Koľko oblečenia majú vaše ratolesti?

katkanova
1. aug 2013

ahojte maminy, zaujimalo by ma ci nekupujem naozaj zbyocne vela veci, ale casto sa mi stava ze napr s pranim nestiham a poviem si ze radsej toho ci onoho este dokupim - hlavne som zvedava na odpovede mamiciek chlapcov tak vo veku okolo 2-3 rokov, kolko maju vase deticky napr nohavic triciek v jednej velkosti? co bundy, a topanky, maju vzdy v danej velkosti len po jednom alebo aj 4? 🙂 prosim nehladajte za tym ziadne vyzvedanie zo zavisti kto kolko coho (ne)ma ale neviem co si mam o kvantite v nasom satniku mysliet a ci mam mat vycitky ked daco dokupujem 🙂

indira
1. aug 2013

neni si sama mojim detom stale dokupujem mame plnu skrinu veci topanky hracky a polovica sa ani nepouziva ,,, 🙂

maznacik007
1. aug 2013

nic si nevycitaj my tiez toho mame vela ... a ked ti pojde do skolky budes musiet mat toho viac... lebo deti sa rychlo uspinia, niekde namocia, a tak ... obtru si pusu do rukava... no co si budeme hovorit...
bundy samozrejme min. dve na vymenu ... ak sa uspini a tak... topanky tak v jednej velkosti mame tiez viacero tam uz potom podla typu ale zimne rozhodne dvojo... 😉

stastnamamulka
1. aug 2013

😀 tak som zvedava na tvoj prieskum,moj maly ma 2roky a z veci,ktore si prezlieka kazdy den /gatky,tricka,natelniky,teplaky,nohavice/ ma max.po 10ks,Topanky a vetrovky ma po 2ks zatial😀😉ciapky a svetre/mikiny asi 5ks a kym nechodi do skolky je to tak akurat🙂

katkanova
autor
1. aug 2013

@maznacik007 no prave maly uz chodi do skolky a chodi domov jak dingo, tam uz obliekam len biele tricka co potom hodim do chloru a je to 😀

maznacik007
1. aug 2013

@katkanova do akeho chloru to davas a kde to kupujes... kvoli dcere sa pytam ta v poslednej dobe chcela par bielych veci resp. nohavic a teda desne sa to pere...
ja malemu davam skor tmave a pripadne vrch svetlejsi... ale teda nejdem to ratat ale mame viac ako 10 ks z typov oblecka...

ale isto ma toho menej ako dcera ... ale to je zasa paradive dievca ...

katkanova
autor
1. aug 2013

@maznacik007 sme v uk, takze v takych obchodoch ako mam k dispozicii - ale nic xtra, boots, mothercare, next a vsetko su to 3cka tak za 4 libry max - hlavne to musi byt len a len biele a 100 % bavlna a chlor uplne obycajny ako savo, len to treba nariedit a priliat do pracky ked uz je napustena voda
my teraz cakame druhe a uz teraz sa bojim co si pocneme ak to bude baba ... asi budeme vesat oblecenie aj v chladnicke 😀

dedenini
1. aug 2013

sice mam dievcatko , nedavno 15 mesiacov, ale skrine mi praskaju vo svikoch... niekedy sa sama chytam za hlavu, ze uz fakt staci, mam plno veci vacsich, no neviem odolat ked vidim nieco krasne... ale snazim sa zatinat zuby, ze uz fakt nemozem kupovat lebo toho mame vela.. ale radsej mat viac, ako nestihat prat, ze by si nemala co obliect.. zijem v UK a da sa tu nakupit pekne a lacno...takze sa to da.. 🙂

anjelicek26
1. aug 2013

@katkanova - my toho mame privela, aj ked pri chlapcovi skutocne prezliekame tricko aj tri krat denne, nohavice detto, lebo to vyzera ako keby to mal na sebe tyzden 😝 O spodaroch ani nehovorim teraz v lete. Nasich 15 parov topanok, 10 bund, 30 nohavic atp urcite nie je rozumna mierka, ja som shopohollik xixi My mame zbytocne vela veci, to mi je jasne, ale tak su horsie veci, na ktore sa daju vyhadzovat peniaze 😅

mrka2
1. aug 2013

baby, moj este ani do skolky nechodi a to ho 3 -krat denne prezliekam!!! pracka perie skoro kazdy den,tak toho nikdy nie je dost. 😅
@katkanova urcite nemusis mat vycitky, ved veci sa ti zidu pre druhe dietatko, to sa nestrati. ja napr.veci,co su nam male posuvam dalej pre matky v nudzi,lebo co s nimi? dalsie deti neplanujeme,tak aspon urobim dobry skutok a prevetram skrine. 🙂

sante81
2. aug 2013

@katkanova viac veci som kupila ked isiel do skôlky, hlavne tepláky, trička a mikiny. vela vecí sme dostali, nestihli vynosit, dopredu uz nekupujem, vzdy som sa sekla a to čo som kupila v zime, tak v lete nestihol vynosit.

zaza218
2. aug 2013

Dcera ma strasne vela oblecenia,ale to dostavame,jej malo kupujeme. Synovi kupujem,ale nema toho vela, teplaky ma 2ks, tricka asi 10,nohavice tiez 2 ks a topanky ma jedne ked su mu male tak sa mu kupia dalsie. Je to zbytocne vyhodene peniaze,lebo aj ked to nevynosi uz to nepredam za tolko ako som to kupila. A dcera ma toho vela a stale nosi to iste, lebo ja periem skoro kazdy den pri troch detoch.

zuzitko74
2. aug 2013

Pri malých deťoch je nutné minimum mať veľa vecí. Nemusia byť však nové, veci na piesok, či na doma majú zo sekáča, či podarované. Topánky sa tiež snažím triediť na tie do piesku a na bežné nosenie. Predsa len ten piesok topánky dosť ničí (aj moje) a aj na odrážadle sa dosť oderú, tak by mi bolo blbé, keby v takých chodili niekde inde ako na ihrisko. Najstarší už toho toľko nemá, lebo by nevynosil, ale keď bol malý tak tiež veru zo všetkého aspoň po 20.

mimikas
2. aug 2013

moj maly ma sice 18 mesiacov ale veci ma dost, ale chodi do jasiel a vsetko treba dvojmo a aj tak mam pocit ze stale periem, prezliekat ho treba aj 3x za den

katy1979
2. aug 2013

Nasi maju tak mozno 4-5ks kratasov taky isty pocet dlhym nohavic a triciek na leto maju zasa viac ako 10ks. Topanky teraz v lete sandale a tenisky. Inac maju jedny topanky.

ichbinich
2. aug 2013

Moj ma prilis vela triciek, ale to mam aj ja aj manzel 😀 U nas je to v rodine, hihi.
Ale do jasli potrebuje jednu celu rezervnu sadu, do skolky to bude to iste.
Triciek ma asi 20, neratam 😅
Nohavic kratasov teraz myslim 7, to stiham akurat prat, dlhsich tiez, ale nosi na 99% iba teplaky. Mam asi patoro nikdy nenosenych rifli, co som nakupila este pred jeho teplakomaniou...
Svetrov ma 5. Bundy minimalne 2 na kazdu sezonu. Teda prechodne aj zimne. Aby som stihala prat 😉
Okrem toho potrebujem vzdy dvojo gati a bund do dazda, a dvojo gumenych ciziem, dvojo capaciek, aj ked doma ich nenosi, a dvojo zimnych topanok. A zasadne mu narastie noha uprostred zimy, takze koncom decembra-zaciatkom januara este zhanam cizmy, co je casto umenie. Ale zatial som mala stastie, ze este boli aj vypredaje 😉

Vsetko oblecenie posuvam dalej kamoske, co ma o skoro 2 roky mladsieho syna, cast veci je neutralna a donosi dcera. Uz som slubila oblecenie aj kamosom, co budu mat dcerku, aj kolegovi. Takze to bude rotovat, kym sa to nerozpadne 😉
Zato pre dceru mam kopu veci po neterkach-dvojickach, to si z casti dokonca vyberam, ze ci sa mi to vobec paci 😉 a ci to vobec operiem a nachystam do skrine 😀 Ale jasnem, ze aj pre nu kupim sem-tam nieco, co sa mi paci 😀

terezka1947
2. aug 2013

...ja sa to snazim mat rozdelene tak,aby som mu mala co obliect a obut akoze "sviatocne" 😀 ...rozumej nove 😀
a podla toho dokupujem,co potrebujeme a nastava kolobeh siat-nove,menej preprate,preprate-von do zahrady na doznicenie 😀 ...dost minieme na topanky-nie pocet,ale kvalitu...a tych siat mam tak,aby som dokazala aj vyprat a stale mal nieco na vymenu a neostal holak 😉 ....lenze jednoducho aj tak potrebuje clovek viac kusov zo vsetkeho...

ava11
2. aug 2013

Nas ma 15 mesiacov, ale handier ako na 5 deti 😅 Tiez som maniak na veci, polovicu este na sebe urcite nemal 😀 Topanok v momentalnej velkosti mame asi 7 a dalsich 10 vo vacsom cisle caka 🙂 Teplakov a kratasov ma cez 10, triciek urcite vyse 30 a mikin, svetrov, rifli atd atd celu hromadu. Nakupujem casto na bazariku alebo cez ebay. Oblubene a mimoriadne pekne veci si odkladam pre druhe, zvysok postupne predavam za par supov. Ak bude druhe dievca, ocko si bude musiet najst dalsiu pracu 😀

klincek
2. aug 2013

@katkanova asi 10 teplacikov, dvoje-troje leginy, patoro slusnych nohavic, kratasov, siat a mikiniek, dva slusnejsie svetriky, 20 triciek, dva klobuciky (este jeden by sa hodil, ale nic pekne som nevidela), pat parov topanok (momentalne nosia troje, z toho jedny su prezuvky do interieru), jedna bundicka, jeden kabatik, dve zateplene vesty-viac si teraz nespomeniem.
vsetko x2, mam dvojicky..
privela toho urcite nemame, ale staci to uplne v pohode, a to chodia aj do jasli. vsetko musim kupit, tak to beriem dost racionalne, a velmi neulietavam🙂

kiwi82
2. aug 2013

ja mám idievčatko a tiež máme dosť veľa vecičiek. niekedy proste neviem odolať a nakupujem také vecičky na parádu. ale také čo sú v akcii, zo sekáčika alebo veľa tu na konovi 😉

silvia.t
2. aug 2013

@maznacik007 na biele veci ja pouzivam savo perex je to super,normalne neham na par hodin namacane (do skolky nosi povacsine,biele tricka kratasy aj nohavice sem tam ,a vzdy ich dospini na kopletku...) potom sa ucitelky pytaju ci z nich ma po 20ks,ze su vydzy biele ako nove :D

andrejka1974
2. aug 2013

moje deti maju vela veci, ale dedia po sebe 🙂 🙂 🙂 🙂 ti starsi maju asi 10 triciek, troje nohavice, troje kratasy, 5 mikin, kazdy po 2 bundy a asi 4 topanok- 1 na trening, jedny na telocvik, jedny von a jedny do skoly , najmensia ma vela veci podedila po starsej sestre a suseda mi doniesla plno veci, ma asi 15 bodycok dlhy rukav, 8 kratky rukav, 8 triciek, 7 pyzamok, 4 bundy, 3 overali, 3 topanky a plno inych veci , uz jej nic nekupujem 🙂 🙂 🙂 🙂

waqix
1. sep 2019