Kedy ste kupovali výbavičku a vecičky pre drobcov?

23. aug 2021

Žienky kedy ste začali zariadovať izbičku pre bábätko a kupovať vecičky , postieľku atď ?
Ja som strašný perfekcionista a mám rada všetko v predstihu nachystané a na svojom mieste . Niekedy mi to príde ako choroba 😁
Viem že sa hovorí , že sa nemá skoro kupovať veci atď lebo to nosí nešťastie , ale mňa už svrbia fakt prsty a to začínam len 4 mesiac 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️😅

anile12
23. aug 2021

Zle sa môže stať hocikedy to asi počuť nechceš. Ale kľudne si už niečo kúp. Ja som tiež par veci pokupila v 4m. Je to úplne jedno či to kúpiš teraz alebo neskôr

veronice
23. aug 2021

Ja som najskor pockala od koho co dostanem (po kamoskach, po rodine, hned ako som im povedala ze som tehotna tak zacali hlasit ze mi posunu nejake veci 😁), potom som to prebrala ked som to mala vsetko doma (asi v nejakom 5-6.mesiaci) a az potom mupovala co bolo treba (a vela toho uz nebolo trwba 😁). Ja na povery neverim takze za mna - kludne nakupuj 😁 len sa moc nerozsupni, babo (pokial nema silny reflux a negrcka kazdu hodinu) toho ozaj nepotrebuje vela. Sprav si najskor nejaky zoznam a podla toho nakupuj aby si nekupovala hluposti 🙂

bagre
23. aug 2021

postupne cca od 5.mesiaca čo sa týka vecí

hederamonstera
23. aug 2021

Ja mam vsetko oblecko (50-56-62) od 4.mesiaca 😁 uz sa chystam kupit kocik, izbu zariadovat nebudem, kedze urcite par rokov bude u nas v spalni
Kludne si uz zacni kupovat, vsak je toho tolko, ze kebyze to mam kupit naraz, tak by ma porazilo
A na stastie/nestastie kvoli kupeniu veci neverim;)

dada337
23. aug 2021

Ahoj, ja som teraz v 22 tt. V 16. tt sme už vedeli že to bude chlapec, tak od vtedy kupujem aj vecičky na oblečenie, v 5. mesiaci sme kupovali kočík, vajíčko, vaničku, ...a tak postupne všetko čo treba dokupujem 😊 postieľku som tiež už objednala. Ja chcem mať tiež všetko skôr, nech mám potom kľud a nemusím po obchodoch behať. 😊

zuzikak
23. aug 2021

izbu je zbytocne zariadovat. Aj tak babo bude spat pri tebe (postielku budes mat pri sebe ) 🙂 od cca 5 mesiaca som si vypocitala do akeho obdobia sa babo narodi (vzhladom na pocasie) a pokupila prve 3 velkosti. Aj tak som potom musela este dokupovat. Okrem oblecenia aj latkove plienky nezabudni. Kocik, postielku, vanicku a podobne vacsie veci som kupovala az koncom 7 mesiaca. Hlavne si precitaj rozne fora - vela bab spomina co za zbytocne kraviny kupili a nikdy nepouzili. Co sa tyka izbicky, tak ju vymalujte a dajte koberec. To je tak vsetko. Hrat sa bude aj tak na zemi a vyberat z policiek tak skoro nebude. Hlavne najprv investuj do seba - pripravny predporodny kurz, oblecenie na seba pocas tehotenstva, veci na porod a neskor na kojenie. Ale zoznam pre babo si spravit mozes.

dada337
23. aug 2021

Inak čo sa týka detskej izby, dávala som robiť iba rolldoor, minulý týždeň ju montovali a tam bude mať všetky vecičky a postieľka bude zatiaľ pri nás v spálni 😀❤️

zafir01
23. aug 2021

Ahoj, som 20 tt. Pohlavie vieme, takže začínam pozerať po vecickach. A prvé som už objednala.
Áno stát sa môže kedykoľvek hocičo. Toho sa neriadi. Zažila som si s tým totižto svoje, keď sme v 39 tt prišli o babo... To by som musela chystať v vybavicku po pôrode

autor
23. aug 2021

@dada337 ahoj presne aj ja mám takúto predstavu 🙂 takže aj my pôjdeme do niečoho takéhoto

autor
23. aug 2021

@zafir01 ahoj to mi je ľúto , jasné máš pravdu stat sa môže hocičo a hocikedy

autor
23. aug 2021

Ja ešte neviem čo to bude zatiaľ ale mám tusaka že baba tak som zvedavá 😁 a odkiaľ objednávate vecičky baby? Alebo kupujete ?

julia2018
23. aug 2021

Ja som pri každom nakupovať začala hneď, keď som zistila, že som tehotná.. podľa toho čo užitočné som videla vo výpredaji. Ale to sa týka hlavne oblečenia a doplnkov. Kočiar som vždy kupovala až neskôr podľa potreby a rovno športový, postieľku som mala chicco next to me pripravenú asi mesiac-dva predtym ako sa maly narodil, pri dcére som mala ešte klasickú drevenú, ale vôbec sme ju nevyužili. Takze za mna nakupovať priebežne a vo výpredajoch.

dada337
23. aug 2021

Ja som zatiaľ kupovala v h&m, lindex, Taku, Aladdine 😊 ja radšej osobne, pokiaľ sa dá, aspoň to vidím na živo...iba postieľku som objednávala 😊

hederamonstera
23. aug 2021

Uz sice vieme pohlavie ale aj tak nakupujem neutralne farby😊
Kupila som zatial v HMku a Lindexe, par veci odislo so mnou aj z Tesca😂 maju krasne veci a naposledy tam mali dobry vypredaj

len_nig
23. aug 2021

Ja som v 21 týždni a už mám aj kočík, aj nábytok do izby, aj väčšinu oblečenia atď 😊 tiež mám rada všetko v predstihu, veľa vecí som si chcela pozrieť osobne v obchodoch a neskôr si myslím že zasa bude lockdown takže tak 😊 na povery neverím, stať sa môže čokoľvek aj na konci, myslím že to nie je o tom koľko veci mám doma pre bábo a radšej som pripravená skôr ako potom taká obrovská budem zháňať na poslednú chvíľku 😁

luci_ba
23. aug 2021

sme v 23tt a nemame zatiaľ nič. Planujem tak o mesiac začať, zatiaľ si čítam na nete ako vybrať kočik, čítam o vybavicke co je potrebne a čo nie .. no a keďže som rizikova a len ležím, aj tak nebudem chodit po obchodoch takže s objednavanim zacnem o ten mesiac

marianna_peskova
23. aug 2021

Ja som začala riešiť výbavu pre bábätko v období, kedy sa celý môj deň netočil okolo vracania na záchode. Čiže v piatom mesiaci.😄

euka210
23. aug 2021

Tak to fakt skoro, my sme riesili tak aby mesiac pred porodom bolo, cize tak od 6.mes. ...a naco chystate izbu pre babatka? Ja tomu nechapem...aj tak bude najskor pri vas v spali, staci postielka a nejaka komoda na oblecko.

autor
23. aug 2021

@euka210 pretože chce aby malo svoje miesto na postieľku , prebaľovaci pult , skriňu atď mám nevyuzitu izbu tak prečo ju nechať prázdnu keď tam môžem urobiť izbičku 🤔

len_nig
23. aug 2021

@euka210 ako vieš že každá bude mať bábo v spálni? Ja poznám baby čo ich majú od začiatku v postieľke vo svojej izbe 😊 a je to každého vec

autor
23. aug 2021

@len_nig no ja napríklad tiež neplánujem mať v spálni , možno pár nocí ale potom chcem aby od malička bolo učené spávať v postieľke v izbičke . Teraz neviem či to je dobre alebo nie 🤔😁

hederamonstera
23. aug 2021

Podla mna nie, ale ako si kazda uzna 🙂 nedokazem si predstavit, ze v obdobi, kedy je dieta najviac odkazane na matku a potrebuje jej neustalu pritomnost, ho dam do uplne inej izby. Ale ako vravim, kazdy nech si robi ako chce, len mi je trosku luto tych babatiek

len_nig
23. aug 2021

Ja to tiež takto plánujem po čase 😊 určite nechcem dopadnúť ako niektoré čo majú deti v spálni potom donekonečna a potom aj vzťah upadá lebo sa nevenujú manželovi ale 3 ročnému dieťaťu v posteli 😂 ale uvidíme aká bude realita, keď budem kojit určite na začiatku bude v spálni ale chcela by som to ako moja švagriná, že čím skôr aby išlo samé do izbičky 😊

autor
23. aug 2021

@hederamonstera tak ja mám spálnu a detskú hneď vedľa spojenú zaťahovačkami takže to mám úplne na krok z mojej postele . Keby mam mať detsku na konci bytu tiež to tak neriešim 😁 ale tak uvidím človek plánuje ale väčšinou to je vždy inak

autor
23. aug 2021

@len_nig aj ja tak 🙂 presne

hederamonstera
23. aug 2021

@len_nig tak manzelovi sa da venovat aj inde ako v posteli😊
mne je len divne, ze dvaja dospeli ludia musia byt pri sebe ale male bezbranne dieta uz musi byt same vo svojej izbe.

len_nig
23. aug 2021

@hederamonstera neviem prečo to takto berieš že bezbranné dieťa musí byť samé v izbe 😊 veď moja neter má teraz 5 mesiacov, od mala spí krásne sama v postieľke, aj tak zaspáva, keď vstane ticho leží lebo sa nebojí byť sama a hneď ako ju mamina vidí na kamere že je hore ide za ňou a mala je vysmiata.....ja si myslím že je to individuálne na dieťati aké určite tam svoje urobí aj to, ako ho učíme od mala 😊

petamich
23. aug 2021

po morfologickom ultrazvuku v 20tt som zacala pomaly objednavat (nakupovala som v case lock-downu, takze vsetko online)

euka210
23. aug 2021

@len_nig ved dobre, ako chce, ja hovorim moju skusenost aj z okolia, ked bude dojcit, tak moze mat super spiace babo a moze byt aj kazde 2h hore a teda chodit vedla do izby... tiez som mala pekne predstavy pocas prveho tehu, ktore po narodeni narazili na realitu 🤣🤣🤣

simca06022011
23. aug 2021

Ja by som urcite neodporucala cakat so zakladnymi vecami do porodu. Moj priklad, termin v marci, v decembri som si objednala postielku/komodu a vybrala kocik a nejake drobnosti objednala (proste som prave mala cas na to... no este v cca 20tt som si kupila veci pre chlapca, ktore som o par mesiacov posunula inej mamine komplet, kedze baba to nakoniec bola). A co ze sa nestalo? v januari som skoncila v porodnici, mala sa narodila na zaciatku februara a kocik som objednavala z porodnice a cakala nan dost dlho, pretiahla som si odchod z tade o jeden den, aby sme mali ako odist, lebo bez autosedacky by sme nikam nedosli...
Cize tieto zaklady by som si zohnala, skrine nam enbolo viac ako rok treba, do komody sa mi zmestilo totalne vsetko, ekd som ju tam prezliekala vsetko bolo po ruke, nikam som nemusela lietat... ani detsku izbu... Prave co som riesila ze po roku mi zacala vyskakovat nebezpecne z tej detskej postielky, a teda musela nejaku dobu fungovat v cestovnej, a potom isla do normalnej...

Oblecenie by som urcite kupovala zakladne, uteraky/bavl.plienky.. priebezne, co sa ti paci s dorazom na praktickost ak este nemas deti (no niektore veci su krasne, ale obliect to takemu babatku to chce aj prax :DDD velmi sme mali radi body z tesca :D to mala nosila hadam este do 2-3r ). Lenze teraz je tu aj covid, ak to chces vybrat osobne.. ja by som to isla nakupovat postupne. Necakala by som kym pozatvaraju zase 🙂 Ale fakt zakladne veci, lebo realne nevies co vsetko budes potrebovat/nebudes potrebovat. vela veci sa da kupit online rychlo, ak by sa stalo, ze ti pochybi...

Samostatne izby su pekne, ale ja poznam prave opak, toho co sa tu popisuje: mama sa stahuje do detskej, alebo postielka sa nakoniec stahuje do spalne. AK je dieta velmi nekludne, ocko co ide do prace sa ajt ak stahuje zo spalne ked treba... Ja by som detsku kludne spravila, zariadila uz pre vacsie dieta. Take 3r dieta uz potrebuje viac miesta a starsie uz sa prehra aj bez neustaleho dozoru (mensie podla mna nie) s tym, ze uvidim, kde ta postielka nakoniec bude... My sme ju doma napr. presuvali aj v ramci 2i bytu asi aj 4x.. kym mala vyhovujucu polohu, aby som nelietala po celom byte a stale (moja spavala vylucne v postielke, a vela... a ja som pracovala z domu). To sa kludne moze stat aj vam 🙂 Zaklad je mat tie ptorebne veci doma. Kde to nakoniec skonci uvidite, podla situacie.