Koľko oblečenia ste kúpili pre bábätko?

30. okt 2022

Mozno divna otazka ale som prvorodicka , ale chcem sa opytat kolko oblecenia ste kupovali (spotrebovali) pre novorodenca?
Kedze viem ze rastu rychlo a nechcem zbytocne vela nakupit ked to ani nevynosi… ale rada by som uz s tym aj zacala tak ci by ste nevedeli poradit hlavne do tych 1-2 mesiacov .. dakujem 🙂

tamarkissova
30. okt 2022

Ahoj, no veľkosť 50 som mala po tri kusy lebo to hneď vyrastie z toho a to som nechávala len keď sme šli k doktorke alebo von a po dome som dávala 56 bolo to voľnejšie ale možno aj lepšie pre bábätko, ja doteraz kupujem vždy väčšie 😃😃 no a tých 56 tiež urobte jie veľa lebo potom hneď dávaš 62 a to už vynosi trosku dlhšie, tak nestresuj kúp po dva tri kúsky z každého a keď budeš mat malo toľko dokúpiš až zbytočne nemáš veľa lebo bábätko naozaj rýchlo rastie a ešte závisí aj od toho že aké veľké bábätko porodis možno ta 50 tka mu bude aj hneď mala 😃😃
Plienok som mala nakúpených kopec tých 1 ale viem že dva sme nechávali v pôrodnici a doma sme spotrebovali 4 a hneď sme prechádzali na 2 lebo sa prekakavál, tak veľa toho som vyhodila… a to som mala 3,5 kilového syna ktorý pribral strasneee rýchlo 😂😂😂

tamarkissova
30. okt 2022

Ale najlepšie sú bodycka ktoré zapinas cez telo a nie cez hlavičku ak ti môžem poradiť 🙂

majka879742
30. okt 2022

A ak ti mozem poradiť žiadne pepco.. rychlo sa to sperie, niekedy je lepšie kúpiť kvalitnejšie z druhej ruky a poprípade uplne nove len na poradňu či návštevu 🙂 a fakt sú super tie body na zapínanie vpredu ako tie cez hlavu 🙂

bluemoon24
30. okt 2022

Ja jsem mela (zimni dite) 5x body s kratkym rukavem, 10x body s dlouhym rukavem (vsechno na zapinani, nic pres hlavu), 10x teplacky (i s nozickama), 10x dlouhy overal, 5x ponozky, 3x svetr, 2x teply zimni overal do kociku. Ale teda prala jsem dost casto, moje dite melo reflux, takze stale vsechno ogrckane, obcas aj z plenky uslo :D - toto jsem mela ve vel. 56. 50 jsem nemela nic a pak jsem kupovala 62 a pak vzdycky o 2 velikosti uz. Pak jeste kup latkove plenky - ja jsem ze zacatku davala pod hlavu do postylky, do kocarku a tak cistou kazdy den + grckani, takze nejakych 20 jsem vyuzivala, pak mam 6 uteraku (kazdy den cisty jsem davala). Vsechno (krom plenek) jsem kupovala v H&M.

zojanka
30. okt 2022

Záleží aj či máte sušičku. My máme a teda vystačila som si asi so 6ks body a 3ks tepláky. Overaly som ja vôbec nevyužila. Mala som toho viac (podedeného) a nevyužila. Mala som oblúbené zavinovacie body a tepláky so širokým pásom a to som točila. Plus jeden teplákový overal, jedna mikina, ponožky, dve čiapky. Samozrejme záleží aké ročné obdobie. Prvé dva - tri mesiace som prala tak 4-5x do týždňa (hlavne látkové plienky, tých som točila asi 20ks a podbradníky, tiež asi 15ks - dieťa nonstop zvracalo) takže to oblečenie sa pralo s tým a vždy bolo čo obliecť.

layla123321
30. okt 2022

Ja mám najradšej dlhé body na cvocky... Napr z Lidl. Zistila som, že ono je to síce krásne mať nohavice a tričko alebo také to body na traky a podobne, ale maximálne nepraktické, hlavne ak bábätko často zvracia pri manipulovaní... Tieto dlhé bodycka si viem pekne otvorené dať na podložku, na to položiť bábätko a už len vložiť ruky/nohy a zapnúť. A ja som tiež kupovala že 56 a vyššie a bum, predcasniatko, ktorému bolo 44 veľa 😂 ale keby nakupujem ešte raz, tak len tie spacie overaly a spacie vaky a nič viac z oblečenia (samozrejme ešte látkové plienky a čiapky).

adya
30. okt 2022

To je tazka otazka. Zo zaciatku deticky takmer nemaju termoregulaciu,takze som jej davala o vrstvu viac. Zaroven stale nieco ogrckala,okakala,spotreba bola velka 😄 my sme prezili hlavne na zavinovacich body z lindexu - su rastuce,takze je to dvojvelkost 56/62 a maju rastuce patenty,mala ich nosila az do 68, a to velkost 62 u inych znaciek uplne preskocila,lebo chytila rastovy spurt 😂

zorkahorka
30. okt 2022

@majka879742 pre boha, pepco sa dokaze sprat, ak to dieta nosi 3 mesuace? Mam vacsie deti a mladsi nosi pepcovske veci este po starsom, a to uz ma 2 roky...

zorkahorka
30. okt 2022

Najmensie cislo 56 ozaj staci po 3 kusoch. Moj syn sa velakrat nestihol ani zakyckat, casto bol v jednom outfite 😀 aj par dni. Mne sa neosvedcilo pyzamo, kedze novorodenwc stale spi, prenho je den a noc to iste, takze nemalo zmysel ho davat do pyzama. To som zacala davat tusim od v. 62. Mala som nakupene veci do v.74, kazdu velkost do 1 roka potrebuje dieta na 3 mesuace, kedze rychlo rastie. Od v. 62 si vystacis s 5-7 ks dlhych gati, bodyciek, triciek s dlhym rukavom. Plus 3-4 bodycka s kratkym rukavom ako tielko, 3-4 overaly na spanie. Pocitaj s tym,ze to treba potom nuekde po vyniseni uložiť akebo posunut dalej. Aby sa ti zbytocne nekopili. A... nemam susicku

aliaray1
31. okt 2022

Ahoj, my velkost 50 po 3 body (iba zavinovacie, neprevliekas cez hlavku), plus leginky, pyzamka na zips (su velmi prakticke), velkost 56 cca 5 body a pyzamka a potom uz len vacsie velkosti po narodeni a viac kusov.

Vzdy vies dokupit bud ty alebo dakto zbehne. Aspon sa vyvetras a troska prejdes s kamoskou, rodinou, sama...

Za mna vrelo odporucam: body zavinovacie na patentky (nemusis nacvicovat akrobaciu s prevliekanim cez hlavku a moj muz sa tak bal, ze by ju do ineho ani sam neprezliekol). Dalej pyzamka su uzasne, su v celku a drzia teplo a hlavne tie na zips. Nam sa osvedcili hrubsie tkane od Lindex a budu mat akcie okolo Vianoc no a HM ale tie su tensie a musime davat na malu dalsiu vrstvu v jeseni (uz ka 6,5 mes). Ponozky HM, Lindex a neskor Pepco (jedini ktori vyrabaju take bavlnene co neotlacia gumou nozku nasej).

Babatko z tej 50 velkosti moze velmi rychlo vyrast. Nasa ale nosila cca 3 tyzdne, narodila sa troska skor a bola malinka. Cize my sme este dokupili ale zaklad sme mali.
Aj my radsej nakupujeme o trolinku vacsie.

Pozor na velkosti...Lindex ma normalne cislovanie HM sa este podoba a tiez reserved. Ale tesco, pepco, kik...no vsetci inak. Tesco velkost bola vzdy mensia ako co pisali vek. A to vravim, nasa bola malinka.
Cize ja som jej 50ky nakupila v tom Lindexe, lebo som si bola ista ze velkost je naozaj 50 (a dobre som spravila).
Letne pyzamka a body su super za nas na zips zo Sinsay...cena a kvalita umerna tomu co treba.

janka1011
31. okt 2022

Ja ti práveže odporúčam Pepco - krásne veci za babku, určite sa ti to nesperie ani nič za ten krátky čas, mne dve deti po sebe nosili Pepco veci. Ako na tú chviľu sa fakt nič drahšie ani neoplatí.

majka879742
31. okt 2022

@zorkahorka samozrejme že dokáže a aj vyprať farby... Ako nehovorím že všetky veci odtiaľ ale tie prve sa mi fakt zmenšili a to hlavne bodycka... Takže jedine z pepca ked som kupovala body tak tie z organickej bavlny, tie sa fakt nesprali a ani veci z Tesca...