Kedy ste kupovali veci pre bábätko?

lia_nka
3. dec 2020

Ahojte baby kedy ste kupovali vecicky pre bábätko moja sesternica je v 5 mesiaci a ma plno veci čo dostala oblečenie vaničku a stoličku na kŕmenie a že kočík a ostatne až keď bude v 8-9 mesiaci neni to podľa vás skoro ? Ja som veci kupovala okolo 7 mesiaca nakoľko aj jej mama jej stále hovorí že je to nešťastie kupovať tak skoro vy ste kedy kupovali 😊

janka_266
3. dec 2020

@lia_nka kočík už mám asi od 4. Mesiaca, zvyšok som kupovala v 6. Mesiaci, teraz som kopu veci podostavala, mne by sa teda nechcelo veci kupovať tesne pred pôrodom, alebo nebodaj po ňom. Jediná smola je, že mi to tak dlho zavadzia zbytočne v byte 😃

lia_nka
autor
3. dec 2020

@janka_266 aj ja som chcela kočík kúpiť skoro tiež asi v 4-5 mesiaci nakoľko bol krásny a za super cenu aj keď z druhej ruky ale presne taký aký som chcela a priateľ aj moja mama do mna hučali že kočík nosí smolu že sa môže niečo stať tak som nič nekupovala

lenka2710
3. dec 2020

@lia_nka ja som kupovala pomaličky od 6 mesiaca, nieco mi kamošky nanosili, niečo si kúpila, niečo mi ostalo po staršej
A k tomu nešťastiu, čo ma stat sa stane, bez ohľadu ci kúpim v 3 mesiaci alebo 7
Ked som bola na kontrole, mi dr vraví, že pacientka porodila mŕtve dieťa v 38tt, to už má každá mamička nachystané veci do pôrodnice a vecičky pre bábätko 🤷‍♀️ to sú také fámy, kamoška tiež kupovala na poslednú chvíľu všetko, lebo skôr sa nesmie, lebo bude nešťastie a to nešťastie sa stalo aj tak

qetka
3. dec 2020

@lia_nka je mama veriaca? ak ano, tak jej chytro bysvetli, ze verit poveram je hriech. Ak nie, tak im povedz, ze trepu kraviny. aked mas druhe a kocik doma po porvom, to tiez nosi smolu? Ved su to totalne somariny. Kto a ako to ovplyvni tym, ze mas doma kocik 🤦‍♀️ Skoda, ze si ho nekupila, ked si nasla taky, ako si chcela :(

lia_nka
autor
3. dec 2020

@qetka hej je prehnane veriaca aj priatelova mama keď som chcela od kamošky kúpiť postieľku za 40€ takú bielu peknú a jeho mama tiež to nemôžete to sa kupuje až neskôr že špekulujeme a sme strašne uponáhľaný... jeho otec bol až taký že kočík nám doniesol až dva dni po pôrode takze takto som to mala aj veci čo som dostala asi 4 mechy som musela dať z domu preč ku krstnej lebo tu chodili a robili mi nervy že to mam dať preč

alenkay7
3. dec 2020

ja neviem prečo riešiš sesternicu je to jej osobná vec.
A tým že jej budeš vravieť tie povery, len ju z neistíš a tú smolu si len takto privoláte. Nie je pekné takto zneisťovať ženu v tehotenstve a vyvolávať v nej obavy.

lia_nka
autor
3. dec 2020

@alenkay7 ale prestaň nikto jej nič nehovorí hovoria jej to jej rodičia moji rodičia keby čítaš tak isto ako hovorili mne aspoň čítaj než napíšeš blbosť a nikto ju preboha nestresujte😀 tak isto toto hovorili mne a čo sa mam kvôli tomu stresovať ? Čo niekto zomiera ? 😀 podľa mna stres vyzerá trošku inak až tak psychicky labilné nejsme 😃

veronikaszabova
3. dec 2020

@lia_nka kupovala som asi od 12tt. A tie hlupe povery? Rozumny clovek im neveri. Stat sa moze cokolvek a kedykolvek.
A hnala by som kazdeho, kto by mi rozkazoval, kedy co mozem kupit. Snad je to moja vec,nie?
Btw a davat veci z domu prec, len aby boli ticho? No to urcite 😂

tatiana1329
3. dec 2020

Ja som to mala trosku inak. Ked som oznamila ze som tehotna zaroven s tym som oznamila ze nechcem kupovat ziadne veci ze je to skoro a ze az potom sa bude kupovat ked sa bude vediet pohlavie. Samozrejme este som to nemala potvrdene a uz moja svokra kupila 3 veci. Hovorim si okej to skusnem ale povedala jej nech to uz nerobi. Isli sme na dovolenku bola som v 3 mesiaci, isli sme lietadlom takze som sa trochu obavala. Samozrejme na dovolenke vola svokra muzovi ze nakupila pre male za x eur kopec veci. Myslela som ze ma utrhne. 😠 Velmi som sa nahnevala aj muz. Lebo prve veci pre nase male sme chceli kupovat spolu my. A nie v podstate cudzi. Osobne som zacala nakupovat az ked sme vedeli pohlavie aj to len par kuskov ked ma zaujalo. A tak vo vacsom som zacala ked som bola asi v 6 ci 7 mesiaci. A kocik som mala doma skorej asi o mesiac ale mne hrozil predcasny porod tak sme museli mat kvoli sedacke. Tie povery k tomu asi tolko ze ked zena caka druhe aj tak ma doma predsa vsetky veci vratane kociku po prvom dietati uz od zaciatku 😁

martina1201
3. dec 2020

@lia_nka tak potom nie sú veriaci v Boha ale veriaci v povery.... Vsak žiaden človek nechystá veci až po narodení dieťaťa lebo čo ak..... A dá sa aj kompromis, kúpiť, ale nedoniest domov, ale odložiť u rodičov a podobne..... Zato bude niekto o 5 mesiacov kupovať drahšie a skaredsie veci, lebo predtým bolo skoro?

andrea_82
3. dec 2020

ja by som sa nebála, že keď to budem mať doma, tak preto sa niečo stane. Skôr to, že ak by sa, nedajbože, naozaj niečo stalo, tak tie veci by mi to zbytočne pripomínali. Ja som kočík kupovala asi mesiac pred termínom, ale mala som ho vybratý už dlhšie. Ale určite by som to nerobila ako moja švagriná. Tej bola kočík kupovať sestra s mužom v Poľsku, kým ona bola v pôrodnici. 🙉

ckatka
3. dec 2020

@lia_nka to je kravina. Stat sa môže hocičo hocikedy aj pred porodom aj pri pôrode aj po pôrode....nemysli na to a užívaj si. Keď chceš a zoženieš za dobru cenu, kúp kočík a nechaj ho u mamy /v pivnici.
Ved napríklad skoro všetky druhorodicky kočíky a výbavu majú doma stále....tak nech mama nerobí paniku.

Ja som.zacala.pooomalicky rozmýšľať a googlit a spisovat co mi treba...po morfologickom ultrazvuku keď sme vedeli ze je v poriadku. Detskú plánovať a pripravovať tiež cca vtedy. Kočiar sme kúpili od kamošky asi v 28tt a podvozok objednali nový, ten prišiel niekedy okolo 30tt. A co sa týka detského oblečenia, niekedy okolo 30tt som poobjednavala par kusov a do mesiaca mi všetko prišlo, zároveň mi kamošky poposúvali,takže v 34tt som prala zehlila triedila.a.skladala do skrine. Veľa kamošiek rodili v 35-37tt tak som chystala radšej tak. A dobre som spravila lebo som v 36tt a som v nemocnici s vysokým tlakom a tým pádom doma mi všetko stoji.

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2020

@lia_nka Aj tu plati, keby sa kazdy staral sam o seba, tak je o kazdeho postarane. Nechapem, preco mas potrebu pisat o sesternici, ani nechapem, naco sa jej rodicia do toho staraju. Nech si kupuje kedy a co chce. Poveram veria len primitivni ludia.

evkamotka
3. dec 2020

Ja som sa pri prvom 9vmesiaca nedozila, 8 som stravila v nemocke a porodom. Nastastie som sa tesila na babatko a vsetko mala prichystane postupne cca od 5 mesiaca. V 7 uz vsetko bolo vratane kabely do porodnice-tiez nastastie, lebo v noci v tom zhone sa zrazu chystat kym pride zachranka, no dakujem pekne

lia_nka
autor
3. dec 2020

@dskjhfdlkdjhl načo to komentuješ 😂 presne tak starajme sa každý o seba a ty sa nestaraj do mna

jankalukasova
3. dec 2020

@lia_nka no zalozila si duskusiu na tuto temu, tak Ti ju ludia komentuju (o tom je didkusia...). V zasade si myslim to iste ako @dskjhfdlkdjhl. Sorry ale fakt nechapem, ze riesis, ze ona kupila veci o 2 mesiace skor ako Ty 😱
Alebo teda v com je pointa prispevku? Resp. ake odpovede by si si rada precitala?
Ja som kocik pri dcerke tiez kupila v piatom mesiaci. Bol za super cenu, bol na predajni, videla som konkretny kus, ktory kupujem, ziadne prekvapko od kuriera, ze nieco chyba, nesedi alebo nefunguje. Rovnako oblecko. Po morfologickom som vedela, ze to bude dcerka, tak ked som videla nieco pekne a uzitocne za super cenu, tak som kupila. Dokonca som 2 mesiace pred porodom kupila zasobu plienok asi na 3 mesiace, lebo pampersky vtedy menili obal a tie "starsie" boli za uplne smiesnu cenu. Dnes viem, ze som mala stastie, ze dcerky sadli, mohla sa vyhadzat a bolo by...

janulienka1103
3. dec 2020

Kočík kupoval chlap keď sme boli v pôrodnici 😀 postieľku tiež montoval až keď sme boli v pôrodnici, ale kúpili nám ju asi v 7-8 mesiaci? A oblečenie a výbavičku tak asi od kedy sme vedeli čo budeme mať.... Ja som sa strašne tešila, že môžem nakupovať, ale zase som to nepreháňala.

katka281
3. dec 2020

@lia_nka my sme zacali kupovat ked som bola cca v piatom mesiaci. S odstupom casu si vravim ze sme mali zacat nakupovat skor, peniazky sa rychlo rozkotulaju ked clovek vidi tolko krasnych veci pre babatka 😄 neviem ake nestastie moze v sebe mat skutocnost ze sa postupne pripravujes na prichod babatka. Nestastie sa moze stat kedykolvek, aj v 9.mesiaci, aj kratko po narodeni...

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2020

@lia_nka nezakladaj verejnu diskusiu, ked sa nevies spravat.

eskop
3. dec 2020

@lia_nka ja som tiez zacala az po 20tt ked sme vedeli pohavie..nejake drobnosti uz mame ale kocik a postielku az po Vianociach chceme

simonka15513
3. dec 2020

Ja som v 7. mesiaci a zatiaľ nemáme nič kúpené keď že o mesiac ideme do nového podnájmu . Takže na výbavičku sa chystám od Januára

lia_nka
autor
3. dec 2020

@dskjhfdlkdjhl a ty sa vieš správať ?

lia_nka
autor
3. dec 2020

@dskjhfdlkdjhl ak sa to naučíš ty tak nemám s tým problém aj ja 🙂 ja len vraciam taký istý úder vás je tiež ..... po tom koho riešim pýtam sa normálnu otázku tak ak sa vam nepáči neprosím si aby ste mi to vôbec komentovali ďakujem

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2020

@lia_nka Viem. Mas snad pochybnosti? Na rozdiel od Teba nikomu nenadavam.

kubkovamama
3. dec 2020

@lia_nka čakáme tretie..myslela som,že už deti nebudú,všetko som popredala až na pár spomienkových kusov.Prve oblečko som kúpila asi v 12tt-predtym som viackrát potratila a povedala som si a just kúpim už teraz,kvôli psychike,že tentokrát sa nič zle nestane.A nestalo.V lete som dokupila kočík,postieľku,vajicko.Bola super cena,načo budem čakať,teraz by som dala za to o tretinu viac.Zachvilu rodim a už mam hádam všetko,som úplne odpisana nevládzem ani chodiť a v takomto stave sa mi teda absolútne nechce nič zháňať,behať po obchodoch a som rada,že som to pozhanala skor.Povery sú povery a realita je niečo iné.To,že si kúpi niekto kočík v 4mesiaci potrat nevyvolá 😉