Koľko kusov oblečenia mi treba pre bábo z veľkosti 56?

13. júl 2022

Ahojte, budem druhorodička ale pri synovi som to vždy prehnala s oblečením a veľa veci ani nevynosil. Teraz chystám vybavicku pre druhé babo, má sa narodiť v decembri a neviem koľko kusov body a dupačiek a také celkovo oblečenia mam zas pokúpit.

btus
13. júl 2022

body tak 4-6, to isté dupačky. Radšej každý deň oprať a mať na druhý deň, pretože 56 je tak na jeden mesiac. A aj to bude ešte aj v perinke. Možno kúpiť už aj 62 a kombinovať to s tým. Nejaké košielky, kabátiky (56 - 2ks, 62 viac - 6) napr. Samozrejme nejaké svetríky, ponožtičky

veverka84
13. júl 2022

podla toho ako casto chces prat a ci mas napr aj susicku...ak ano tak ti vela netreba ratala by som na 2 dni s tym ze moje deti teda jedno oblecko nemali grcakli, precurali a pod

autor
13. júl 2022

@veverka84 mam sušičku ale nebudem ju každý deň pustat, syn tiež grckal to som nestíhala prať 🙈

mimi2120
13. júl 2022

Ja som to tiež pri synovi prehnala. Už by som kúpila iba zo 5 overalových pyzamiek, 5x body, puncochy a možno 1x sveter, 1x nohavice. Ale my sme používali namiesto nohavíc puncochy.

nafka0483
13. júl 2022

To je vysoko individualne.
Moja je decembrova, negrcala vobec, nehod ked jej pretiekla plienka sme mali minimum. Mam susicku. Nosila 56 este skoro 3 mesacna. Leginy 62-68 (2-4 mesiace) z Lidla jej boli dobre este aj v 6 mesiacoch.

Z 56 mi stacilo 5ks body dlhy rukav (najlepsie zavinovacie), 5ks polodupaciek. Ale uplna topka bolo overaliky, take ako pyzamko so zapinanim po celej dlzke s plnymi nozkami. Taku malinku som ju mala cely den aj noc v tom, ved aj tak stale spala.

mimi2120
13. júl 2022

Len pozor keď budeš chcieť nosiť v nosiči, neodporúčajú sa vtedy overaly s plnou nohou.

vifoncitta
13. júl 2022

@mimi2120 prečo

ckatka
13. júl 2022

@vifoncitta pri vertikálnom nosení musí byť volne chodidlo. Ideálne legínky a ponožky alebo hole chodidlo. Tlak z dupaciek na chodidlo nerobí dobrotu. Navyše hneď vidíš, ci náhodou nemáš šatku nesprávne uviazanu a netlačí niekde kde nemá (zvykne rýchlo.zmodriet.noha keď je to zle).

vifoncitta
13. júl 2022

@ckatka dakujem

basska_b
13. júl 2022

Podla toho, jak casto budes prat. Ja som to prehnala, som mala 10 ks s dlhym, 10 s kratkym, zo 6 dupaciek, overalov... lebo som prala iba jej separatne v Lovele. Pri dalsom babatku uz som prala dvom detom, tak sa pracka plnila castejsie. Ale...,dcerka sa narodila 54 cm a po 2 tyzdnoch vyrastla z 56 🤣

mimi2120
13. júl 2022

@vifoncitta presne ako hovorí @ckatka . Punčochy môžu byt. Tie majú vôľu.

ckatka
13. júl 2022

A k veci...
Môj bol decembrový. Mal.sice 3,5 kg....odchádzali sme s 3,0kg....ale mal dlhé nohy a krátke telo. Takže body v. 50 zapol ešte hádam.v 3 mesiacoch. Čiže my sme na 56tky nabehli neskôr, bol v nich hrozne utopeny. Kupujem tie rastúce z Lindexu. Vždy mi vydržali najdlhšie.
Mala som 5ks bodyciek normálnych našich nových....plus dve také rezervné z druhej ruky ktoré som použila raz. Pyzamka na zips mam odzaciatku v každej veľkosti 3ks.
Trojbalenie pancusiek na traky a Trojbalenie leginiek. Využili sme všetko. Pančušky menej pretože sa nosíme. Legínky boli super praktické a pohodlné a netlačili.
Merino súprava a merino overal a kukla.
Zimný overal.
To je asi všetko.
Mam sušičku takže napríklad overal keď ogrcal, za tri hodiny bol opraty aj suchý.

akvi
13. júl 2022

Toto asi pocut nechces, ale moja skusenost, 56-ka zbytocna velkost pre normalne donosene babatko. Nam nevydrzala ani prvy mesiac, uplne spokojne by som sa obisla bez tychto najmensich velkosti..

autor
13. júl 2022

@ckatka ahoj, môžem sa spýtať, kupovala si klasika zimný overal taky suštiakovy, alebo taky len hrubý plyšový ,,macko"?

melanta
13. júl 2022

@akvi to je veľmi individuálne. Moja mala 3,5 kg a nosila asi 2 týždne 50 a potom 56 vyše mesiaca. Takže niektoré donosené detičky tú 56 ponosia poriadne. Viď aj príspevok nad tvojim.

akvi
13. júl 2022

@melanta veď jasné že je to individuálne, každopádne by som to neprehanala s touto veľkosťou a už vôbec by som nekupovala v tejto velkosti zimny overal, ako píše autorka v komentári. Väčšia veľkosť je úplne ok aj pre menšie bábo, dlhšie rukávy som ja napríklad ani nevyhrnala a využila miesto rukaviciek, aby sa bábätko neposkriabalo. Ale zase ja som človek, čo nemusí mať všetko tip top a nejako som neriešila, či su dupačky o cislo vacsie a ci náhodou rukáv nepretrca. Proste iné priority 😅

ckatka
14. júl 2022

Ja som mala takyto overal mackovy. A veľa sme používali merino.

vikikr225
16. júl 2022

Mne sa osvedčil extender na predĺženie body. Môj má 3 mesiace, najmenší teda rozhodne nie je a 56 body oblečie aj teraz, keďže inak mu je to dobré len krátke a týmto sa to vyriešilo.