Koľko oblečka pre dieťa?

nasta55
3. okt 2013

Ahojte, chcem sa Vas mamicky opytat ako to mate s oblecenim na Vase deti, ci aj vy tak prehnane kupujete svojim detom vecicky. Kolko oblecka kupujete svojim detickam mensim do 2 rokov aj tym vacsim kedze este rastu? Kolko napriklad takemu skolakovi rifliciek, mikin, svetrikov. Ked vidim niektore mamini kolko veci tak to mi by sme nestihli ani vynosit. 😉 🙂 🙂

petruska573
3. okt 2013

Veľmi veľa! Netreba kupovať veľa, pokiaľ nemáte dve deti ,jedno staršie a mladšie aby to potom menší mohol po väčšom zdediť. 🙂 Neviem či som dobre poradila....

petruska573
3. okt 2013

Ja mám doma veľmi veľa vecí a skrine mi nestačia! 😀

m_ij_ka
3. okt 2013

no chvalabohu, že nie som sama, aj ja mám pre moje baby strašne veľa oblečka, plné skrine aj komody. 😀

petruska573
3. okt 2013

😀 Vela ludi to tak ma, skoro vsetci 😉

juranka
3. okt 2013

My mame tiez velmi vela, ani by nemuselo byt 😝 ale mame sesternice a bratrancov o rok starsich a skoro nic nemusim kupovat, vsetko zdedime 😀

lucka1987
3. okt 2013

@nasta55 primerane potrebam.... chlapec 2 roky.. momentalne 7 teplakov 4 nohavic , jedny monterky na zahradu .. par kuskov dlhych triciek, par kuskov dlhych triciek na behanie , zo dve mikiny , dalsie dve na behanie na vonok. dve bunducky jesenne do mesta jednu na behanie po vonku. toto vsjo asi .
ako oblecko su pre mna len handry, nic viac, nemam potrebu mat narvanu skrninu..
ine by to ale bolo ak by som mala dievca 😅 😀 😀 😀 😀 😀

nivi
3. okt 2013

tak nasa ma 4 nohavice dlhe, nejake 2 hrubsie suknicky asi 4 letne, cca 8 triciek s dlhym rukavom, 2 rolaky, neviem kolko s kratkym ale dost aj cez 10. asi 6 satociek letnych, jejake leginy. zo 3 teplakov, zo 6 svetrikov (mikiny aj slavnostnejsie), 2 slavnostne saty, asi 6 tielok. 2 zimmne bundy, take prechodne ma 3. zateplene nohavice 2. oteplovaky 2. topanok dost :D a aj tak mam pocit ze len periem a zehlim :P

katkas1
3. okt 2013

@lucka1987 plne suhlasim, nechapem naco su niektorym detom plne skrine handier, ja v tom ziadny zmysel nevidim, zbytocne vyhodene peniaze, aspon pre mna, ved si uzijeme ked pridu do puberty a budu chciet hento a tamto a jasne ze vsetko znackove 😝

janinah
3. okt 2013

máme toho dosť,ale vďaka tomu počtu nemusím každú chvíľu prať..ale veci aj z bazarikov a aj podedené.asi tak štvrtina nových

kristinaanna
3. okt 2013

ja mam toľko aby sme každý deň v týždni mohli mať čisté do škôlky, samozrejme že trochu viac 😉 a niečo na doma, a niečo len tak🙂

lucka1987
3. okt 2013

@nivi tak to si mylsim, ze na dievcatko toho ma na konikovsky priemer este malo 😀 ale nie.. no keby mam dievcatko, aj ja by som radsej nakupovala.. nie ze si chlapca neparadim. paradim si ho , ale kupujem mu radsej par kuskov kvalitnejsich a takych aby sa kazdy kusok oblecka dal zladit s kazdym

ichbinich
4. okt 2013

Syn (skoro 4 roky) ma asi 8 nohavic, asi po 20 triciek s dlhym aj kratkym rukavom (my mame vsetci trickovu maniu 😅), 5 pulovrov, a asi 8 pancuch. Ponozky, tielka a slipy neratam, hlavne, ze mam dost 😉 Bundy ma 2 prechodne, dve zimne, topanok vzdy minimalne 2 pary, ale maximalne 4 (v lete, ked ma aj sandaly).
On spotrebuje jednen komplet za den, tak aby som stihala prat a aby to uschlo, tak mam na kazdy den jeden komplet...
Dcera ma po neterkach-dvojickach za vrece oblecenia, to som si vyberala, ci sa mi to vobec paci a ci to budem vobec prat a chystat 😉 Ale aj ja som si pokupila par kuskov, co som potrebovala, alebo co sa mi jednoducho pacili...
Bodyniek ma kopec, aj triciek (zdedene), pulovrov asi 6, nohavic a legin asi 15, dva teplejsie overaly. Zdedene su aj nejake saty, ale to je hrozne neprakticke, to sa furt vysunie hore a treba to napravat... Osobne si myslim, ze leginy plus tricko su ovela praktickejsie.
Kupujem rada vo vypredajoch a v akciach, zakladne veci, co treba stale (body/spodne pradlo, ponozky, tricka, pulovre, nohavice), kupim aj vo vacsich velkostiach, potom iba vytahujem podla potreby. Sezonne veci a topanky kupujem podla potreby, velkosti sa tazko odhaduju.

nivi
4. okt 2013

@lucka1987 :D to je mozne ale uplne jej to staci, ved ona este pride do puberty a bude chciet vsetko mozne. Nemyslim, si, ze je nutne mat prehnane vela veci. aj tak stale kupujem nieco nove a stare posuvam dalej, kedze rastie turbo rychlostou. Ked bola mensia castokrat niektore veci ani nemala na sebe, no naco mi to potom je? lebo je to pekne a musim to kupit?

jasminet
4. okt 2013

nasa ma asi 4 rifle + nepocitane nohavic a aj tak nosi iba jedny jedine rifle stale... ostatne jej bud padaju, alebo steklia alebo nieco jej na nich vadi a odmieta ich nosit... triciek mame kopec a toci stale oblubene dokola, svetrov a mikin ma po 4 kusy, tiez nosi len oblubene.... skoda penazi. co ale nosi stale a stale mina su leginy, tych nie je nikdy dost.