Kedy nachystať postieľku?

22mariana22
19. apr 2014

Prosim vas babenky, svagrine mi stale hovoria, aby som si nechystala postielku este pred porodom, ze to prinasa smolu, a ze mi to nachystaju, ked budem v porodnici. Lenze ja si chcem vsetko nachystat sama este ked budem doma, predsa je to moje prve dietatko a ja sa strasne tesim, ze si to mozem sama pripravit ako ja chcem. Uz ste sa s niecim takym stretli? Ako ste to riesili?

cerez
19. apr 2014

@22mariana22 Vždy som si pripravila postieľku pred pôrodom. Chcela som to mať pripravené na svoj obraz a po návrate z pôrodnice som mala iné starosti ako chystať postieľku. Smolu mi to neprinieslo. Takže sa zariaď podľa seba a nenechaj si vnútiť názor od druhých.

daniela1983
19. apr 2014

kludne si ju nachystaj, povery su hrozna blbost a iba cloveka desia a zvazuju 🙂 pekne si ju nachystaj a nacancaj
)

tilly24
19. apr 2014

ahoj, ja som mala nachystanu postielku 2 mesiace pred porodom, vecicky som mala pokupene - a to som este ani tehotna nebola, takze je to na tebe, ak veris ze to prinasa smolu , ja takym reciam neverim, moje deticky sa narodili v poriadku - postielku som si pripravila sama, aj vsetko ostatne, aspon som vedela kde co mam, ked som prisla z porodnice....

siska53
19. apr 2014

@22mariana22 ja som si pekne postielku nachystala,pred porodom,aj kocik som mala u svokrovcov uz2m pred porodom.cakala ma sekcia,vedela som,ze,nebudem,potom uplne ok a na mm som sa spoliehat nechcela.prosto som si to chcela nachystat sama. Aj veci do porodnice,co mal doniest.ked pojdeme,prec,som mala,skor pripravene,len,som mu ukazala,kde to je,ked pride cas nasho odchodu domov. Obe deticky su v poriadku.
p.s. Prvy kus oblecka som kupila,ked som bola v 4.m. Neodolala som 🙂).

daniela1983
19. apr 2014

a este nieco, zasadne si nenechaj kecat do nicoho ohladne dietata, ci uz chystanie postielky, alebo cokolvek budes okolo dietata robit. ty si matka a budes kompetentna matka. tak nech si okolie da pohov

andisko
19. apr 2014

aj my sme mali postielku pripravenu pred porodom, spal u nas bratov maly syn a potreboval ju, takze bola zlozena a odskusana inym dietatom 🙂

svetlusska
19. apr 2014

@22mariana22 ja som mala nachystanu postielku mesiac pred porodom o takom niecom som nepocula...

silaviat
19. apr 2014

ja zijem sama,som v zahranici kde nemam ani rodinu takze by mi nemal kto nachystat- budem si to robit cca dva tyzdne pred porodom, rovnako mam uz kupeny kocik vybavicku ... neviem si predstavit teraz mesiac a pol pred terminom behat a nakupovat .. mam dost ist so psom do parku na pol hodiny - mesto by ma isto zabilo 😀 povery su somarina- zrejme vymysleli babky so ca doma nudia 🤐 co sa ma stat stane sa a mozes sa i na hlavu postavit jak sa vravi ..

daniela1983
19. apr 2014

prve vecicky som kupovala tri roky pred otehotnenim, kocik v 4 mesiaci podobne postielku a ziadna smola sa nekonala

22mariana22
autor
19. apr 2014

Dakujem, ste mi pomohli, mne to take pripada ako keby som bola neschopna a nevedela co mam robit, ja si necham poradit to ano ale odtial potial. Dikes

katrin21
19. apr 2014

@22mariana22 myslim, ze kazda zena si pripravi postielku pred porodom, ale zase nerobila by som to co ja viem v 6tom mesiaci.... uplne staci tak zaciatkom deviateho mesiaca 🙂

edvelyn
19. apr 2014

@22mariana22 povedz ze na take povery neveris a basta.u nas to svokra hovorila na kocik aby sme si kupili az po porode...tak som si zatukala na celo ci s porodnice mam ist kocik kupovat...urob si podla seba

dobromila1111
19. apr 2014

my sme mali postielku prichystanu pred porodom,skoro,uz od nejakeho 6.mesiaca.Vyskusala ju aj kolegynkina babika,vyspala sa do ruzova🙂
A nenechaj si kecat do toho,co ty kces.Urob si vsetko seba.Ved ked budes nieco potrebovat,tak sa ty opytas..vela stastia🙂

alenka6102
19. apr 2014

Tiez pred pôrodom , nevedela by som si predstaviť ze mi to prichysta niekto iný . Dcérka je samozrejme v poriadku . Sú to hlúposti .

clarissa
19. apr 2014

Poviem ti pravdu,ze si neviem predstavit odist do porodnice s pocitom ze nemam pre babo prichystane miesto na spanie 😕 To nieje povera,to je zdravy rozum,ako tu uz bolo spomenute,ked prides s porodnice budu ine starosti..Takze smelo do stavania postielky a pripravovania hniezdocka pre tvoje babo 😉

monciky
19. apr 2014

@22mariana22
ahoj, ja cakam prve babo a postielku urcite nachystam predtym ako pojdem do porodnice, nie velmi skoro aby mi do nej a periniek nenapadal prach, ale zhruba tak dva tyzden pred terminom alebo podla toho ako sa budem citit ju spolu s manzelom zmontujeme...., chcem odist z domu s kludom, ze mam vsetko nachystane, aj upratane..., ked pridem domov, budem zrejme rada ze mozem babo hned vlozit do postielky a zacne kolotoc inych veci...., nedaj na povery, ja napr. uz mam kocik skoro doma, plno veciciek nakupenych na oblecenie....

brisilda
19. apr 2014

ja som ju mala tusim 2 mes. pred porodom 😉 kocik som mala este skor ako som otehotnela 😀 takze ak mas potrebu si postielku pripravit sama tak si ju priprav 🙂

veriiii
19. apr 2014

@22mariana22 no, tazke to mas, taku povercive svagrine..😀.. ale asi by som si to s nimi presla, ze ako to chces mat, nachystaj si "material"a ked tak velmi chcu, nech to potom pripravia.

marissenka
19. apr 2014

@22mariana22 jasne babske reci-povery...aj mne to hovorili,kaslala som ich. ..pri prvom som mala kocik od 5 mesiaca(tajne som ho s bruchom chodila kocikovat do izby :D )a postielku mesiac pred porodom som si nachystala,vecicky v 7. som tusim zehlila-(podedili sme,tak som nic nekupovala).pri malej to iste...tes sa,chystaj! 😉 kasli na reci! po porode budes rada,ze mas vsetko nachystane a podla SEBA hlavne.svagrinky nech si stroja vlastnym detom 😀

aliza
19. apr 2014

@22mariana22 urob si tak, ako citis a na druhych sa mozes vies co... 😀. Ja som pri oboch detoch mala vsetko nakupene a prichystane davno pred porodom a nic sa nestalo.

dusika11
19. apr 2014

ahojte pri dvojickach som musela brat do uvahy ze mozem ist kedykolvek do nemocnice..tak som poprala v septembri co som dostala od svagrinej..postielky muz poskladal ked sa narodili..a kocik som mala mesiac pred porodom doma..zaisteny objednavkou cca ked bola v stvrtom mesiaci...

bonnie1
19. apr 2014

ja som mala tiez asi 2 m pred porodom a ziadna smola..a kocik sme mali kupeny od nejakeho 5m. vlastne ja som pre malu zacala nakupovat len som vedela ze som tehu asi od 2m. a kazdy sa ma pytal ci nie som poverciva 🙂

22mariana22
autor
19. apr 2014

Ja mam aj svokru taku povercivu, uz sa tesim ako budu vsetci do mna hucat. Nikdy som to nemala rada, moja mama je uplne ina. Urobim si po svojom a nech sa aj na hlavu postavia 😉 mam zatial len zopar veciciek co sa mi velmi pacili ale buduci mesiac by som si chcela objednat postielku aj s celym kompletom, ale tiez by som si to nachystala tesne pred terminom. Dakujem

dusika11
19. apr 2014

joj som chcela na povery kasli..rob ako chces ty..inac rodial som v decembri a v septembri som mala vsetko nachystane...

janinah
19. apr 2014

všetko si nachystaj dopredu,nikdy nevieš či po príchode z pôrodnice budeš vládať,stíhať...či švagriné dôjdu nachystať a pomáhať?asi sotva 😉

asimama
20. apr 2014

kocik sme mali u svokry..postielku som si poskladala asi mesiac cca dopredu pred porodom 😉

iwet7
20. apr 2014

To su povery starych bab, jasne, ze si ju nachystaj vopred. Budes spokojna, ze vsetko je pre babo pripravene, tak ako ma byt...

matrix87
20. apr 2014

ja som mala nachystane veci uz od polovice tehotenstva. a postielka sa na mna usmievala najskor v detskej izbe tri mesiace, a potom som ju mesiac v spálni obchádzala 🙂

afrika
20. apr 2014

určite sa nedaj ovplyvňovať tím čo ti niekto povie.. urob tak ako uznáš sama za vhodné.. ja mám kočík domka od cca 27 tt a za cca 2 týždne mi príde postieľka, ktorú budeme určite aj hneď pripravovať.. vecičky idem začať prať budúci týždeň.. a ak by mi niekto niečo povedal (že je to skoro atď), tak by som slušne odpovedala, že je to vec mňa a môjho priateľa.. 🙂 🙂
@22mariana22

afrika
20. apr 2014

@22mariana22 a ešte niečo - tú postieľku by som mala domka aj skôr, no musíme na ňu čakať.. radšej ale skôr ako neskôr.. ja som bola dva týždne dozadu v nemocke a tam som pochopila, že fakt nemám na čo čakať .. 🙂 🙂