Kedy prestať obliekať softshellovú bundu?

beatastrapakova
8. okt 2013

Ahojte mamičky, zvažujem kúpiť mojej 4,5 ročnej dcérke softshellovú bundu v Intersporte. Značka McKinley, že vraj veľmi dobrá...
Do kedy ste detičkám takéto bundičky obliekali? Myslím to tak, že do akej veľkej zimy? Mne príde dosť teplá, lebo malá mi je dosť otužilá...ale chcem vedieť aj Vaše skúsenosti.
Ďakujem každému za skúsenosť a radu 🙂

sedem
8. okt 2013

@beatastrapakova kup aj sebe jednu a ked budes mat pocit, ze je ti uz v nej chladno, vymenis za teplejsie bundy 😉 tazko povedat presne do kedy, ono aj zalezi, ci je ta bundicka nejako zvnutra vyteplena, ako velmi vonku fuka atd., ono poviem priklad, ked je vonku 8st. a krasne svieti slniecko a pofukuje len nejaky juzny vetrik, tak pokojne obleciem este aj soft..., ale ak je vonku 8st., po slnku ani stopy a fuci riadny severak, tak uz dam nieco teplejsie...

mashka
8. okt 2013

My ju mame v ruzovej farbe.Je ozaj super, no uz ju aj nosime lebo dcerka je riadny zmrzluch 🙂 a pocitam, ze do novembra budeme este nosit. 😉

anuska74
9. okt 2013

A tak ja neviem podľa toho koľko je stupňov, podľa toho aké vrstvy dáš pod, Podľa tvojho zváženia? 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
quaxi
9. okt 2013

Ja mam softshelku ako jedinu zimnu bundu (pre seba) a bohate mi staci. Deti maju do snehu a velkych mrazov zimne overaly, zimne bundy nekupujem, softshelka staci.

stanislavao
9. okt 2013

syn nosi softshelku ako beznu prechodnu bundu a ked je zima, tak ma zimnu bundu.

beatastrapakova
autor
9. okt 2013

@quaxi moja malá je tiež dosť otužilá tak si tiež myslím, že pokiaľ sa nepôjdeme váľať do snehu tak by jej to mohlo stačiť..teraz mi nosí úplne tenučkú bundu niečo ako šuštiak, neprefúka nepremokne ale nie je absolútne ničím podšitá, to je len mm hrubá látka...a pod to jej dávam mikinu tenšiu a tričko s dlhým rukávom a spotí sa mi :D takže si myslím, že pod shoftshellovú by jej stačilo to tričko a tieľko...keď bude zimšie určite aj mikinu...aj ty tak dávaš svojim deťom?

quaxi
9. okt 2013

@beatastrapakova moji tak podobne - teraz nosia kratkorukavove tricko a na to softshellku. Ked dam pod tu softshelku aj mikinu, tak to je uz v pohode do mrazov, takze myslim, ze aj vam tak posluzi 🙂

beatastrapakova
autor
9. okt 2013

@quaxi super ďakujem...vlastne som sa chcela len uistiť, či nebudem za divnú 😀

Takže dúfam, že ju budú mať ešte cez víkend :D pôjdeme ju kúpiť 🙂

quaxi
9. okt 2013

@beatastrapakova budes za divnu 😀 Ja som tiez 😀 Ale tieto bundy maju vyhodu, ze vyzeraju teplejsie nez su, takze nas menej otravuju okoloiduce babky, ze co si tie deti poriadne neobleciem 🙂

beatastrapakova
autor
9. okt 2013

@quaxi skvelé :D ...jeden dôvod navyše mi už neublíži 😀

beatastrapakova
autor
10. okt 2013

@quaxi a ešte mi prosím ťa poraď :D kukám teraz že syn má 5 rokov...moja má 4 a pol....veľ. 116 sa mi zdá, že jej je akurát, ale rada by som aby to nebola investícia iba na jednu sezónu...problém však je že 122 nerobia...kúpila si malému rovno 128? Dík 😎

quaxi
10. okt 2013

@beatastrapakova ja mam obe deti sledovane na endokrinologii pre nizky vzrast, takze my sme sa este ku 116 nedopracovali 🙂

beatastrapakova
autor
11. okt 2013

@quaxi Juuuj 😅 , tak dúfam, že rýchlo podrastiete 😵 I tak ďakujem za rady ;)