Mám kúpiť odsávačku ešte pred pôrodom?

29. jan 2023

Baby nevyznam sa v tomto, tak sa vam opytam. Oplati sa kupit odsavacku mlieka este pred porodom? Vyuzijem junpotom? Ci kupit neskor, ked budem vediet, ze babatko sa horsie prisava?

beata_k
29. jan 2023

Urcite neskor. Pozri si aku by si chcela, ale napred by som nekupovala.

basska_b
29. jan 2023

Kludne potom kup. Vela penazi to je. Ja mam jednu a pouzila som parkrat... v dnesnej dobe staci skocit do obchodu a mas

rivini
29. jan 2023

Z mojej vlastnej skusenosti este pred…mozno ju nevyuzijes vobec…no mne pomohla, v prvych tyzdnoch nestratit mlieko. Este lepsia alternativa ako kupovat odsavacku je ta, nechat si vystavit od gyn. recept na elektrickz odsavacku (medela symphony). Ak budes mat po porode realne problem s dojcenim, uz si ju len pozicias z lekarne

jazula
29. jan 2023

Ja som zháňala po pôrode dosť narýchlo, dosť mi odsávanie pomohlo s rozbehnutím dojčenia. Mám použitú manuálnu z druhej ruky (je to kus plastu, takze po vyvarení bola ako nová 😉, zbytočne kupovať novú). Druhý krát by som si ju asi zohnala v kľude pred pôrodom.

3petka
29. jan 2023

Ja som mala tiež takú skúsenosť že som ľutovala že som ju nemala už v pôrodnici. Hneď ako som vyšla z pôrodnice sme šli kupovať. Používala som síce len 3 mesiace ale investíciu nelutujem

zapalkazapalkova
29. jan 2023

Ja som napr vôbec nevyužila odsavacku ani pri 1 dieťati

svokrinjazykmonika
29. jan 2023

Určite áno, možno ju budeš potrebovať už v nemocnici.

gumkac19
29. jan 2023

Ja som mala.uz v pôrodnici a využila som ju už tam
Nekupovala som drahu , mám konkrétne túto... ešte som ju požičala aj kamoške https://odsavacky.heureka.sk/babyono-elektricka...

margaretka1990
29. jan 2023

Za mňa nekupuj. Ja som tiez uvažovala ale vôbec nepotrebovala. Mala som veľa mlieka, v porodnici som pár krát odsala ale doma nebolo treba, ked tak len normálne prstami do úľavy stačí.

tulipanicek
29. jan 2023

Tiež z vlastnej skusenosti pred. Ono čím skôr ju mat je lepšie. Vieš si tým aj pekne zvýšiť tvorbu alebo tvorbu rozbehnúť. Aj deň neskôr ju mat môže znamenať problém 🤷‍♀️

scorpionflower1
29. jan 2023

Ja som si kupila drahu elektricku odsavacku Medela este pred porodom a hned sa pokazila, najlepsia bola ta najlacnejsia mechanicka z Tesca.

guiseppinka
29. jan 2023

Ani pri jednom dietati som nevedela odsat viac ako 4 kvapky mlieka... 20 min oba prsniky a nic... A to som kojila 1,5 roka, 1,5 roka a 2 roky... Za mna teda zbytocnost... Ak treba, vies ju kupit hned

lulu0123
29. jan 2023

Mam 3 deti,vsetky boli dojcene a odsavacku som nikdy nepouzila.

darius_a
29. jan 2023

Nieeee!

mamatroch
29. jan 2023

Ja by som pred porodom nekupovala. Ak bydes potrebovat v nemocnici, pozicaju Ti tam. Ak aj potom, kupis skoro v kazdej lekarni hoc aj cestou domov. Ja mam tri deti a nepotrebovala som ani raz... Ak by som potrebovala, vedela som , ze kupit sa da behom hodiny.

zuzka102
29. jan 2023

Úplne zbytočné kupovať pred pôrodom. Možno ju vôbec nevyužijes a teda vyhodené prachy zbytočne (nestojí predsa málo). Radšej si vytipuj aká konkrétna sa ti pozdáva a ak by ti ju bolo treba potom, keď už babo bude na svete, tak kúpiš a máš doma rychlo (cez net alebo pošleš muža kúpiť).

dddominikaa125
11. apr 2023

@rivini Dobry den toto ma velmi zaujima, ako to funguje? Staci sa na to spytat gynekologa? Dakujem 🙂

rivini
11. apr 2023

@dddominikaa125 mne vystavila prvy recept gynekologicka este pred porodom (planovana sekcia). Tam su problemy s dojcenim caste. Odsavacku som vopred objednala v lekarni (medela symphony) a po porode ju muz vyzdvihol. Dalsie recepty (jeden plati 4 tyzdne tusim) mi uz predpisala detska lekarka. Mala som ju doma asi tri mesiace a odsavala nou, ked bol nejaky problem. Potom som di kupila Medela Flexi, tu uz mam nastalo😊.

dddominikaa125
11. apr 2023

@rivini Dakujem krasne, len pre zvedavost, kolko hradi poistovna v tychhto pripadoch?

rivini
11. apr 2023

@dddominikaa125 nic som neplatila. Ale bola pozicana🤷‍♀️.