Kolotoč nad postieľku miminka - áno či nie

marlen_ka87
5. jan 2018

Ahojte mamičky,

kupovať alebo nekupovať kolotoč nad postielku miminka??

nie je to zbytočnosť?

ďakujem
marlen

katarina670
5. jan 2018

U nas uplna zbytocnost

marlen_ka87
autor
5. jan 2018

@katarina670 ahojky, tiež si to myslím lebo deti maju radi skôr sum ako nejaku pesnicky z tociaceho kolotoca

jance333
5. jan 2018

možno neskôr, keď bude bábätko viac vnímať, na začiatko určite zbytočné. my sme nemali vôbec a pohoda. príp. si môžeš vyrobiť jednoduché montessori mobily, tie sa mi pozdávajú viac, akurát, že ani tie sme nestihli vyrobiť a maľuch má už pol roka 😂

misinka0611
5. jan 2018

Ja pri zriaďovaní výbavičky som ho nekupovala. Brala som to tak, ze ak ho budem chcieť resp. mi bude chýbať kúpim ho neskôr 🙂 Mam 4 mesačného pomaly chlapčeka a kolotoc ma nenapadlo doteraz riešiť. Myslim si ze ho riešiť uz ani nebudem. Kúpila som však za 12 EUR obyčajný projektor. Hádže to hviezdičky na stenu a malému sa to páci Kuka na to a pomaly zaspinka a staci to 🙂

karmen118
5. jan 2018

My sme dcérke kúpili kolotoč, ale myslím, že to už mala dva mesiace, a veľmi sa jej páčil. Rada pozorovala tie zvieratká zavesené na ňom a hudba z kolotoča ju uspávala. Doteraz používame tú hudobnú časť pri jej zaspávaní - dcérka bude mať za chvíľku 11 mesiacov. Ale dopredu určite kupovať netreba, až neskôr, keď bábätko viac vníma.

rora
5. jan 2018

urcite nie, pri oboch detoch som mala len taky mini kolotocik co sa zavesi na bok postielky, ten deti obe deti zaujal, snazili sa ho aj chytit a pohrat sa s nim... tie velke kolotoce nad postielku su akurat tak iritujuce, rychlo to omrzi... (foto som pouzila z bazaru, ten nas kolotoc uz po 6 rokoch dosluzil 🙂

moonglow
5. jan 2018

podla mna super vec ... mladsi syn bol kolotocom uplne fascinovany snad od 1 mesiaca do cca pol roka 🙂 ... hudbu pri zaspavani pocuval do cca 2 rokov

marion09
5. jan 2018

podla mna je to zbytocnost ale je to na tebe,my sme nemali

vsicka036
5. jan 2018

My sme to mali vrámci uspávacieho rituálu - napapať, do postieľky, prečítať rozprávku, pustiť pesničku z kolotoča, zhasnúť a spinkať. Ale my sme ho dostali, nekupovala som.

soldi
5. jan 2018

ja som pri prvom kupila kolotoc rain forest od fisher price, su tam styri melodie (sum dazdoveho pralesa, mozart, beethoven a este niekto). a presne ako
@vsicka036 pise tak to ma maly tiez ako uspavaci ritual, naje sa, lahne do postielky, pustim kolotoc a zaspi. od narodenia, cize som nemusela nikdy uspavat, resp. mam tri deti a pri vsetkych to tak bolo. najmensi bude mat rok a pol a stale ho pocuva, kolkokrat aj v noci, ked sa zobudi, tak si ho pusti a zaspi pri nom. jedna melodia trva 15 minut, potom sa kolotoc sam vypne.

takze u nas tiez velmi uzitocna a prakticka vec. ale urcite nie je nutne kupovat ho v ramci predporodnej vybavicky, novorodena to aj tak nevnima 🙂

pockaj a uvidis neskor, ci by sa vam hodil,vsak dokupit sa da kedykolvek

jenny257
5. jan 2018

zbytocnost, mali sme a po case predali....

mircalla
5. jan 2018

U nas sa to vyuzilo - dcera to mala rada

janynkaaa
5. jan 2018

Moj ma rad kolotoc .kuka na to aj pol hodinky a debatuje so zvieratkami ☺☺

katrin21
5. jan 2018

u nas sa vyuzil , male babo to tak nevnima, ale neskor ano.. doteraz to mame a mala si tu uz aj pusta sama , ma skoro dva roky.. za mna ANO

34michaela
5. jan 2018

U nas je to super vec.Syncek bude mat 7mesiacov a pací sa mu neskutocne.Aj zaspava vzdy pri zapnutom..Pri dcerke to bol opak,ju to velmi nezaujimalo

lavieenrose
5. jan 2018

aj ked my sme kolotoc nemali na uspavanie mala mala obdobie kedy sa jej pacil a natahovala sa za nim...nebrali sme to ako vyhodene peniaze ..kupili sme najlacnejsi...

timilv
5. jan 2018

My ho máme a sme veľmi spokojní. Malá ho má od narodenia a keď sa narodila, tak keď spinkala, púštali sme jej melódie na úplne najtichšom stupni. Bolo to super hlavne preto, že potom sa tak ľahko nezobudila napr. na ruch z kuchyne. Nerušili ju tak ani rôzne iné zvuky. Keď som ho nezapla a niečím som vo vedľajšej miestnosti robila buchot, hneď sa zobudila. Teraz nemyslím neviem aký veľký buchot že by som chcela robiť, ale taký bežný keď varíš, dávaš riad do umývačky a podobne (kuchyňu máme vedľa spálne). Teraz má malá 5 mesiacov a keď je pustený, hrá sa s postavičkami, ktoré sa na ňom točia, sleduje svetielka.... A inak, určite to nie je len kolotočom, ale myslím, že tiež pomohol tým, že malá nespalávala v úplnom tichu- je odolnejšie na rôzne zvuky pri spánku. Nezobudí sa tak ľahko ako detičky niektorých kamarátok, ktoré boli učené spinkať v úplnom tichu....

gabrielabydzo
5. jan 2018

@janynkaaa hehe aj moja,je ním fascinovaná👍

nika143
5. jan 2018

My sme dostali teraz na vianoce, hrá,svieti a aj sa krúti,takze keď malej pustím aspoň ju to uspi

senta_sofia
5. jan 2018

Za mna ano, mali sme len klasiku, palicky krizom a zvieratka na snurkach, ake boli v roku pana, ale vsetky decka nim boli fascinovane, uz mesacne bolo vidiet, ze vidia, ze sa nieco mihoce a kopkali pod nim, vzdy som do toho tukla, aby sa tocili. Samozrejme, nevyhnutnost to nie je, ale v zaplave tych hraciek a kolkokrat aj volovin, co predavaju, je toto jedna z tych rozumnejsich investicii. Podobnu sluzbu by ti mohla spravit aj hrazdicka, tak si zvaz, ci radsej nieco prenosne alebo kolotoc viazany na postielku.

ingridd
5. jan 2018

Z hladiska vyvinu zraku a s nim spojenych nervovych drah kolotoc pre malinkych nie je velmi spravne riesenie. Pre zachovanie postupnosti by sa babatka mali naucit najskor zaostrovat na jeden bod, predmet, osobu... Ktore sa priblizuju a vzdaluju, a nie krutia.

erika_smile
5. jan 2018

Ja som to dostala od kamarátky ako darček tak máme jeden doma ale inak by som ho sama asi nekúpila :/

verononka
5. jan 2018

Zbytocne. My sme dostali, aplikovali ked bola malinka - nezaujem. Skusili sme, ked bola vacsia - rusivy element

dedax
5. jan 2018

My mame nedobru skusenost s kolotocom mojmu vnucikovi spadol a poranil mu ocko hned sme utekali na ocne nastastie nebolo to vazne poranenie ale bol to sok

nina4
5. jan 2018

My pri 4 deťoch uplne zbytočné báli sa toho a ťeraz pri piatom najmensom najlepšia vec na svete co sa ten narozprava s kolotocom nasmeje ,ale on je celkovo iny deti mi ani v postielke nechceli byt a Tobi ten aj krasne spi v postieľke.Takže môj nazor zaleži od dieťatka ci sa to oplati alebo nie.

kenzas
24. mar 2018

@misinka0611 mozem sa opytat kde ste kupovali projektor a aky je to typ? Dakujem

veronika3110
20. nov 2021

@marlen_ka87 ja som práve kúpila v kauflande, ktorý má asi 10 melódii, biely šum a tiež projektor s hviezdičkami ako spomínali baby, takze za mna super 🙂

petraj122456
20. nov 2021

Nie…zbytočnosť, hračka tak pre rodičov