Ktorý monitor dychu odporúčate?

sarinka91
26. aug 2014

Ahojte maminky, ktory monitor dychu odporucate ? Rozmyslame nad Babysense II, Angelcare alebo Nanny..chceme aby mal 2 podlozky a nevyvolaval zbytocne poplachy..dakujem za vase odporucania. 🙂

adkat13
26. aug 2014

jednoznačne SNUZA. nie je doskový a to je jeho najväčšia výhoda 🙂 žiadne falošné poplachy, keď sa bábo skĺzne z podložky, alebo keď ho zdvihnete a zabudnete vypnúť. a dá sa zobrať kamkoľvek so sebou, keďže je úplne maličký. boli sme s ním maximálne spokojný.

sarinka91
autor
26. aug 2014

@adkat13 ten sa pripina na plienku ano ?

dollynkaa
26. aug 2014

@sarinka91 mame nanny no a keby mam druhe vyskusam angelcare

adkat13
26. aug 2014

áno, na plienku

mandarinkadarinka
26. aug 2014

Snuza určite nie, to nemôže spať babo na brušku, normálny do postieľky si kúp, my sme mali babysense a bola som spokojná, používala som do roka a pól. Šnúru vyuzijes tak do troch mesiacov, kedže sa babo potom už otáča a spinka aj na brušku, tak je snuza nepoužiteľné, podľa mna je dobrá len do kočíka, ked babo spinka. U mna bola snuza úplne zbytočná a nevyužitá kúpa :/

ajana1
26. aug 2014

Ziadny. zbytocne sa nim vystresujes. Ak sa mu aj zastavi srdiecko co urobis? Vies ako mu poskytnut okamzitu prvu pomoc?

darina_z
26. aug 2014

My sme mali angel care spolu s vysielackami a boli sme spokojni. ...mechavame aj pre druhe 🙂

misi83
26. aug 2014

@ajana1 to je čo za argument, radšej ho nebodaj ráno nájsť... nebudem dopisovať... ako sa pokúsiť mu zachrániť život? Sila.

ajana1
26. aug 2014

@misi83 zena aj tak dobre nespi a zvlast zo zaciatku vsetko pocuje. A ked sme my vyrastali nic take nebolo a ani to nasim mamam nechybalo. Je to len dalsia vec ako z maminiek vytiahnut peniaze. Skor by ste mali tie peniaze minut na kurz prvej pomoci alebo nieco uzitocnejsie.

misi83
26. aug 2014

Prepáč @ajana1 ty myslíš že budeš počuť ako sa zastaví srdiečko?

ajana1
26. aug 2014

@misi83 pocujes ked prestane dychat. V Holandsku taketo bludy ani nepredavaju a zeny su tu daleko spokojnesie a uvolnenejsie 🙂

miskamisicka
26. aug 2014

my máme babysense II a som spokojná k tomu sme si ešte kúpili vysielačky s monitorom, takže ju mám stále no očiach. Máme predčasniatko takže mi ten monitor aj odporúčali v pôrodnici a celkovo som spokojnejšia ked viem že to má pod sebou. Sem tam to odskúšam či to funguje. Zatial sme maličký takže jednu podložku máme doma v postielke a druhú sme odniesli k babke a ked tam ideme na víkend tak zobereme len ten pípak. Odporúčam určite. 🙂

mandarinkadarinka
26. aug 2014

@ajana1 ty si úplne mimo.... Tu nejde o zastavenie srdiečka, ale o prerušenie alebo zastavenie dychu... O apnoe....A to stáva dost často, aj ked dieta spi na brušku, či ma tuhý spánok, alebo si odgrclo v spánku a môže mu zabehnut a ťažko sa mu dýchať. Ja by som bez monitora asi len ťažko spavala, stále by som malé chodila kontrolovať. Takto budeš mat istotu. A este jedna vec, akokoľvek by som sa snažila, nepočula by som počas spánku moje dieta ze by prestalo dýchať. Deti tichučko dýchajú. To by som si musela uši vyusit a to doslova, aby som sa zobudila na to 🙂

ajana1
26. aug 2014

@mandarinkadarinka prosim ta neurazaj ma! Povedala som jej len svoj nazor za ktorym si stojim. A ak prestanes dychat zastavi sa ti srdiecko a naopak a treba dat nepriamu masaz srdca. Hlavne dieta kym sa nevie same otocit by nemalo spat na brusku, nemalo by mat ziadny vankus, obliecky, hniezdo ci ako sa to vola a ani nic cim by sa mohlo zadusit.

liebling98
26. aug 2014

@ajana1 Prepáč, ale píšeš bludy. Skús zadržať dych a nahmataj si pulz. Prekvapenie, srdce bije ďalej, aj keď nedýchaš! A o to ide. K zástave srdca dochádza až niekoľko minút po zástave dýchania.

ajana1
26. aug 2014
leonie28
26. aug 2014

@sarinka91 ahoj,my mame Angelcare s 2 podlozkami a sme spokojni 🙂 nemali sme ziadny plany poplach a to ho este pouzivame 🙂 takze odporucam 😉

daniela77
26. aug 2014

My sme mali Angelcare a boli sme spokojní. Vlastne akýkoľvek monitor je lepsi ako ziadny. 😉 myslim, ze vsetky pracuju na rovnakom principe a ked ma vyvolat zbytocny poplach, tak vyvola aj ten najdrahsi, a radsej zbytocny poplach ked je vsetko ok ako naopak.

evittam
27. aug 2014

@sarinka91 Tiež by som nekupovala žiadny. Sú to zbytočne vyhodené peniaze. Mám dve deti a ani pri jednom som to nemala a ani by som to nikdy nekúpila.

libka1
27. aug 2014

ja som pri prvom mala, 2x som skoro v noci zinfarktovala ked sa mi dieta stade dostalo prec a spustilo to alarm. pravidelne som ho zabudla vypnut ked som dieta stade vzala, takze sme si poplachov uzili az az 😀 pri druhom dietati som sa rozhodla ze ho nechcem a pri tretom ktore bude za chvilu sa tiez nechystam ho mat. u nas sa neosvedcil.

niki101988
27. aug 2014

@ajana1 Nechcem Ťa urážať ale asi si spadla z jahody na znak, je to monitor dýchu a teda sníma dýchanie nie tep alebo tlkot srdca.
Robím v nemocnici a tam máme deti na veľkých monitoroch a v prípade že prestávajú dýchať vidím na monitore číselne pokles nasýtenia krvi kyslíkom a tým pádom letím a drcnem do bábatka alebo skúmam či nie je pogrckané a dôležitá je akcia srdca či zabudlo len dýchať alebo mi odchádza celkovo.
1 z mnohých prípadov je ten ktorý treba resuscitovať teda že im prestane byť srdiečko. Vačšie a stabilnejšie deti sú aj v nemocniciach na monitore dychu a planý poplach som za rok a pol zažila len jeden.
@sarinka11 našu nemocnicu zásobujú Babysense II a sme veľmi spokojný teda máme ich len na ARO a JIS

monciky
27. aug 2014

nie su to zbytocne vyhodene peniaze, bola to jedna z prvych veci co som kupila, mam Babysense ten najnovsi a taka velka polozka to nebola...., ja to beriem uplne inak, mna ukludnuje to modre svetielko ktore blika, aj tak viem, ze budem reagovat na kazdy suchot, ale ten monitor nie je zbytocny.....

luciacka
27. aug 2014

My mame Nany a sme spokojni 🙂

bubelko
27. aug 2014

@sarinka91 ked som sa pytala v porodnici, tak mi na novorodeneckom povedali, ze pokial sa nejedna o novorodenca s problemami, ci predcasne narodeneho alebo s nizkou vahou, nie je monitor dychu potrebny. treba dodrziavat zakladne veci - ziadne hniezdo v postielke, vankusiky, ci perinky, do ktorych by sa babatko zamotalo, nespat na bruchu, neprehrievat izby - detom staci na spanie 16-18°, etc.
http://www.kindergesundheit-info.de/themen/risi...
ja som nemala ani pri jednom, spala som s nimi v izbe do 6-7m a zobudila som sa na kazde suchnutie.

ajana1
27. aug 2014

@niki101988 len tak pre zaujimavost kolko krat zapipal tento monitor ak naozaj bolo nieco zle (pri zdravych miminkach).

mizu89
27. aug 2014

@sarinka91 ahoj ja som kupila Angelcare koli kludu.Lebo minule bolo o tomto v novinach pisane ze 8 mesacne dietatko prestalo dychat.Kamaratka mi povedala kup si ho nebudes v nervoch a kamarat mi povedal ze pri prvom riskli chvalabohu je vsetko ok a keby mali druhe tak to urcite kupia.ide to sice do penazi ale co tak citam hocikde tak co raz viac malych deti zomiera koli tomuto ze nestihnes ho zachranit ked prestanu dychat...

niki101988
27. aug 2014

@ajana1 Štatistika sa robí celkovo na deti a nedelí sa na zdravé choré
Je mi ľúto, že matky dokážu nakúpiť x somarín ale toto jedinú ochranu pred SIDS považujú za hlúposť

ajana1
27. aug 2014

@niki101988 lenze SIDS sposobuju tiez ine faktory. Kolke zeny maju v postielkach vela somarin, v domacnosti sa fajci, pije, deticky su prehriate, zabalene v perinkach. Toto vsetko a aj ine su faktory ktore sposobuju SIDS. Kebyze to bola taka uzasna vecicka ako sa snazia maminkam na Slovensku natrepat do hlavy ver tomu ze na zapade by to mal skoro kazdy ale nema lebo to tu proste nezozenies.

cecily
27. aug 2014

my sme mali Nanny a boli sme veľmi spokojní 🙂

evita123
27. aug 2014

Prečítala som si všetky príspevky. Prikláňam sa ku kategórii mamičiek,ktoré radšej "vyhodia" peniaze a budú kľudnejšie spať, než niečo riskovať.. Radšej kúpim monitor dychu "zbytočne", ako by som sa mala zblázniť, v prípade, že by sa bábätku niečo stalo. Tým, že kúpim monitor dychu, nie je zaručené, že dvoje dieťa zachránim, ak by sa niečo stalo. (popravde, nemám tušenia, či by som v panike dokázala reagovať) ale na druhej strane, je to to najmenej., čo môžem pre jeho záchranu urobiť... ... častokrát stačí bábätko len vziať na ruky, aby sa opäť nadýchlo.... Pri prvom dieťatku sme mali Nany a teraz zvažujeme Angel care.....