Ktoré hniezdo pre bábätko bude lepšie?

13. dec 2022

Ahojte mozte mi poradit tie ktore ste ho mali pri detoch ze aky rozmer bude lepsii a ci bude stacit ..
1. 55 x 100 cm, rozmer spacej plochy: 30 x 70 cm, hrúbka strany 14 cm,
A druhy je velkost oznacena XXL
2. 65 x 120 cm, rozmer spacej plochy: 40 x 90 cm, hrúbka strany 15 cm,

Prosim pekne poradte tie co mate hniezda 🙏🙏 chcem ho vyuzit aj v postielke ale postielka ma rozmer 120x60 ci to nebude prilis obrovske 🤷‍♀️

martinkatinka
13. dec 2022

Tak logicky, to vacsie tam doslova napchas....

autor
13. dec 2022

@martinkatinka ide mi hlavne o spiacu plochu.. nech neni moc male ...

simona20201309
13. dec 2022

Hniezdo absolútne nepotrebuješ. Zvyšuje riziko udusenia babatka. V postieľke ma byt len bábätko.

danieladugard
13. dec 2022

Ziadne. Cokolvek v postielke zvysuje riziko SIDS

evaachesa
13. dec 2022

Kedy konečne zakážu a stiahnu z trhu tieto nebezpečné hniezda a mantinely aj u nás? Je hrozné že sa stále nájde toľko ľudí, čo žiaľ niekedy aj nevedomky takto ohrozujú život svojho dieťaťa.
Prosím prečítaj si tieto články prečo je to nebezpečné. 🙏
https://eduworld.sk/cd/stanislava-miklovicova/1...
https://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostli...
A tu je video, kde sa dieťatko dusí plyšovou hračkou, ktorú na seba stiahlo. Nebyť kamery, ktovie ako by to dopadlo. 😩
https://video.nest.com/clip/0b83c5062afd4e8083b...

Postieľka má byť prázdna pre bezpečný spánok dieťaťa!

veronika3110
14. dec 2022

Tipujem že novorodenec je ešte zabalený v perinke, takze na seba určite nič nestiahne… netreba hneď strašiť smrťou a neviem čím..
@autorka ja mám to väčšie..

evaachesa
14. dec 2022

@veronika3110 predpokladám že to hniezdo nezruší hneď ako sa začne dieťa viac hýbať.

veronika3110
14. dec 2022

@evaachesa no moja už bude mat 8m a nedokáže spat keď nemá ruky zabalené.. takze ešte stále ma zavinovacku a aj hniezdo..

essenceee
17. dec 2022

mal som celu sadu do postielky a jej sučastou bolo práve aj hniezdo a je to skvelá vec. Velkost hniezda si už nepamatam

beata_k
17. dec 2022

@veronika3110 Mam dve deti a nikdy v perinke nespali. Takze si to dieta kludne moze stiahnut na tvar cokolvek.

selena_luna
17. dec 2022

Ja som si tehotna myslela ze hniezdo je must have a ked sa narodila ani raz som ju tam nedala. Paradoxne si neviem vynachvalit prebalovaci pult na kolieskach, o ktorom som si myslela ze to je top zbytocnost 🤷‍♀️

dominikamacakova
17. dec 2022

Väčšie hniezdo. Moja malá spávala v hniezde do 1 roka so mnou v posteli, lebo bez hniezda nezaspala

dominikamacakova
17. dec 2022

Až teraz som si všimla, že ho chceš do postieľky. Toto nechápem načo... Veď bude v postieľke 🙈

autor
17. dec 2022

@dominikamacakova ked na tym rozmyslam tak do postielky sa nemesti alr na vrlku postrl vedla mna asi väcsi

autor
17. dec 2022

@selena_luna kedze byvam v malom byte nemam kde mat prebalovaci pult vsetko budem robit na manzelskej posteli

dominikamacakova
17. dec 2022

@autor áno na veľkú posteľ k sebe a na gauč cez deň ho určite využiješ. Lepšie je väčšie

autor
17. dec 2022
ailiba
17. dec 2022

Ja som riesila to iste, a rozhodla som sa pre mensie... Nelutujem, som velmi spokojna. Hoci malinky bol velky (54cm), dodnes ho ma v postielke. Uz pravdaze rozopnute. Je tam ako taky mantinel. Prve 3 mesiace v nom spinkal na gauci a hocikde, kde som ho polozila. Potom sa uz aj tak vedel otacat, tak nemohol byt len tak hore polozeny. Za mna teda to mensie.

jasadaresa
16. feb 2023

Tak cuduj sa svete, dokonca aj na jis na neonatologii dava personal babatkam do inkubatorov hniezda, hracky a mojkaciky. A casto im aj zamerne prekryju hlavu alebo su na brusku s nosom na stene hniezda... Ked som sa rovnako z obavy pytala sestricky, ci sa nezadusi, tak ma ubezpecila, ze urcite nie, to sa nam len tak zda na pohlad, ale maju tam dost miesta na dychanie... vsetkym babatkam tam neustale monitoruju saturaciu, takze tak. Nejaku skusenost uz asi maju ze. 😉