Kozmetika pre novorodenca

11. okt 2021

Ahojte zienky. Som prvorodička a v januári sa mi ma narodiť prvé dieťatko dcérka. Chcela by som sa pekne opýtať akú kozmetiku kúpiť, čo sa od začiatku používa co sa týka každodennej starostlivosti, kúpania a tak ďalej. Pomaličky si chcem chystať veci ale kozmetiku vôbec neviem akú bude potrebovať, nejaké krémy, oleje, masticky atd. Ďakujem za každé rady a skúsenosti 😊

fifina75
11. okt 2021

Ahoj ja som kupovala len bepanthen na riťku a Aviril olej po kúpaní, neskôr BABE šampón na mliečnu chrastu.

patka06
11. okt 2021

Ideálne kúpať v čistej vode, pre novorodenca potrebuješ jedine rybiu masť na zadoček

zuzanka.zuzu
11. okt 2021

žiadnu... a krém na riťku dostaneš v pôrodnici (ja som z neho minula polovicu, zvyšok nebol treba lebo malý nemá žiadne zapareniny)

autor
11. okt 2021

@fifina75 olej ste dávali po každom kúpaní? 😊

@patka06 Ďakujem pekne za radu. Natierať pri každom prebaľovaní?

petamich
11. okt 2021

minimalne do pol roka netreba takmer nic idealne do roka - lieh na pupcek, krem na zadocek (rybia mast, bepanthen, sudocrem, weleda), Babe sampon na mliecnu chrastu (ak bude treba), infadolan alebo modra indulona (na suche miesta) a detske mydlo na ritku (niekedy to zlte hovienko proste nejde dolu) a olej by som urcite nepouzivala, nakolko vysusuje pokozku, hoc to znie ako paradox - pokozka sa prestane premastovat prirodzene a potom vznika dermatitida alebo suche miesta :D

a zadok netreba kremovat uplne pri kazdom prebalovani, po kakani urcite, na noc napr. ale netreba preventivne aspon ja to tak robim

nwnw
11. okt 2021

Bepanthen, aviril olej, Bupy mydlo 3v1.
Olej som pouzila iba na mliecnu chrastu. Umyvanie v cistej vode a mydlom. Pranie Lovela a Ecover na nosiace veci.

patka06
11. okt 2021

nenatierala som po každom prebaľovaní, len občas..tak 2 - 3 za deň

evkamotka
11. okt 2021

Nicim babo neolejuj. Nechaj pokozku dychat. Dr ti na poradni predpise kyselinu mliecnu (krem z lekarne) ak usúdi, ze babo treba DOCASNE premastovat. Urcite nie ako standarsna sucast hygieny dlhodobo. Zdrava pkozka si mastnotu reguluje sama

ailiba
11. okt 2021

Môj syn má veľmi citlivú pokožku. Takže rybinka na ritku, konopné mydlo na telíčko, prírodný olivový olej z lekarne👍.

kamagma
11. okt 2021

Nic len lieh na pupok,sudocrem a cista voda. Ja som az po 3mesiacoch teraz zacala pouzivat baby dove na kupanie a kremovanie.

ckatka
11. okt 2021

Ahoj. Mam dve deti a odmalička ich umývam len čistou vodou, keď bolo veľmi treba (okakani ogrcani) tak jemným handmade mydlom s kozim mliekom (používam ho aj na seba). Netreba im žiadnu chémiu ani oleje.
A tým, že po kakani som (hneď) ritku umyla mydlom a vodou, nikdy nemali zapareniny. V pôrodnici sme dostali rybiu masť, ale nepoužívam ju, keď náhodou niečo, mam v zálohe jeden mini bepanthen.
Čiže vôbec nič nemusis kupovať a už vôbec nie vopred. Max to mydlo.
A najviac sa mi osvedčili plienky babybaby soft (slovenské) alebo potom z DM babylove.
Potom v lete treba opaľovací krém, ale to je ešte ďaleko.
Čokoľvek iné je absolútne zbytočne. A pokiaľ dieťa bude mať nejaký zdravotný problém, čokoľvek kúpiš do par hodín v lekárni.

ckatka
11. okt 2021

Fakt neolejuj. A hlavne nekup každý deň. Len v umývadle zadok.
Zbytočne. Koža potom nerobí, čo má.

Ja som mala problémy so suchou kozou, dlhé roky. Používala som všetko čo si viete predstaviť. A potom som sa na to vykaslala a umývam sa už asi dva roky len čistou vodou (miestami to spomínané jemne mydlo) a nekremujem sa. Ničím. A zrazu je moja koža úplne v pohode, žiadne suché miesta. Len veľmi výnimočne si spravím peelingovy wellness. Vôbec to netreba mne ani deťom.

domiklik
11. okt 2021

Neviem si predstaviť, že by som malehokupala len v čistej vode... Ta naša je extrémne chlorova, a náš dospelých vysušuje, nieto ešte dieťa... Do vody dávam vždy kvapku oilatum aditiva, na ritku sudokrem, skúšala som aj rybku masť ale malý smrdel ako stará ryba🤢 ešte babe šampón na mliečnu chrastu a kremík na tváričku, mam jeden a dávam ho po kúpaní a aj keď ideme von. Od polroka minerálne spf... Reálne na začiatok sudokrem, teda masť proti zapareninam, zvyšok do kúpiš podľa potreby

daniela1911
11. okt 2021

Dieťatko (keď už) sa má natierať, nie olejovať.
Za mna sú super značky weleda a La-roche posay.
Na ritku https://detske-kremy.heureka.sk/weleda-nechtiko...
Na telo aj tvár https://specialna-starostlivost-o-pokozku.heure...
Na umývanie čistá voda.
Na mliečnu chrastu https://detske-sampony.heureka.sk/babe-sampon-n...

gionella
11. okt 2021

Ahoj v dm kupis takú tasticku s mini verziami tuhého mydla, šampiónku, gelu a mastné značky sebamed baby toto mi úplne stačílo a to ma maly 4 mesiace. Zo začiatku len čistou vodou som ho kupkala sem tam tým tuhým mydlom dupku a faldikY. Ja sle kúpené každý deň. Malý dosť grcka a veeelasa potí. Neviem si predstaviť ho neumyt od toho každý deň.

fifina75
11. okt 2021

Áno po každom kúpaní až dodnes (má 14m)

zojanka
11. okt 2021

Ja používam na zadok Rybilka Neo - rybacia masť ale nesmrdí ako tá klasika. Sudocream vysušuje, ak nieje problém netreba dávať zbytočne. Vlhčené používam minimálne a Pampers Pure. Spodok som od začiatku umývala pod vodou pri každom prebalení, ako mydlo som používala LaRochePosay lipikar syndet (ja nerozumiem ako sa dá dietatu umyť zadok čistou vodou keď je to celé mastné z tých krémov). S tým som umývala aj záhyby pri kúpaní. Je trošlu drahší ale 400ml mo vydržalo skoro 3mesiace. A ako mlieko telové tiež LaRoche Lipikar baume. Oleje sa neodporúčajú už, radšej telové mlieko kvalitné.

kitta
11. okt 2021

u nas mam maly 4 a dodnes ho neolejujem a nenatieram.A teda pokozku ma vybornu, hydratovanu a hladku. Ked bol babatko tak sme ho kupali len vo vode. Ked mal nejake suchsie miesto tak sme natreli kyselinou mliecnou od dr. Na ritku rybilka a neskor sudocrem. Kazde dieta ma inu kozu, ale koza by mala hlavne dychat.

lenka2710
11. okt 2021

Každému dieťaťu niečo iné pasuje, pri staršej som používala na ritku Rybilku, maly ma Bepanthen, malú som olejovala, malý mal z toho takú suchu pokožku, že až chrasty sa mu začali tvorit, tak som začala na radu dr obyčajnou indulonou modrou natierať, potom samponik na mliečnu chrastu, staršia ho nepotrebovala, mladší ano! Prvé mesiace som kupala len v čistej vode, plus detské mydlo keď som chcela umyť ritku
Kupala som každý druhý deň

kkovacovak
11. okt 2021

Nič na začiatok. Čistá voda, potom pripadne jemný sprcháč, neparfumovaný, pre citlivú pokožku, žiadne prírodné kamilky a podobné bio, eko kraviny. Hlavne žiadne oleje! To je to najhoršie. Na ritku rybia masť a keď už by bolo naozaj zle tak sudokrem. Mazať telo treba až keď je to nevyhnutné. Kyselina mliečna respektíve poradiť sa s kožnou lekárkou.

dory11
11. okt 2021

Zo začiatku bude stačit čistá voda a sudokrem na zadok,avirl olejček
Ja pri dcérke od mesiaca po užívam ešte prírodné mydlo hand Soap je vhodný na citlivú decku pokožku ,a a dorovnáva hp pokožky je vhodný aj na mliečnu chrasty ako šampón sprchový gél aj na intímnu hygienu,aj ako pena je pre celú rodinu 👨‍👨‍👧‍👦♥️

fiafia
12. okt 2021

Nič. Kúpať v čistej vode. Nicim nemastit, neolejovat. Ak by bolo niečo s pokožkou dr na poradni povie čo treba používať. Akurát niečo na zadoček. Na vlasy sme používali bupy mydlo

victory7897
12. okt 2021

Bioderma veľký sprchovací olej, po tom netreba vôbec olejovat, na zadoček sudocrem.. Toť vsjooo

gvenduska
12. okt 2021

Ja som používala
Lieh na pupok,sudocream na ritku,detské mydlo ako kázali v nemocnici neskôr nivea baby jemný kúpeľ pre celé telo a vlasy a klasicky detsky olej aviril alebo kokosik z dm a krém na tvaricku z lekárne sebamed

bluka2
12. okt 2021

Fakt netreba nič. Pri druhom ani na zadoček nič nebolo treba. Avril a také oleje s parfemom (pozri) zloženie určite nie. Všetko vodou, aj vlasy. A tiež malé bábo mi v Rakúsku hovorili, že stačí kúpať raz za týždeň a fakt stačí. Jasné, keď menis plienky pouzi vodu. Netreba zbytočne zaťažovať planétu ani tými jednorazovými vlhcenymi utierkami. Možno len občas na hrubú špinu.
Ani lieh na pupok netreba. Zahojí sa to aj tak a to som ešte nechala tu pupocnu šnúrku takú strihnutu pri placente, nie pri pupku až do vysušenia pár dní.

zuzuliatko18
13. okt 2021

Ja som ho do roka Len v pripade ak mal zapareniny natierala kremom (vyskusala sme.rozne , rybia mast z nemocnice, bepanten a sudokrem, nakolko sme Mali vdaka balicku z porodnice vzorky). Ked mal.suchu pokozku, doktorka.odporucila sem tam do kupela.par kvapiek detskeho oleja a na mliecnu chrastu sme.mali.sampon babe. Nikdy som nanho nedavala kozmetiku len tak preventive.

mischell333
16. dec 2021

Ja som spokojná pri oboch deťoch babylove a pampers plienok. Kozmetika babylove
Práci gél Lovela