Má mať 5-mesačné bábätko vankúš a perinku?

murcka
2. máj 2011

už neviem čo mám robiť maličký mi odmieta spinkať v postielke má tam ohradku na matraci plachtu a prikrývam ho z dekou manžel tvrdí že potrebuje tam niečo mať makké vyplniť tú postieľku ale doktori zasa neradia do 1 roka spať na vankúši kvôli chrbtici známe kamošky majú a a deti im v pohode spinkajú tak ja už neviem on sa vôbec v postieľke nevie hrať ked vstane len rýchlo z nej von má tam aj kolotoč aj jeho obľúbené hračky mu tam dávam a nič tak mi poradťe i takí malý vankúšik úplne tenký mu tam mam dať dakujem pekne za odpovede

ela2710
2. máj 2011

@murcka ahojky, vankusik urcite nedavaj...perinkou zakryta moze byt, ved preco by aj nie? 🙂 to, ze ju zakryjes perinkou jej chrbticu nepokazi, ale vankus nedavaj urcite, deticky minimalne do 1-1,5 roka by mali spinkat na rovnom povrchu 😉

redangel32
2. máj 2011

Mam tri deti a ani jedno nemalo na 100% do roka vankusik. Najmensi ma dva roky a spi bez vankusa. Ak by si chcela vyvysit,tak radsej daj nejaky uterak pod madrac a uz je vyssie hlavicka. No z vlastnej skusenosti viem,ze sa bude smykat 😉 . Ale nevadi. Mne takto maly spi,ze hlava je tam kde maju byt nohy, no proste najde si svoje miesto. 😀 Neskusala si davat maleho spinkat na brusko? Viem,ze to nie je najidealnejsia poloha,ale mne syn odmietal spat na chrbte. Takze poloha na brusku max. spokojnost 😉

petusska
2. máj 2011

Vankúšik určite nedávaj, je to zbytočné. Môj malý bude mať dva roky a vankúš mal len keď mal strašný soplík. Skús jej kúpiť mojkadlo, alebo jej skús dávať bavlnenú plienočku.

mamutka
2. máj 2011

riesis naraz dve veci - vankusik - do roka vobec nie, moj maly ma 2.5 roka a vobec mu to nechyba...ked sa babatku zabori hlavka do vankusa a utoci sa, tak sa moze zadusit, lebo sa v spanku nepretoci naspat. a samoztrejme to kazi chrbticu.
druha vec - na co ma mat v postielke daco na zabavu? postielka je na spanie. ma kolotoc, ked ho to nebavi a zaroven ani nechce spat, tak ho tam nedrz, to nie je ihrisko, ani ohradka, ale postielka, na zabavu ma teba, tak ho vyber a venuj sa mu. predpokladam, ze ine dietko nemas, tak mas prenho snad cely den.
niektore deti spia ovela menej ako ine deti a staci im to, su plne energie a samozrejme ich nebavi byt odlozene v postielke. aj dospeli spia niektori 10 hod, iny 6-7 a funguju tak roky. Mam skusenost s nespavcom, vesely, oddychnuty, napriek tomu ze spaval od narodenia o tretinu menej ako ostatne babatka. proste sa mu treba cely den venovat, aj ked je to narocne, nosit na rukach a ukazovat co je na polickach a pod...ostatne veci pockaju, ved babatkom nebude dlho 😉
a neboj, keby nespaval a budes ho vlacit na rukach ci v satke cely den, nenauci sa na to, ako starsie tety strasia, bude stale viac zvedavy a len co sa bude lepsie hybat, pojde po svojich...

vodnarky
2. máj 2011

vankusik urcite nie...jedine v pripade,ze by bol zahlieneny,tak mu ho mozes dat pod madrac,lebo hlavicku s chrbatikom by mal mat v rovnej polohe...perinku mozes dat,ale tiez ju aspon z jednej(najlepsie oboje) strany pozastrkuj pod madrac,aby sa nedostal pod nu..a to mojkadlo,co tu bolo uz spominane je tiez dobra vec..ak sa mu uz nepaci jeho oblubena hracka sus toto..su velmi prijemne na dotyk..vela stastia.. 🙂
PS:nasej sme dali vankusik ked mala okolo 2,5 roka..zahodili sme posledny dudel a v ten vecer jej dali novy vankusik..a zabralo to..zabudla na dudle a tesili sme sa zas z niecoho noveho.. 😀

smarti
2. máj 2011

A nechce byť jednoducho pri tebe, keď nechce byť v postieľke? Vankúš nedávaj, moja má viac ako rok a nespí na vankúši. Ak tam nechce spať, tak ho daj k sebe na posteľ.

feb13
3. máj 2011

Nespavost vankusom nebude urcite.

zaria611
3. máj 2011

Vankusik urcite nedávaj. moja mala stale nieco hlada kam by si hlavku zaborila, tak jej pokrcim bavlnenu plienku a dam jej ju k hlavicke,ona sa otoci tym smerom a tak zaspi, bez plienky nevie zaspat, stale musi mat nieco na tvari. tak skus toto skusit 😉

jerryjanka
3. máj 2011

moja princezná napríklad nechce zaspávať na chrbátiku , potrebuje byť napolohovaná na boku alebo skoro až na brušku tak možno to bude aj tvoj prípad, a tiež davame plienočku okolo hlavičky ukludnuje ju to. vankušik by som nedala ak chceš trocha zmäkčiť povrch matraca ja som tam dala rozvinutu rychlozavinovačku.

sssimi
3. máj 2011

Murcka ja by som odstránila kolotoč. Môže mu vadiť, báť sa ho, alebo ho proste len vyrušuje, chce sa naň dívať a nezaspí. Ja som mala ten istý problém s malinkou. Dlho mi nechcela spávať v postieľke a keď spinkala pri mne zase som nemohla spať ja, lebo som sa bála, že jej mm švihne zo sna. Jednu dobu mi spávala na vankúši veľkom a ležala na ňom celá. Takže bola v rovine, ale viac sa jej tak páčilo. Teraz bude mať 2 roky a chrbticu má úplne v poriadku. A čo u nás najviac zabralo bola plienka. Najskôr som sa bála, lebo si ju večne natiahla cez celú tváričku, ale ona to tak chcela. Aj vonku v kočíku si ju stále dávala na hlavu keď chcela spať. Odučila som ju od nej, keď mala asi 19 mesiacov.

ivett1
3. máj 2011

ahoj...tiež sa prikláňam k názoru, že vankúš je zbytočný...ale, ak by si silou-mocou niečo chcela dať pod hlavičku, tak sú také úplne nizučké podložky-vankúšiky (bývajú súčasťou rýchlozavinovačiek, alebo aj detskej súpravy do postieľky)...a ani moji nechceli byť v postieľke, keď sa zobudili...mali ju vyslovene len na spánok 🙂 ...potom sme už spolu "bádali" na hracej deke, alebo v hojdacom kresielku a hlavne pri mamičke 😀

zivika
3. máj 2011

tiez si myslim, ze spinkanie nema s vankusikom nic spolocne...my spavame bez, ked je drobec nervozny a vidim, ze by spal, zakryjem mu tvaricku mojitkom a za chvilku spinka 🙂 tiez by som zvesila ten kolotoc, aj hraciek by som mu tam dala len minimum, lebo to vsetko ho rusi, ked chce spinkat 😉
ale existuju aj specialne vankuse pre babatka, take s dierkami, aby sa neudusilo, spominala mi ich predavacka v detskom obchode, tak ked trvas na vankusi, skus sa opytat na taketo 😉

maryanna
3. máj 2011

vankúšik nie, čím dlhšie dieťa spí bez vankúša tým lepšie.......ja sama som aj v ako dieťa 8r a viac spala bez vankúša, bolo mi tak lepšie............je to dobré na chrbticu.................mojemu tiež nedávam, on keĎ chce na niečom mekkom spať tak sa zvalí na perinu ktorú ma v postieľke, a spí na nej celej natiahnutý.......................tiež sa prikláňam k názoru že nespavosť nieje spôsobená tým že nemá vankúš

peepka
3. máj 2011

ja aj teraz rada spim bez vankusa 🙂

a tiez som nazoru, co dieta nepozna, nepotrebuje, nechce....cize radsej ani nikdy nedat nez potom lutovat a oducat..

sasena033
3. máj 2011

vankusik by som nedavala moj maly ma 2 roky a 3 mesiace a teraz zacal spavat na vankusi zvykol si ked mal soplik som ho davala vyssie ale ma len taky tenucky viac menej v rovine..ale spava s nami v posteli takz e sa prituli a naladuje aj na moj vankus ale nemame vysoko takze myslim radsej zbytocne neucit nech ma v poriadku chrbtivcu...lekarka mi povedala ze min do 2 rokov bez vankusa 🙂

lejlla
3. máj 2011

prave som cital ze detickam do 3rockov by sa nemal davat vankusik vobec.mali by spinkat na rovnej,najlepsie kokosovej matraci,bez vankusika.

tosomja
3. máj 2011

Keď od narodenia vankúšik nemal, tak to nebude v tom...Moja tiež od narodenia nechcela byť v postielke, proste ma potrebovala cítiť aj v noci, skúšala som aj to, že som ju uspala na rukách, potom som ju dala do postielky, akonáhle som sa otočila, že idem preč, bola hore...Spala pri nás na posteli na mojej strane skoro do 5 mesiaca, kým mi v noci papala. Tiež sa prikláňam k názoru, že postielka je len na spanie, nie na hranie, žiaden kolotoč, žiadna hračka, žiadne "vyrušovače" spánku. Samozrejme, aj my sme kúpili kolotoč na postielku, lebo to mal každý, ale je to hlúposť, len to rozptyľuje...pomáha nám pri spánku látková plienka, ktorú si tiež prehodí cez hlavu 🙂 sem tam ju skontrolujem, či ešte vládze dýchať 😀

barca1205
24. jún 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Náš drobec mal od pol roka paplónik ale vankúš by som určite nedávala. Skúste radšej nejakého obľúbeného plyšáka alebo plienku. Ani vankúš vám nezaručí, že bude chcieť v postieľke spať. Niektorým deťom sa tie "mreže" jednoducho nepáčia. My sme objednali ľahký detský paplónik z e-shopu prespanok.sk a boli sme spokojní ale opakujem, nezaručí to, že dieta začne mať rado postieľku