Koľko vás vyšla výbavička?

dadka1234554321
10. okt 2022

Ahojte , chcem sa spýtať koľko Vás vyšla komplet výbavička + zariadenie detskej izbičky.
My sme pomalí začali so zariaďovaním a kočíkom čo nás vyšlo nejakých 6000 eur a to ešte nerátam že nemám kúpeného dostatok oblečenia , kozmetiku atd ..
Som prvorodička tak chcem všetko tip top v najvyššej kvalite , aj keď rozumiem pre niekoho zbytočnosť. Kupovali ste dve postieľky alebo jednu? Rozmýšľam či to nebudú vyhodené peniaze .. jednu do izbičky a druhu do spálne .. ako ste to riešili vy ?

andula1988
10. okt 2022

@dadka1234554321 celkovu sumu naozaj neviem, kupovali sme postupne …. No len ti poradim nie vzdy vysoka cena je aj vysoka kvalita (robila som v detskom) obcas sa plati za znacku …
No co sa tyka postielky mali sme jednu drevennu v izbe a v obyvke chicco baby hug na kolieskach a tu sme teda vyuzili dlhoo a kazdy den …. A oblečenia som sa bála, zěe bude málo aj tak som stále prala a d´avala do sušičky a obliekala kůsky čo sa mi najviac páčili, niečo sme ani nevyužili ….

tinka_1807
10. okt 2022

@dadka1234554321 My sme izbu spočiatku vôbec neriešili. Dieťa budeš mať minimálne prvý rok poväčšine pri sebe a to v spálni a obývačke. Akurát teda urcote potrebujes nejakú skriňu na skladovanie detských veci, postieľku, kočík a samozrejme ostatnú základnú výbavu. Nás na začiatok (postieľka, kočík, autosedačka s isofizom, vecičky, perinky a pod, odsávačka a veci pre mňa na pôrod a po nom) všetko vyšlo do cca 1400€. Ale nieco bolo z bazaru, niečo od rodiny, niečo nové. Aj tak neiktorw veci potom vymenis. Postupne dokupujeme veci, ako malý rastie a vyvíja sa.

sense
10. okt 2022

Pred 9,5 rokom cca 6tis. Detská izba kt sa dala prerobiť z bábätko akej na detskú. Postieľku sme mali teda jednu, plus teda ešte babybay postieľku. Kozmetiku som nekupovala žiadnu do zásoby, umývadlá som ju vodou a do kúpeľa som jej dávala trochu mandľové ho oleja. Mala som ešte jeden sudokrem ale ani ten som nepoužívala preventívne len keď bolo treba. Zbytočne kupovať veľa kozmetiky

fefka
10. okt 2022

@dadka1234554321
Moje nervy...
To je priserna suma ...
Postielku mame jednu, pripojenu k mojej posteli,babatko ma byt pri mame, nikde inde.
Kozmetiku ziadnu, min do 6 mesiacov, max.detske mydielko na ukakany zadocek, mokre utierky len vodove, bez parfumov, plienky latkove, na noc jednorazovka.
Izbu budem zariadovat az ked tam pojde ..cize tak v 3-4 rokoch
Oblecenie- z kazdeho par ks, na co viac, aj tak to nestihne vyuzit
No ked neratam to zariadenie izby co bude, tak zatial sa asi pohybujeme v stovkach eur 😅 maximalne
Mame druhe dieta, takze po prvom som znacne poucena co vsetko je zbytocne 😁

ropucha6
10. okt 2022

Ja to vidim tak na cca 3500E vratane dost draheho kocika a vajicka, z toho nabytok cca 700E. Vacsinu oblecenia som dostala, kupila som len par kusov. Kozmetika, to je minimum.

akrobrab
10. okt 2022

Ja som kupovala rastucu (tu okruhlu, nie ovalnu) postielku od Ingvartu a bola to jedna z najlepsich kup. Nemame poschodovy dom, takze som postielku presuvala po celom dome ako som potrebovala, kedze ma kolieska. Drobcek bol stale so mnou a zaroven "u seba" v pohodli. Urcite by som ju kupila opat. 🙂

sundew
10. okt 2022

@dadka1234554321 prosim ta a co vsetko je v tych 6tis zaratanych? Lebo ako ratam tak ratam ja da na taku sumu nedostanem a to len kocar nas stale cez 1100€

hviera81
10. okt 2022

no kukam na tie sumy. som prvorodicka, ale vzhladom na to ze niektore veci som tusila ze bude mat raz, alebo dvakrat na sebe, som kupovala bazarove. niektore nemal na sebe vobec, lebo to bola hovadina (na zimu body s kratkym rukavom) to obliekanie bol horor, tak som bola rada (a stale som) ked nemusim vela obliekat a prezliekat.
maly ma rok a teda nema izbu doteraz zariadenu. naco? ved tam vobec nie je... spi pri nasej posteli, cez den kuchyna obyvacka.
a potom ked stale musis tie veci dokupovat, a dalsie a dalsie, tak som volila a stale volim bazarove. uz teraz mozno jar a plus jesen nieco vydrzi, ale zimne uz dalsiu zimu nie. a i tak mam pocit, ze minam vela .
novu sme kupovali postielku - chcela som 140*70 a to ma malokto, a sportovy kocik mame novy.

janka1011
10. okt 2022

@dadka1234554321 klasická prvorodička 😂
O pár mesiacov sa budeš smiať sama sebe.
Postieľka jedna do spálni. Kozmetiku nepotrebuješ žiadnu, jedine sudocrem alebo niečo iné na zadok. Oblečenie kupovať s rozumom, také dieťa rastie veľmi rýchlo a potom zistíš, že niektoré veci si ani nestihla obliecť. Detskú izbu začni riešiť o 3 roky. Dieťa má byť pri mame vo dne v noci, nie odstrčené v izbe.

dadka1234554321
autor
10. okt 2022

@sundew kociarik 2800 , postielka 400 , príslušenstvo do postieľky baldachyn , mantinely hniezdo … do 300 , kreslo na kojenie okolo 600 , komodu s prebaľovacim pultom to sme si dali robiť na mieru 700 , ležadlo , dekoračné hračky okolo 300
A potom drobnosti nálepky na stenu , poličky , lampu, organizérov to nech bolo do tých 200 eur

srferreira
10. okt 2022

6000???? To co si mu kupila auto??
700£ kocar v zlave (trojkombinacia, vajco, sportak a vanicka), 800£ postielka, skrina a komoda, 10£ vanicka na kupanie, 5£ podlozka na prebalovaci pult, 2.50£ plienky, 3£ bepanthen a oblecenie cca 70£ (vsetko nove a tiez kvalitne v zlave 🤷‍♀️).
Nic ine som nekupovala, plachtu do postielky a spaci vak. Postielka ma byt prazdna a ziadne hovadiny a baldachiny naokolo 🤷‍♀️ mas vyhodene peniaze uplne. Pane Boze, ze 6000£ 🤦🏻‍♀️
Nalepky novorodencovi??? Izbu sme mu zariadili ked mal 6mes vtedy isiel spat sam do svojej izby. A to sme vrazili extra 200£ na police a odkladacie priestor aj s “hrackami”.

dadka1234554321
autor
10. okt 2022

@sundew a to ešte nemám dostatok oblečenia , fusak, dudliky, fľaše , monitor dychu , pestúnku, sterilizátor , odsávačku , dudliky , fľaše , vanicku , ohrievač , kôš na plienky atd…

sundew
10. okt 2022

@dadka1234554321 fuha… som čakala ze v tom bude aspon skrina obrovska. Myslim ze dost preháňaš (aj na to ze si kolko 4-5mesiacov) ale kee na to mas tak preco nie. Postielka to staci jedna a ked, tak do obývačky taka ohradka co vyzera ako postielka, byvaju štvorcové a vie sa tam dieta aj zahrať

alexandra383
10. okt 2022

@dadka1234554321 ja tiez nie som z tych bazarovych mamiciek. Vsetko som kupovala cisto nove. My sme ale nezariadovali izbicku, ale do spalne sme dokupili komody a policky pre babo. Nemame to sice spocitane, ale aj tak to isto bolo zopar tisic..

zuzanka.zuzu
10. okt 2022

okolo 82 000... byt 80 000e (pred 2 rokmi), cybex kočík okolo 1500e, oblečenie okolo 50e, moje oblečenie presne 0e, kozmetika 0e, moja kozmetika (drogéria) okolo 50e, plienky moony na začiatok 50e, nábytok 0e, všakovaké blbosti 50e.... prídeš mi márnotratná 😉

zato teraz, kks aspoň 20-30e/deň a kludne by minul aj viac 🙄 novorodenec potrebuje akurát mliečko, suchú plienočku a lásku - toto máš pripravené?

srferreira
10. okt 2022

@alexandra383 ani ja som neni z bazarovych vsetko som nove kupovala, a kvalitne, ale 6000???

dadka1234554321
autor
10. okt 2022

@alexandra383 tiež som toho názoru. Ak je to prvé bábätko a financie nato sú prečo nie , neviem si predstaviť ze by som kúpila niečo z bazáru

sundew
10. okt 2022

@dadka1234554321 ohrievač? Coho?? Mas kreslo za 600€ na kojenie a potrebujes flase a sterilizátor? Jedna flaska mala a jedna velka ti staci, sterilizovať mozes aj 5min vo vriacej vode raz za den ked je novorodenec,neskor som sterilizovala raz za tyzden.cumlík-1-2; monitor dych co viem na SK zadarmo požičiavajú;monitor s kamerou -ak nebývate v poschodovom tak vobec netreb,dieta si budes pocut z druhej izby a dokonca aj z poschodia 🤣

srferreira
10. okt 2022

, sterilizátor naco? vyvaris vo vode , odsávačku nevies ci vyuzijes 🤷‍♀️ , dudliky kup dva nevies, ci dieta bude dudel chciet tak isto flasu (ak budes kojit naco flasu?) ohrievač naco? Ked chces odsavacku predpokladam, ze chces kojit? Co budes ohrievat?

konikkon
10. okt 2022

@dadka1234554321 strašne vyhodené peniaze a nič užitočné. Že kreslo na kojenie 600 eur 🤦 dekoračné hračky 300 eur🤦 to nie je výbavička pre bábätko ale nepotrebné veci pre marnotratnu mamičku. Fľaše, ohrievač? Veď ideš kojit, či nie? Ale ak máš na to a nevadí ti plytvať takto peniazmi, tak nech sa páči. I keď to nie je o financiách, ale o zdravom úsudku. Najprv by som začala kupovať veci, čo dieťa skutočne potrebuje a potom sa venovala
nákupu malichernosti.

alexandra383
10. okt 2022

@sundew ja osobne by som tiez nechcela poziciavany monitor dychu. Byvame v byte a kvalitnu kamero-pestunku si neviem vynachvalit. Najlepsi pomocnik. Ved ked na to ma a chce to, tak nech ma.

srferreira
10. okt 2022

@sundew naco? No vsak financie na to su tak preto.
@dadka1234554321 ine je kupovat z bazaru a ine je kupovat blbosti za 6000, lebo financie na to su 😳 uvidis, ze to co si kupila ani nevyuzijes.

anjelicek26
10. okt 2022

Ako nechcem byt zla, ale skutocne ste to totalne prestrelili... kocik za 2800e?? Ako chapem, ze clovek chce kvalitny kocik, ale to je hrozne... bude ta stvat kazdy bezny skrabanec s vykladania a nakladania do auta, hlavne po ani nie roku budes menit na golfac a budes mat problem tu vec za polovicu ceny este predat :( My mame skutocne "lepsi" rozpocet a mozeme si dovolit kadeco, ale to, co pises, je prehnane... 6000e... polka veci ti este chyba ako pises, mate len nabytok, vybavu do postielky, dekoraciu a kocik... miesto toho, aby si kupila zmysluplnne veci - kde skutocne drahsie je casto kvalitnejsie - poriadne protismerne vajicko do 12kg s bazou do auta,co-sleeping postielku na prve tyzdne kojenia, monitor dychu, satku, nosic, hacku, hojdacie lehatko a veci tomu podobne... tiez sme inak mali vzdy vsetko nove... ale nad 3000e sme nesli ani z lava ani z prava ked to vsetko zratam... investovala som potom do baby masaze, detskeho plavania, baby gymnastiky a veci tomu podobnym, co to dieta aj "vnimalo"...

zuzap33
10. okt 2022

@dadka1234554321 a co s tym vsetkym chces robit o par mesiacov ? Z kopu flasiek sme vyuzilu jednu, kojila som v spalni, v obyvacke, na posteli... Naco kreslo ? Odsavacku jedine v porodnici, tam mi ju na tych par dni aj pozicali. Kos na plienky ? Naco ? Hniezdo, monitor, pestunku, som nemala. Mladsi sa predcasne narodil, postielku som mala pri posteli. Veci som aj podostavala od kamosiek aj rodiny. Aj nove aj na doma. Dieta rastie tak rychlo...

sundew
10. okt 2022

@alexandra383 tie monitory sú predsa vsetky kontrolované ale zas cena monitoru je nic v porovnani stym kocarom…

jerrz
10. okt 2022

@fefka Konečne normalna žena a normálna odpoveď . Lebo autorka normálna neni podľa mňa . Tak povrchne a plytke hodnoty v živote ake ma ,je na polutovanie.

diavant
10. okt 2022

Namiesto kresla na kojenie je lepsi vankus na kojenie 🙂 tie dekoracne hracky isto nie su pre dieta 😀 a baldachyn a mantinely sa neodporucaju kvoli Sids. Takze tie tiez urcite nie su pre babatko 🤦‍♀️ Pre seba si si kupila. A mohla by si ich aspon najprv nevyuzivat kvoli zdraviu babatka.

dadka1234554321
autor
10. okt 2022

@anjelicek26 je to kvalitný kočík cybex priam trojkombinácia čiže je tam aj kvalitná autosedačka aj s golfacom 🙂 áno samozrejme každého osobný názor 🙂 zatiaľ som len v 5. mesiaci takže začínala som menej “podstatnými vecami” ….

srferreira
10. okt 2022

@anjelicek26 a to nehovorim keby mam kocar za 2800€ a stale cestujeme v akom stave tie kociky chodia z podpalubia, asi by som zosedivela 😂😂 nas je z kazdej strany doskrabany, ale stale super vyzera, nato co uz prezil kolke lety a hovorim chlapovi asi kupim novy a potom, ze naco??? No uplne naco? 🤷‍♀️

dadka1234554321
autor
10. okt 2022

@jerrz tvoj pohľad na vec , chápem sú ženy ktoré závidia že si možno také niečo nemôžu dovoliť , ale tie čo môžu neznáme že sú neni normálne alebo majú plytké hodnoty ;)