Kedy ste si pripravovali oblečenie pre bábätko?

18. jan 2024

Ženy kedy ste prali a žehlili babatkovske veci? Nerada by som si to nechala na poslednu chvilu, som sice len 6. mesiac ale bojim sa si to nechávať na 9.mesiac. Kedy ste začali s prípravami? Aj takto skôr? Či je to moc skoro? Vďaka.

guudy
18. jan 2024

Ked si to nechces nechat na poslednu chvilu, taksi to nenechaj. Nachystaj si veci, kedy chces a vyhovuje ti to. Neexistuju na to ziadne pravidla, kazdy sa zariadi podla seba. Len dufam, ze v 21.storoci neveris na povery… ;)

autor
18. jan 2024

@guudy niee na povery teda neverím 😂 len som chcela vedieť, kedy si tak zvyknú žienky chystať…každy v okolí teraz rodí skoršie pred termínom a tak sa celkom obávam, že to potom tiež nestihnem😃

anjelicek26
18. jan 2024

Prat a zehlit bude muz,ked budem v porodnici... to nema zmysel popredu...pokupene uz viac menej to dolezite mame.. sme v 30.tyzdni....

radacak
18. jan 2024

Ja mám termín na konci apríla /začiatkom mája
Plánujem niekedy v marci poprat,pozehlit... uvidíme

nikiki29
18. jan 2024

Skôr ako 2 mesiace dopredu určite nebudem nič prať ani žehliť. Do začiatku 9. mesiaca chcem mať hotovo, to úplne stačí.

autor
18. jan 2024

@radacak
@anjelicek26
@nikiki29
Ďakujeem za rady 🙂

petronellla87
18. jan 2024

Keď som nastúpila na MD...neviem už presne ktorý tt to bol🙂

sejbipi
18. jan 2024

Pri prvom som si chystala cca od 33tt. Asi to urobím aj teraz tak. Uvidím ako sa budem cítiť a ako bude čas 🙂

diewcatqoo
18. jan 2024

Prat a zehlit oblecenie, chystat postielku a pod som zacala az ked som uz bola nejaky tyzden na materskej. Skor sa mi ani nechcelo a ani som na to nemala cas.

hederamonstera
18. jan 2024

Ked som mala chut

nairia
18. jan 2024

kompletizovat veci som zacala tak nejak asi v 7m a prat/zehlit + chystat oblecko na cestu z porodnice po nastupe na MD, cize tak cca tych 5-6t pred terminom porodu. nejako extra skoro to nema vyznam, ale je rozumne nenechat si to na poslednu chvilu.
no a postielku/plachtu/chranic matraca poriesil muz, kym som bola v porodnici.

betulinka1
18. jan 2024

Po 27 tyzdni som si zacala chystat. To som si povedala, ze uz deticky vedia zachranit, ak by som porodila. Vtedy mi uz aj zacalo vidiet tak viac brusko, ze uz to bolo vidiet aj cez oblecenie.

bolarazjedna
18. jan 2024

Teraz od 33.tyzdna, ale by som bola začala skôr, kebyže nie sú Vianoce, no takto som to nechala na január, termín mam začiatkom marca. Do konca januára musí byť všetko hotové, február vyhradzujem na oddych, už teraz som dosť unavená, takže tie posledne týždne už nechcem nič riešiť a chcem zaspávať s pocitom, že je všetko nachystané.
S prvým bábom som začala v 7.mesiaci, tiež už začiatkom 9.mesiaca bolo všetko hotové, vypraté, vyzehlene, hotová izbička.

jablkovastrudla
18. jan 2024

buduci tyzden chcem zacat prat, budem v 37 tyzdni. cez vikend ideme kupovat postielku a chcem sa zbalit do porodnice, veci uz su nakupene len ich treba oprat.inak mame pripravene asi vsetko.

gvenduska
18. jan 2024

Začala som v šiestom mesiaci s úplnému malými vecami všetko poprala ozehlila nech je potom kľud
Zbytok som riešila podľa toho ako maly rástol
Aby toho naraz nebolo veľa

autor
18. jan 2024

Ďakujem vám všetkým 🤗 tak o mesiac pomaly začnem postupne 🤗

sirka9
19. jan 2024

Joooj, ja barbar som chystala dva týždne pred pôrodom. A aj to len to zakladne. Postieľku skladal muž s mojou mamou keď som bola v pôrodnici.