Koľko kusov oblečenia pre bábätko?

diaszoky
15. mar 2023

Baby som prvorodicka a jedna strana mi hovori, ze nekupuj lebo dieta rychlo rastie, a druha strana ludi, ze pokup si po 10ks napr 10 ks body10 ks dupaciek nieje to privela??

denden77
15. mar 2023

@diaszoky za seba.. moja pol roka stale zvracala, cize.. 🤷‍♀️😁

stanulienkat
15. mar 2023

Po 10 kusov je privela???? Ved preserie za den aj troje dupacky. To budes kazdy den prat? Kup z druhej ruky a mas.

diaszoky
autor
15. mar 2023

@stanulienkat no tym ze prvykrat idem rodit nevyznam sa v tom kolko krat kto grca😀

denden77
15. mar 2023

@diaszoky dnes su bodycka uz aj rastuce, cize ti vydrzia dlhsie 😊

nafka0483
15. mar 2023

@diaszoky Moja negrcala a neprekakala plienky, stacilo mi po 5ks. Mam susicku, cize do 2-3 hodin som mala znovu vsetko ciste.

Osvedcili sa mi najviac overaliky/pyzamka. Mne sa to najlahsie obliekalo a prebalovalo a babo v tom bolo cely den.

diaszoky
autor
15. mar 2023

@nafka0483 dakujem

nafka0483
15. mar 2023

@diaszoky Nevies ake bude babo, vidis ze ti pisu ze aj 3x prezliekali pocas dna. Ja som moju mohla nechat aj 3 dni v jednom 😁

veronika_sk000
15. mar 2023

@diaszoky cim viac, tym lepsie 😂 ja som kazdu hodinu prezliekala, lebo grcky boli vsade nonstop..tie rastuce body zavinovacie su topka, to nosil aj tri-styri mesiace

heln
15. mar 2023

@diaszoky ved to, ze nevies, kolko bude grckat a kakat, vacsinou moze grcnut a kaknut po kazdom krmeni, ak budes krmit kazdu hodinu, tak budes prezliekat kazdu hodinu. a mozno nie, mozno narkmis raz za 3 hodiny a pohodka.
tak novorodeneckych 56 kup zopar (10ks) a potom kupuj vacsie 62. zalezi aj od velkosti babatka, ak sa narodi 4 kilove, tak rovno aj 68.

simonka15513
15. mar 2023

@diaszoky mne vraveli nekupuj vela maleho oblecenia a musela som dokupovat lebo este 2mesiace nosil 56tky tusim :D

lenka2710
15. mar 2023

@diaszoky ja ti poviem z mojej skúsenosti, veľ. 56 som mala ozaj len máličko ks, nosil ju asi 2 týždne, bol v lete, takže som mala nejaké polodupky, body s krátkym aj dlhým rukavom a overaly na spanie, možno po 5 ks z každého, ale keď chýbalo lebo aj môj veľa grcal, navliekla som ho aj do 62 😁 zahla som rukávy a hotovko
Ale ja som tu na bazáre kúpila od jednej maminky co mala tiež júnového chlapca, nové som nič nekupovala, bol druhé dieťa v poradí, takže som sa poučila na vlastných chybách a okrem toho, obchody sú otvorené stále, bude niečo chýbať, babo dáš do kocika a môžeš ísť dokúpiť
Napríklad zienka co so mnou ležala v pôrodnici malého ani do 56 nenatiahla, bol strašne dlhý a išla rovno do 62
Ale po 10 ks 62 trebárs fakt nieje veľa, ak bude grcave babo, ja som prezliekala takmer po každom jedle

miimss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
54tinka54
15. mar 2023

@diaszoky na novorodenca sú uplne najpraktickejšie overaly (pyžamká), to sa najľahšie oblieka/vyzlieka. A áno, kúp si 5-6ks, nech máš do čoho prezliekať. Viac asi ani nie, potom keď tak dokúpiš, ak sa ti bude zdať málo.
Body a dupačky som začala používať možno až tak od tretieho mesiaca.

rk123
15. mar 2023

moje dieta prve 3mesiace zilo v pyzamkach (dupackach) a keby som ich nestriedala lebo som ich mala vela, moze mat kludne jedno pyzamko na tyzden, krpata negrckala ani nic takze je to velmi individualne. ved si potom dokupis uvidis

greta2017
15. mar 2023

NIKDE nenajdes kolko ks oblecenia staci. Ale prezradim ti (trochu podryvacne)😄 OBCHODY SA PO PORODE NEZAVRU. A ano myslim to v dobrom😊 kup po 10ks a uvidis....ked ti bude treba lebo bude vela grckat tak proste dokupis... mne osobne neprekakala ani jediny raz nic ale grcala za 10deti. A vtedy musis minumalne to body prezliect kolkokrat treba...niekto 2x do dna a niekto aj 10x do dna. Ale to ti teraz nikto nepovie ake babo bude😊

diaszoky
autor
15. mar 2023

@greta2017 fuu tak to som ani len entudila ze aj po kazdom krmeni moze kakat😇

hederamonstera
15. mar 2023

Kup menej a lahko dokupis ;) nie vsetky babatka grcaju a prekakavaju sa ;) ja som mala toho vela v nemocnici a vyuzila som dve pyzamka (podla mna najlepsie oblecko, nic ho netlacilo na pupceku) ;)
Doma som mu nemenila denne oblecenie, ak nebolo spinave.
Kup si prve dve velkosti a pri dalsich velkostiach uz budes vediet cca kolko coho.

breznica
15. mar 2023

My sme mali nejakých 5ks z každého-body,dupačky, pyzamka, tričká.. syn sa narodil predčasne a rýchlo rástol, tak sa neoplatilo mať tony oblečenia

tyrkysova_kobyla
15. mar 2023

Ja mam v plane mat nejaky zaklad 5-7 ks a ked bude malo, tak dokupim a je to 😀

bolarazjedna
15. mar 2023

@diaszoky môj syn prvych 2,5 mesiaca kakal veru po každom kŕmení... Ale to neznamená, že vždy zaspini aj oblečenie. Ale zase boli dni, že ich zaspinil aj 2x. Aj s grckanim je to veľmi individuálne.
Po 5 kusov je podľa mňa malo, ja keď už vidím, že už len 1-2kusy mam čisté, tak už idem prať, no ale so zopár kusmi (ešte malých veciciek) puszit práčku sa naozaj neoplatí.

Ja by som kúpila po 10kusov. Na prvé mesiace kupuj bodyčka ktoré sa zapínaju z predu, nemusíš naťahovať cez hlavičku. A taktiež dupačky. Spätne hodnotím, že všetky nohavice (polodupacky), tričká, pulovriky sú úplne na nič, chytíš dieťa do ruky a vytiahne sa to nahor....

A síce obchody sa nezavru po pôrode, ale ja som prve týždne nemala čas behať po obchodoch. Bola som rada, že stihnem ísť na WC, a do sprchy a niečo hodiť do seba. Aby som sa vybrala s MHD do mesta sama s kočíkom, no to hádam mal aj 6 týždňov. Dovtedy som riešila iba nákup v najbližších potravinách. A niekto býva na dedine, nemá obchod s oblečením na skok. Nie sme všetci rovnakí, ale ja by som teda radšej kúpila zbytočne viac, ako menej.

Samozrejme, môže ti dokúpiť v prípade potreby mamka, sestra, kamoška.... Ak máš takú možnosť a nevadí ti.

diaszoky
autor
15. mar 2023

@bolarazjedna ano chapem ano tricka ani tie dristy neplanujem kupovat vela body najme a dupacky tak dakujem za radu len ja este neviem pohlavie tym padom aj to moje nakupovanie len neutralne farby 😞😇

sunshine_18
15. mar 2023

Hlavne nekupuj toho veľa vo veľkosti 50 alebo teda newborn.. Lebo to bude nosiť naozaj týždeň 😃

youmakemesick
15. mar 2023

@stanulienkat Moje dieťa nikdy “nepresralo” troje dupačky za deň… Ani nepregrckalo… Má momentálne 6 mesiacov a dokopy sme mali nejakú “nehodu” asi 3x vôbec… Takže za mňa 10 ks na začiatok je akurát, dokúpiť sa dá vždy.

diaszoky
autor
15. mar 2023

@sunshine_18 ale vies co ze aj na eshopoch malokde je 50 cislo zvecsa od 56

danielahamar
15. mar 2023

Po mojich skúsenostiach ísť do rastúcich aspoň 7urcite, teda ak chceš ušetriť a neomrzia ta vzory. A tak isto som mala rady overaly a leginy po 7urcite,stat sa môže hocico😁

stanulienkat
15. mar 2023

@youmakemesick vidis..mne uplne bezne. Neviem si predstavit kazdy den prat 3 kusy dupaciek. A to som prebalovala pri najmensom pocurani. Moja mala stolicu 5-7× za den.

veroonr
15. mar 2023

@diaszoky nevies ake velke babo sa narodi, ako rychlo bide rast, kolko bude grckat... Odporucam zasobit sa zapinacimi pyzamkami a zavinovacimi bodyckami, kludne tie rastuce a k tomu polodupacky. Dokupis co bude treba... A kludne z druhej ruky, tie babatka to nemaju kedy znicit...

nevenka
15. mar 2023

@diaszoky nakup z bazara, neviem, ake velke dieta budes mat, ale my sme vynosili aj z H&M tie 52-ky, mala mala 52 cm, ked sa narodila, ale vazila len 2900, takze chuda zizalka. Ale na dlzku su tieto bodynka dlhsie ako ine a konecne vyzerala pekne a netopila sa v tom oblecku. Nosila cca mesiac, pribrala kilo aj 200g, tak sme presli na H&M zavinovacie 56. Tie nosi este stale. Ale ine znacky uz 62. Ja neznasam na babatkach tie obrovske rukavy, siroke je vacsinou vsetko taketo malicke.
Ale urcite treba po 10 ks urcite. Aspon body a pripadne das polodupky, take teplaciky z Lidla su fajn, nema to gumku na pase, len patent. Netlaci. Alebo take tie "pyzamka" z tesca. Nasu musim obliekat, lebo v zavinovacke nechcela byt a bolo jej zima. Takze vrstvime.
Ma sice reflux, ale negrcka mi vela, takze mi vydrzi v jednom oblecku aj cely den, ma skor tichy reflux. No ale byvaju babatka, co grckaju velmi vela.
Ja si myslim, ze ked to nie je "obrik", tak vynosi aj tu 56-ku. A kludne z bazaru, casto tam najdes aj uplne nove, pekne veci.

mima1608
15. mar 2023

No ja mám bodyčiek asi 50 kusov 🙈 od veľkosti 50 až po 62. Tak isto aj pyžamiek mám asi 12 v tých veľkostiach. Ja neviem, všetci mi vravia, že bude grckať, prekaká, prepišá sa, tak ja som s tým aj rátala pre istotu, že radšej viac. Aj keď - asi som to prehnala, keď sa pozriem na tú skriňu.

pupava_lucna
15. mar 2023

Moja nezvracala a kakala raz za týždeň, takze poriadne tie veci ani nevynosila. No a najväčšia chyba bola, že som kúpila aj veľkosť 50, čo by jej sice bolo tak akurát ale ako prvorodička som sa ju bála aj poriadne chytiť, takze som jej radšej obliekala väčšie vecicky. A určite zavinovacie body! To bolo super na obliekanie, nemusela som jej nič cez hlavičku prevliekat. V lindex majú aj take rastúce.

sima1415
15. mar 2023

My sme mali 10ks na deň pri oboch keďže mali reflux . Nikto ti nepovie či je to dosť alebo málo nakoľko nikto nevie aké tvoje dieťatko bude. Za mňa radšej z druhej ruky a viac ,kúp tri nové súpravy ktoré bude mať na kontrolu u doktora a ostatné je jedno ako bude vyzerať ;)