Kedy začať kupovať veci pre bábätko?

veron2811
18. júl 2022

Zdravím, ženy, kedy ste začali kupovať veci pre bábätko? 🙂My máme termín v januári. Čo podľa vás bola zbytočnosť a bez čoho by ste si nevedeli predstaviť fungovať? Ďakujem. 🥰

deti95060810
18. júl 2022

tiež som mala termín prvého dieťaťa v januári - 6.1
veci som začala kupovať 10 dní pred pôrodom.... Detským handier máš plné obchody - dokúpiš kedykoľvek, popr. pošleš kúpiť maminu, manžela, sestru.... alebo si kúpiš cez net..
Za mňa super : odsávačka mlieka, detská postieľka, detská vanička, ľutujem za kolotočom nad postieľkou....

petronellla87
18. júl 2022

@veron2811 pripnem sa.. Tiež čakáme prvé v januari😊

riskoh
18. júl 2022

Ja som začala po 28tt s nákupmi,prvé boli tie väčšie veci -nabytok,kočík,oblečenie som objednávala z netu,drogériu väčšinou v lekárni,veci do pôrodnice som mala extra zoznam a hneď som to dávala do tašky,mne bol veľmi pohodlný vankúš na kojenie,plus perinka pre dietatko-aj sa v nej ukludnilo dieťa,aj som ho polohovala,španielska deka je pre nás topka a LED osvetlenie pod posteľou v noci pri kojeni a prebaľovani neskutočne pomohlo,zbytočnosti boli všetky krátke vecičky aj keď mám letné deti,no teplo už nebolo,plyšové hračky som nevedela vystáť....

sasha10
18. júl 2022

@veron2811 termín mam v oktobri a vôbec nemám veci extra pokupene... Teda sem tam som kupila ak sa mi niečo páčilo, či oblečenie alebo nejake doplnky ako kosiky na hracky alebo deky... Ale tie najdôležitejšie veci ešte nemáme, no teraz mam obdobie kedy sa citim najlepšie tak snáď v blizkej dobe kupime postielku, kočiar, vajicko atď... 🙂 Ešte by som povedala že máš nejaké 2 mesiace čas, ale záleží na tebe, kedy budeš mat naladu na nákupy a tak 🙂

palicka
18. júl 2022

@veron2811 ja som si kupovala postupne. Za každú poradňu úspešne absolvovanú som sa odmenila niečim pekným. Potom sme cca v 6. mesiaci dostali darčekové poukážku do jedného nákupného centra, oplieskala som ju celu na oblecenie pre babo. Tiež som si myslela, ze kočík, postielka… až tesne pred pôrodom. No na konci 6. mesiaca som bola opakovane hospitalizovaná a keď má pustili, to som tuší končila 7., tak sme na jednu supu dokúpili komplet čo bolo treba.

veron2811
autor
18. júl 2022

@sasha10 tiež si myslím, ze sa ešte netreba ponáhľať, hlavne, človek sa bojí aby sa nedajbože čosi nestalo a veci nakúpené.... Vanička, kočík, takéto základné veci mi sestra odložila po chalanoch, tak to by bolo.... Aj by som si semt am kúpila nejaku drobnosť, ale akosi mám strach, keď som mala v druhom a treťom mesiaci problémy.... Teraz je už dobre, ale. Stále taký blok

anavixy
18. júl 2022

Ja som minuly rok 13.3. zistila, ze som tehotna (5-6tt) a 27.3. kupila prvu vec, rovno dievčensku 🤣 veľkosť 74 (inu uz nemali, musela som ju mat), prave teraz do nej dorastla ♥️💪🏼

zorana999
18. júl 2022

@veron2811 nie každá žena porodí od 38 týždňa hore. Ja som si myslela, že tak rodiť budem. Bol z toho 35 tt. A bola som veeelmi rada, že som do toho 34 tt mala všetko nachystané...

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz