Látkové plienky a pohyb dieťatka

liadance
2. dec 2012

Po 5 mesiacoch som zacala u maleho pouzivat latkove plienocky a bol prave v obdobi ked sa zacal pretacat z chrbata na brusko. Ale ak som mu dala latkovu plienku tak sa uplne prestal pretacat. MAte podobnu skusenost? Co s tym? chcela by som latkovat.

rosienka
2. dec 2012

podla mna to s tym nema suvis a keby nahodou, urcite si na mravci zadocek skoro zvykne a od pretacania ho to neodradi. s mojou som latkovala od narodenia a pretacala sa tiez v 5.mesiaci bez problemov

svetlusska
2. dec 2012

@liadance ahoj my pouzivame latkove plienky od zaciatku a teraz v 5 mesiaci sa zacal tiez pretacat a nema ziadny problem ze ma latkovu plienku, pretoci sa bez problemov...teda pokial akurat neni lenivy a pretacat sa mu nechce 🙂

liadance
autor
3. dec 2012

Ved prave asi to bol prenho problem, ze tie plienky nepouzival a zrazu mal tazky zadocek. Aj sa chcel otocit ale sa mu to nepodarilo, tak sa nazlostil a 3 tyzdne sa netocil uz ani bez plienky. Ale dnes uz zas skusal 🙂 Len som bola trosku v strese 🙂

soldi
3. dec 2012

@liadance ahoj, nie je dovod byt strese, v latkovke to je pre deti tazsie, ale naucia sa 🙂

euka210
3. dec 2012

ked sa naucil pretacat, tak mu to bolo jedno. Hoci som mala obavu ci preto nezcal az neskoro...po 6m, hoci bol aj tazky... ale to som pouzivala siroky novosklad...s inymi by nemal byt problem. Neskor vsetko dobehol a na rok sam chodil a predbehol kamosov 🙂

miracle
8. jan 2013

S1 mal problemy s hypotoniou, cvicili sme Vojtovku a do 6 m sa nepretacal. Prvy krat sa pretocil v dobre napchatej nocnej plienke - tusim Fluffes s minimalne s jednou pridavnou vlozkou. Druhy s tym nemal najmensi problem, ten sa pretocil v comkolvek a kedykolvek.
On si urcite zvykne a pride na to, ze mu plienka nebude prekazat v pohybe...a co nevidiet sa ju nauci dat dole aj sam 😀

ivanka.7
9. jan 2013

Podla mna to je (snad teraz uz "bolo") tym nezvykom a rychlo sa dostane do normalu. Mne sa mala pretacala v 3 mesiacoch v sirokom novosklade bez problemov. Cela nasa generacia je odchovana na latkovych plienkach a neboli sme preto nesikovnejsi 🙂