bábo??

lenka369
28. aug 2013

anicka246 ahoj tak ja som odsavacku pouzivala od prveho dna po porode malicka bola spachtos a musela som odsavat aby som mala viac mliecka ale myslim ze v porodnici by mali mat poziciat ale ja som mala svoju.a budes ju potrebovat aj ked budes mat vela mliecka aby si nadmerne mnozstvo odsala.................doma som ju pouzivala uz menej iba ked som musela od malej odbehnut aby mala co papat................takze podla mna je to uzitocna vec nemusi byt draha je ich vela ja som mala len rucnu pumpickovu a posluzila 😀

hamca
28. aug 2013

@anicka246 ja som odsavacku nemala dobredu a obrovska chyba! Mne kamoska slubila,ze mi da jej nepouzitu, ale akosi som si ju zabudla dopredu vyzdvihnut a ked mi ju bolo treba, tak som sa nevedela kamoske dovolat. Tak manzel utekal do lekarne, kupil jedinu,ktoru tam mali a bola fakt hrozna, slabo odsavala. Takze ja fakt odporucam mat uz so sebou, lebo ta bolest naliatych prsnikov bola strasna.
inak moja kamoska ma obchodik s detskymi vecami a odsavacky predava aj tak,ze ak ju vratis nepouzitu v povodnom obale,tak ti vrati peniaze. Skus sa poobzerat,ci nieco take nie je aj v tvojom okoli.

luba41
28. aug 2013

@anicka246 odsávačka do porodnice nie je dôležitá, ak máš bábätko od prvej sekundy pri sebe a bábätko je dobre prisaté...bábätko je najlepšia odsávačka.. a k nalievaniu prsníkov dôjde práve vtedy, ak bábätko nosia len na kojenie a pod... upchatie mliekovodov a zápaly sú spôsobené nesprávnym prisatím /prípadne mykozou/...ak budeš mať veľa mlieka, neodstriekavať po kojení, pretože to práve zvyšuje tvorbu..prípadné naliatie prsníkov riešiť len odstriekaním rukou, aby povolilo to prvotné napätie..odsávačku si potom môžeš kúpiť domov, teda ak uvážiš, že ju ozaj potrebuješ... 😉

monhla
28. aug 2013

V pôrodnici som nemala a nepotrebovala som ju, ale na doma som si kúpila manuálnu /a potom ešte jednu obyčajnú k našim pre prípad - použitá pár krát, ale zišla sa/ Elektrickú by som zvažovala, iba ak by som nekojila, ale iba odsávala, lebo by mi asi ruky odpadli. No ak "pre prípad núze" mi manuálna stačila.
Ja som našťastie použila odsávačku len v prípade hroziaceho zápalu /pri mladšej mi 2x pomohla a zápal žiadny 🙂 / a keď bola malá moc spavá po očkovaní. Používala som tú čo mám doma do cca 8 mesiaca.
Ak si si nie istá, kúp pre prípad obyč. odsávačku napr. aj tu z bazárika /sú aj do 5 eur 🙂 / a máš vybavené. Švagrina mala, použila asi 1x a predala, lebo po mesiaci nekojila, takže verím, že nájdeš aj odsávačky takmer nepoužité.

dejka77
28. aug 2013

U mna to bolo takto: odsavacku som kupila a bola mi na prd 🙂 Dcera zacala poriadne papat asi po 24 hod. Mala som nadprodukciu, ziadne upchate mliekovody ani zapal a to som mala prsia totalne naliate po tyzdni. Ak chces tomu predist tak radsej nenos podprsenku.
Pri synovi som ju vytiahla lebo sme isli na svadbu a potrebovala som odsat. Nevedela som s tym odsat tak som si radsej rucne odstriekala.

13anit
28. aug 2013

Ahoj Anička, odsávačku predávajú v obchodoch s detskými potrebami. Alebo, ako všetko iné, je môžné zohnať na internete. Ja som rodila v BA ružinove, a tam mali na oddelení odsávačky, takže vlasnú tam maminy nepotrebujú. Ale pravdupovediac, ja som moju čo mám doma, nikdy v živote nepoužila, len tak vyskúšala a stále ju mám v krabici. Mlieko príde časom, myslím, to ozajstné množstvo, keď budeš cítiť tlak v prsníkoch a zväčsia, napnú sa ti. Ale keď budeš môcť kojiť svoje bábo keď ono bude chcieť, tak množstvo tvorby mlieka sa ti upraví podľa potrieb bábätka a odsávačku vôbec nebudeš potrebovať.
Čítam prispevky čo písali luba41 aj monhla, majú 100percentnú pravdu. Úplne s nimi súhlasím. Bábo je najlepšia odsávačka.

venija
28. aug 2013

@anicka246 mne ju kupoval priatel az ked som bola v porodnici, lebo mala bola leniva. Napokon som ju dojcila do 9 mesiacov, ale doma som ju vyuzila iba par krat. Posunula som ju kamaratke, ktora ju vyuzivala tiez len na zaciatku, ked mal vela mliecka. Vacsinou v porodnici ti odsavacku aj pozicaju. Dopredu by som ju asi nekupovala.

miku1
28. aug 2013

@anicka246 Nekupuj zbytočne dopredu. Ja som mala dokonca 2, ani jednu som nepoužila a obe som potom predala. Za celý čas, čo som dojčila staršiu som potrebovala odsávačku asi len 2x - nakoľko som ich už vtom čase nemala, tak som si pomohla raz sama a raz pomohol manžel 🙂 Pri druhej dcérke som ju zatiaľ nepotrebovala ani raz.

sante81
28. aug 2013

@anicka246 nekupuj, ja som kupila mandelu za 40e a pouzila som ju asi 3x, nakoniec som predala za 8e na bazári.

seemani
28. aug 2013

Ja som dopredu nekupovala, a som rada. Prvé tri dni som si odsávala rukou, aj to len preto, že malý bol spavý a sestrička mi povedala, že ho bude dokrmovať UM, To som odmietla, veď som mala plné prsníky, tak som si odsávala vždy pred kojením a keď už sa mu nechcelo sať, doliala som ho s flašky 🙂 Doma sa rozpapkal a neodsala som ani raz, prsia sa mi nezapalujú, mlieko mi netečie, nič ma nebolí a s produkciou nie je problém. Upravila sa podľa malého. Akurát v noci, keď mi dlhšie spí sa pekne naplnia a sú tvrdšie na dotyk. Ale doobeda sú zase ako blato. Na tvojom mieste by som nekupovala, bdue ťa to vábiť k tomu si odsávať, rukou ej to predsa namáhavejšie, aj ja keby som mala vtedy pri sebe, určite ju použijem, ale tým si len môžeš spôsobiť to, že si odsaješ viac, a bude sa ti aj viac tvoriť, a budeš musieť odsávať už stále. Nechaj to na prírodu, tá si to zariadi tak, aby si mala mliečka akurát. Ale prikladaj bábo vždy keď si pýta, to je základ ideálnej tvorby mlieka.

salome_82
28. aug 2013

@anicka246 Nepotrebuješ. V pôrodnici ti požičajú (aj tak nedovoľujú používať vlastné) a doma ju už nebudeš potrebovať. V podstate odsávačka mi bola dobrá len na stimulovanie prsníkov, aby sa mi rozbehlo mliečko. Druhá vec je, ak by si si chcela mliečko odsávať do zásoby do mrazničky (ty môžeš ísť mimo domu a bábätko nakŕmi niekto iný).

hori
28. aug 2013

@anicka246 podla toho, ci si chces risknut situaciu, ze ju budes potrebovat a nebudes ju mat... ja by som neriskovala, ta bolest je fakt desna... radsej pretrpim, ze si ju kupim a nepouzijem ju...
z vlastnej skusenosti - v porodnici mi nepozicali - mali dve pre cele oddelenie a prednost mali maminky, ktore mali nedonoseniatka a nemohli ich dojcit... realita je taka...

janinna11
28. aug 2013

@anicka246 ak si ni si ista, stacis kupit aj potom, objednas cez net a za 2-3 dni ju mas doma. Ale je to super vec, ja na tvojom mieste asi pockam, uvidim aku maju v porodnici, kde chcem rodit a vyskusam, kazdemu vyhovuje nieco ine. A ak by si nutne potrebovala dqt mliecko z prs von, staci odstriekat, len to treba vediet, viac to setri bradavku ako odsavacka. Aj tu na MK v sekcii laktacne poradenstvo je sikovne video ako to treba robit.

tinka_21
28. aug 2013

Ahoj, ja som nekupovala dopredu, práve preto že som netušila či ju budem potrebovať alebo nie. Stojí to veľa peňazí, ale samozrejme pokiaľ ju používať budeš, tak nie je o čom 🙂 V pôrodnici mi požičali, keď som potrebovala odstriekať mlieko a nešlo mi to, ale vôbec mi to s ňou nešlo, bolo to ešte väčšie trápenie, najlepšie boli na odstriekanie moje ruky a fungovala som tak aj doma po pôrode. Samozrejme uvidíš, vôbec tým neznevažujem odsávačky mlieka 🙂 Ale určite stačí keď si ju kúpiš až potom, Už keby veeeeľmi horelo, tak ju kúpiš v ktorejkoľvek lekárni. 🙂

veroniqe1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
28. aug 2013

v noci v porodnici som myslela,že oumriem kvôli naliatym prsníkom,kým som sa dočkala rána a možnosti ísť požičať odsávačku/bolo to už dávno/ bez odsávačky by som rodiť nešla,to bude prvé,čo nakážem dcéram zbaliť do porodnice,až príde na to čas 🙂

mackoxxx
28. aug 2013

@luba41 osobne s týmto názorom nesúhlasím. Malý sa prisal hneď (to isté som mala pri dcérke) na prvý pokus a kojila som ho vždy keď si zažiadal. Ak by som však prvé dni neodsávala, tak neviem, neviem. (nakoniec som to riešila mliečnou bankou) Mala som nadprodukciu mlieka veľmi dlho. Nepomohli mi ani v nemocnici ani laktačná. Vraj menej odsávať. Nemusela som odsávať, stačilo priložiť pohár a 50ml som mala za pár minút. To nechcem písať ako som spávala na uterákoch a nepremokavých podložkách. Po prvom "dokojení" som menila aj matrac. Teraz to dopadne znova tak isto.Takže @anicka246 odsávačku si určite kúp. Radšej ju potom predáš ako by si mala trpieť. 😉

sense
28. aug 2013

@anicka246 ja som nekupovala a boli by to zbytocne vyhodene peniaze, mala som pozicanu z porodnice a kedze sa ani po 5 tyzdnoch laktacia napriek vsetkym snaham nerozbehla sme museli prejst na um

m_ij_ka
28. aug 2013

@anicka246 odsávačku do pôrodnice nepotrebuješ, tam ich majú a mamičky si ich navzájom požičiavajú, ale domov by som si na tvojom mieste určite kúpila, budeš ju potrebovať, a keď ju už používať nebudeš ľahko ju predáš tu ďalším mamičkám na MK 😉

milota164
29. aug 2013

ja som mala v porodnici, skus si pozicat.u nas v porodnici neboli

danielatn
30. aug 2013

@anicka246 ahojcek, ja som si nekupovala. Celeho 1,5 roka co som kojila som v pripade potreby odstriekavala mliecko rucne. Raz som si pozicala odsavacku od kolegyne, kedze z rucneho odstriekavania ma boleli dost ruky, ale neslo mi to. Takze, rucna praca je rucna praca 🙂

astonka
30. aug 2013

@anicka246 ja som dopredu ani pri jednom nekupovala...a potrebna nebola...krasne sa prisali a papali od prvej chvile...ak by to bolo potrebne neni problem odsavačku kupit...

janka2110
30. aug 2013

ja som pri prvych dvoch detoch nemala kupenu odsavacku dopredu a musela som ju potom kupovat ked som prisla z porodnice...kojenie nam moc neslo..
pri tretom dietati som ju kupila este ked dom bola tehotna a pouzila som ju 1x 😵 kojenie nam islo super 🙂
takze ja by som pockala par dni po porode a kupila podla toho ako Ti pojde kojenie 🙂
mozno ju vobec nebudes potrebovat a par x sa daju naliate prsia odsat aj rucne 🙂

tinki
30. aug 2013

@anicka246 ahoj, mne odsávačka pomohla práve k lepšej tvorbe mlieka...moja malá bola papkáčik, ale ak mala obdobie, že mala koliku, či ju pálilo lebo mala reflux a vtedy mi veľmi neťahala, tak sa mi tvorilo troška menej mliečka a tak som si odsávačkou regulovala tvorbu mlieka..Podľa mňa je to dobrá a užitočná vec..či už pri nadprodukcii, alebo pri menšej produkcii mlieka..Večer som si odsávala, vyšlo síce málo ale o dve tri hodiny som už mala naliate prsníky..A to mi pomohlo k tomu aby som sa nedala presvedčiť na umelé mlieko..ale oplatí sa kúpiť aj použitú..veď si to vyvaríš..načo zbytočne vyhadzovať veľké peniaze.. 🙂

anicka246
autor
31. aug 2013

@tinki no ved to že mám jednu od kamošky, a tiež mi powedala že to stačí vyvariť, ale zdá sa mi dosť zničená, špinavá a preto som rozmýšlala o novej... neviem no či ked to vyvarím či to bude stačiť..

kuriatko21
31. aug 2013

@anicka246 tiež mi všetci pred pôrodom hovorili, že ju musím isto mať... nestihla som kúpiť a som rada. V pôrodnici požičiavali, ale nepotrebovala som ju. Potom doma bola dvakrát po sebe taká situácia, že som mala príliš naliate prsia, tak by som ju možno využila, ale odstriekala som troška ručne, pomohlo a odvtedy nič. Doteraz dojčím. Podľa mňa si treba zistiť, či v pôrodnici, kam pôjdeš rodiť, požičiavajú. Už v pôrodnici uvidíš, či budeš potrebovať, alebo nie. Takže môj názor je, nekupovať popredu, až podľa potreby.

tinki
31. aug 2013

@anicka246 ak sa ti nepozdáva tá od kamarátky, tak si zožeň inú..Ak by som mala pocit, že je špinavá, tak by som si ju nebrala..
ja som si zohnala z druhej ruky a bola som spokojná, ešte ja som ju potom predala ďalej a tiež bola spokojnosť..určite sú aj zachovalé..
a z mojej skúsenosti, lepšie mi to išlo z manuálnou ako z elektrickou. Od elektrickej som mala popraskané bradavky..ale zasa boli mamičky, ktoré mali strašne veľa mlieka a tým viac pasovala elektrická..

pozri sa aj tu na bazáre koľko ich je a niektoré vyzerajú dobre..

https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

tehotnica
1. feb 2017

Baby a ked uz budem potrebovat pouzit tu odsavacku v porodnici tak ako ste to riesili so sterilizovanim? Lebo vraj by sa mala po kazdom pouziti vycistit a sterilizovat.