Kozmetika Sebamed - skúsenosti

motylik0258
12. dec 2013

Čo vravíte na kozmetiku Sebamed? Môžem používať hneď od začiatku?

luba28
12. dec 2013

@motylik0258 ja osobne ju nepouzivam,mne pri obidvoch detoch sa najlepsie oscedcila nivea baby,....na kupanie,olejovanie,len na zadocek je slaby,.....

hradnapani
12. dec 2013

@motylik0258 ano, urcite mozes od zaciatku. Prvy rok sme pouzivali iba mydlo sebamed, zriedkavo aj mlieko. Ale netreba to prehanat so ziadnou kozmetikou, zaklad je cista voda a na znecistene partie mydlo.

slniecko77
12. dec 2013

@motylik0258 ja som pouzivala mlieko a obcas aj mydlo od nich cca do roka, vsetko bolo OK. Ale uz by som nepouzivala nic, staci cista voda, obcas lanolinove mydlo a zdravu pokozku netreba kremovat 🙂

motylik0258
autor
12. dec 2013

@hradnapani Vsak jasne 🙂 Ale na zakakanu ritulu treba predsa nieco 🙂 Tak na zaciatok mi uplne staci mydlo, tel. mlieko a sudocrem či? 🙂

hradnapani
12. dec 2013

@motylik0258 uplne ti to staci 🙂 mozno ten sudocream by som si usetrila na vaznejsie pripady zaparenin, ak nejake budu a zacala nejakou detskou rybilkou alebo bepanthenom, ten je lahsi pre to male telicko. Ale to je uz na tebe. V zasade ti tolko kozmetiky staci 🙂

tinka9000
12. dec 2013

Ano na začiatok to úplne stačí, i keď ja som klasické mydlo nepoužívala - dosť vysušuje, ale tie umývacie emulzie na celé telo, ale tiež minimum na zadok - stolicu čistou vodou neumyješ. A krém na zadok nejaký, už aký chceš, ja som začínala klasickou rybilkou a po ruke nejaký buď olivový olej alebo krém na telo - len v prípade potreby, niektoré bábätká majú vysušenú pokožku tak to trošku treba zvlhčiť, aj ten chlór vysušuje. My sme nedávali nič, len raz za čas neskôr.

klincek
12. dec 2013

@motylik0258 skvely vyber 🙂
syndet pouzivame od narodenia, dost dlho som s nim umyvala sj vlasky, stacilo to. telove mlieko u nas nesadlo, potrebovali sme mastnejsie, tak mame ine. neskor som sice zistila, ze sebamed ma dve telove mlieka, /jedno ma byt "vyzivne"/, ale to druhe uz sme neskusali. sampon je super, ale ten treba az starsim detom.

hradnapani
12. dec 2013

@motylik0258 a inak ten sebamed "mydlo" vlastne nie je klasicke mydlo, len sa to tak tvari. Je to setrne k citlivej pokozke, takze pre babo je to ok.

motylik0258
autor
12. dec 2013

Dakujem kočeny 🙂 Mam zatial ten sudocrem v pripade zaparenin, kalciovu mast a to sebamed tel. mlieko ak bude mat suchu pokozku. A mam este kupit teda sebamed mydlo alebo tu kupaciu emulziu?

sharmana
12. dec 2013

@motylik0258 sebamed to "mydlo" a lekársky olivový olej, nič viac... a rybilku krémik na zadoček alebo sudocrem... ale ak robí dobre rybilka, tak úplne stačí.... až neskôr by som pridávala tel. mlieko, na tvár atd... a šampon sme tiež používali sebamed, velmi chválim... je to dobré hlavne pre detičky, čo mávajú citlivú pokožku...

motylik0258
autor
12. dec 2013

@sharmana Niekde som čitala že prisli nato ze olivovy vysusuje, ze je lepsi mandlovy olej, ale netusim kde sa da kupit.

sharmana
12. dec 2013

@motylik0258 olivový olej je dobrý hlavne cez leto, ale bábätku stačí aj cez zimu, viem to z vlastnej skúsenosti.... ked sú deti väčšie, tak majú podla mna suchšiu pokožku, ako ked sú také malé, vtedy ak ich velmi premastíš, tak často vyjdú pupačky, potničky... olivový má aj dezinfekčné účinky, preto sa odporúča novorodencom... vlásky ti stačí zo začiatku čistou vodou a sebamed mydlo vlastne ani je je mydlo, nevysušuje

simonka3
12. dec 2013

Ja som bola spokojna s telovym mliekom,davala som ho malej od narodenia å super v pohode

simonka3
12. dec 2013

@simonka3 telove mlieko sebamed

klincek
13. dec 2013

@motylik0258 na umyvanie radsej kup to "mydlo" (ono to mydlo nie je, ale vyzera to tak).

marduliena
13. dec 2013

Ja mam dobré skúsenosti,používam šampon proti lupinám Sebamed

silvapokorna
24. júl 2014

Ja som používala pre deti Excipial E Lipolotio, je to pre ekzematickú pokožku a vyhovovalo nám. Staršia mala nejaký ekzém, ale nezistili z čoho. Toto to krásne zmierňovalo. Neskôr, asi od roka a pol už sme používali aj klasické detské mliečka a rôzne. A bolo všetko ok. A na zadoček mám osvedčený Bepanthen.

mira_ba
24. júl 2014

Mne práve tento týždeň pediatricka odporučila nepoužívať olivový olej na premastovanie, pretože vraj upchava póry. Odporučila kyselinu mliecnu alebo excipial