Koľko kusov oblečenia je vhodné mať z jednotlivých veľkostí?

timinka3
12. júl 2010

Kolko ste mali vy? aby nebolo ani malo ani vela aby sa stihlo vsetko aj vynosit.

dakujem 🙂

andrea0903
12. júl 2010

to je rozne ale riflicky a tieto take teplacky aspon 5-8ks tricka aspon 20ks podbradnicky su najlepsie gumove.....a dupaciek bolo mnoho aj kosielociek k dupackam stacia 2-3perinky..tak na sezonu nakupit ale nie kvanta nestihne to vynosit 😀
@timinka3

zajo79
12. júl 2010

tricka 20ks??? fuuuha, neako moc,nie?

timinka, vela toho dostanes, ale to budu take veci asi vacsie. kup body, potom take nohavice ako dupacky, len su to nohavice - v hmku ich maju, mas vystarano z ponozkami, ktore aj tak si deti vzdy zkopu dole (nechapem ako to dokazu tak rychlo)

ked tak dvoje teplacky, tri- styri kabatiky - alebo mikinky, ci svetriky, zapinacie v predu. - velkost 62 a vyssie. 56 velkost ponosite minimalne, na tom kabatiku sa jedna velkost strati

kosielocky sa dnes uz nekupuju, namiesto toho je body.
riflicky - male deti vynosia malo, ked tak jedny - dvoje, na "paradu" ked sa niekam pojde, ale nevies ci to bude dievcatko, ci chlapec, to poriesis aj neskor.

tenka capicka, hrubsia capicka.

nekupuj toho vela, dnes nieje problem vybehnut niekam a nakupit - i ked ja v ramci tehu osialu by som vykupila cely obchod :D

perinka - kup si taku bavlnenu, co je na suchy zips, pripadne z ineho materialu...red castle ma super z fleesu akoby, krasne farby a prakticke.

samasa
12. júl 2010

z 56 mam po troch štyroch kusoch... a z vačších mám aj viac... Ale vela mi toho poostávalo po malom.... Inak niekde na internete som videla aj zoznamček... 😀

nanika
12. júl 2010

56, minimum, nosili sme ju len do dvoch tyzdnov a to rataj 6 dni v porodnici s ich vecami... mala mala 50 cm a 3300g, takze fakt len zopar kuskov, ak sa nenarodi mensie babo, kludne si vystacis az s 62. Z nej taku sadu 7 body kratky rukav, 5 body dlhy rukav, ako baby pisali, stacia tie polodupky bez trakov asi troje, jeden dva svetriky, kludne az 62, 68 cislo. V aprili bolo chladno, tak sme unosili asi 4 hrubsie overaliky flisove 62, v 68 uz nebudeme potrebovat. Zavinovacku sme nemali, ale len zavinovacku do autosedacky, tu sme pouzivali aj do kocika, doma nic.Nejake dvoje ponozticky, ale pevnejsie, velmi elasticke su hned z noziek dole. Plienok staci 10-15 ks pod hlavicku, na balenie na siroko, co my nebalime, na slinky a tak. Ciapocku jednu 56, jednu 62, potom podla pocasia. 68 uz ponosi dlho, tam sa mozes vyburit a uz budes vediet, co radi nosite a ako rychlo zaspinite, rozhodne netreba nakupovat vopred. Ak zehlis a peries raz za dva tyzdne, treba toho rozhodne o mnoho viac 🙂

luciferova
12. júl 2010

my sme mali tych polodupiek asi 2-3 ks (super je, ze nemusis davat ponozky), bodycka asi 5 ks, pyzamka na kazdy den jedno (zo zaciatku som menila kazdy den kvoli pupceku, potom aj 2x spal v jednom pyzamku, ved to sa nezaspini), a potom uz uvidis 🙂

juicyluu
12. júl 2010

vela veci dostanes, tak netreba vela, hlavne odporucam nakupovat z netu, tie vecicky mi pridu kvalitnejsie a krajsie za zlomok ceny.
my sme nosily velkost 56 do 10 tyzdnov a mala som 8 dupaciek a kopu veci na paradu ktore boly sice uzasne (pripajam foto) ale fakt oblecene len raz.

teraz uz nosime velkost 6-9 mesiacov a dnem ma akurat 5 mesiacov. a to mi pride ze dokola jej davam to iste aj ked ma viac veci ako ja 🙂
Aj tak je najstastnejsia ked ju s tych veci vyzleciem 🙂

brisilda
13. júl 2010

@timinka3 moja vsetko zalezi od toho ci babo bude grcat alebo nie ja mam toho doma strasne vela 😀 povedala by som ue az velmi vela 😀 maly mi negrcka takze mame veci ktore sme len oprali ozehlili a stoja nam v skrini 😠 poniektore nam boli male uz ked sme prislo domov z porodnice 😀 podla mna staci kupovat oblecko postupne 😉

emka1
14. júl 2010

je to velmi individualne.
Ja som vela oblecka podostavala, ale aj z toho nasa mala vela nestihla vynosit lebo rychlo rastla.
Prvych 6 tyzdnov sme boli prakticky stale doma, takze nosila len pyzamka, tocila som asi 6 ks dokola (velkost 56-62).
56tky som mala len 3 bodynka, ale tie mala asi 1x.
Ked uz bola vacsia zacala nosit bodynka a dupacky 62ky, tie uz vynosila vsetky (obcas sa prekakala, precikala alebo pogrckala) a teraz sme na 68ke, mam asi 10 ks dlhych aj 10 ks kratkych bodyniek, 6 ks teplackov a tie tocime stale.
Vela peknych veciciek na oficialne prilezitosti sme podostavali, ale ani sme ich nevynosili a tak zostali v skrini.
Najlepsie je kupovat priebezne, ale aj z toho som si oblubila len par kuskov, ktore sa mi zdaju prakticke a tie jej davam dokola.

sabiatko
14. júl 2010

tak my potrebujeme docela dost, ale iba body, opalovacky (moje oblubene), dupacky a overaliky. na zimu aj teplo. mam vela nohavic do 3 mesiacov, aj triciek, ale adamkovi to neobliekam, lebo nohavice mu stahuju brusko. najlepsie, ked ma jeden kus oblecenia a citi sa v tom pohodlne. teraz v lete mu striedam oblecenie aj 2-3X denne, lebo sa poti, takze je dobre mat aspon 10 - 15 ks oblecenia. tiez ked periem, tak ich najprv nazbieram, aby som neprala 3 kusy. presne ako baby pisu, nas grcka po kazdom jedle a obcas sa tak zababre, ze treba vymenit. tiez ked riadne nalozi do plienky 😝 to je take oblecko uz vacsinou nepouzitelne. koniec-koncov, aj ked nakupis viac, ono sa to potom hodi aj pre druhe, ci tretie babatko...

cmulinko
14. júl 2010

mam rozdelene saty do velkych krabic a z kazdej velkosti mam jednu plnu velku krabicu.....a nieco som uz darovala znamym ci poslala na charitu 🙂

atrami
14. júl 2010

kupovala som až od 62. stačí 2-3 kusov z každého. Veľa vecí sme dostávali. Mala som doma len takú základnú výbavu a potom dokupovala. Osvedčilo sa mi mať veľa podbradníčkov- nemusela som toľko prezliekať.Ešte som mala rada polodupačky, vyzerajú ako tepláčiky so šľapami. Bábo rastie hrozne rýchlo. Oblečieš, vyzlečieš, operieš a zistíš, že už to je malé. Oplatí sa kupovať trošku väčšie 😀

marcela1992
21. okt 2011

Baby (ktorym sa narodili deti tak okolo 4kg),pouzivali ste aj velkost 56?Bolo to detickam dobre?

nice202
21. okt 2011

@marcela1992 ano bolo dobre na par tyzdnov. mala sa narodila 4800 a 54 cm...

huxy
21. okt 2011

moja mala sa narodila 50 cm a 4130 g.a veru oblecko c.56 sme vyuzili,aj dlhsie ako par tyzdnov,aj ten mesiac,niektore kusky aj trosku dlhsie.a dokonca sme mali aj par kuskov 50-tiek a aj tie sme vyuzili,aj ked nie velmi dlho.ja by som urcite kupila 56-ky aj pre vacsie babo.aby vo vacsom obleceni nebolo stratene 😀

darinkazv
21. okt 2011

@marcela1992 mne sa malá narodila 56cm dlhá a 4020g vážiaca. 56ku sme nosili mesiac.