Kedy mám začať kupovať veci pre bábätko?

slniecko187
20. aug 2020

Kedy ste zacali kupovat veci pre dietatko aj zariadovat izbicku?
co vsetko budeme potrebovat?
Dakujem za odpovede 🙂

jaskolka
20. aug 2020

My sme začali tak v piatom mesiaci, po velkom ultrazvuku. No a potrebuješ klasika oblečenie, zase nie moc veľa malých čísel, lebo bábätka rýchle rastu, postieľku, kočík, vaničku, perinku, plienky pre začiatok, odsavacku, ak chceš, monitor dychu, teplomer, detskú kozmetiku, ale to aj po narodeni sa dá. Prvoradý je ten kočík, vajíčko, oblečenie a plienky, postieľka.

hradnapani
20. aug 2020

ja som pri prvom dietati zacala az v osmom mesiaci a vobec som si to uz neuzila. Nebolo mi prave najlepsie, na nakupoch som sa vobec necitila dobre. A izbicku sme zriadili az ked mal tri roky, dovtedy bol s nami v spalni 🙂

silviazlat
20. aug 2020

Ja kupujem od asi 7 mesiaca - pomaličky, postupne, aby toho nebolo naraz veľa. Pomôže to aj financiam. Na internete máš veľa zoznamov. Každá mama považuje za dôležité niečo iné. Veľa vecí určite dostaneš od rodiny, hlavne najmenšie vecičky, ktoré ti malé ani nestihne znosiť. My sme v prvom rade kupovali postieľku, kočík, prebalovací pult a kolísku.

sense
20. aug 2020

Ja som mala všetko v 7 mes. Nachystané, začali sme pomaly v 2.rimestri

anastazia93
20. aug 2020

Ja som kupovala asi od 6 mesiaca. O chvíľu ma 2 roky a detskú izbu nemá ešte zariadenu. Vyše roka bola s nami v spalni, do detskej som doniesla staré skrine z mojej izby, a až teraz ideme zariadovat. Hodnotím to ako dobrý tah, lebo postupne sa mi kristalizuje čo ozaj potrebujeme v detskej mať a čo nie. 🙂

deti95060810
20. aug 2020

pre malé deti je vecí až až...plné obchody...stačí aj posledný mesiac tehu... kočík ,postieľka, plienky, vanička, zopár malinkých vecí....

hradnapani
20. aug 2020

@deti95060810 no len to nikdy nevies, ci porodis v osmom alebo deviatom mesiaci. A s tym bruchom chodit, no nic moc. Ja neodporucam. Ale zase netreba to velmi prezivat a chystat sa privela a prilis skoro.

deti95060810
20. aug 2020

@hradnapani súhlasím...priveľa a hlavne príliš skoro....🙄

ckatka
20. aug 2020

Ja som pri prvom zistila ze sa to da aj za pochodu 😂
Mame ho adoptovaneho takže prišiel k nám zo dňa na deň...A po ceste domov sme sa (s ním) zastavili kúpiť plienky, sunar a par kúskov oblečenia (bolo leto takže v nejakom Tescu sme to hneď vyriešili). A kočík a prebalovaci pult (s vaničkou) som po ceste pozrela na konikovi a rovno sme ho vyzdvihli 😂

e1i
20. aug 2020

Plánovali sme keď začne materská, krpatej sa však zachcelo von skôr a tak behom dvoch týždňov sme kupovali všetko. Jeden deň sme si vraveli ešte 22 dní do MD a na druhy deň som už na nej bola. Takže 2, 5 mesiaca pred vyratanym dňom pôrodu sme zacali

patka_673
20. aug 2020

treba aspon tie tri mesiace pred porodom zacat...netreba si to nechavat na poslednu chvilu, lebo porod moze prist aj skor, tak aby si aspon tie zaklade veci, ktore budes hned potrebovat mala doma...

cervenaruza123
20. aug 2020

@slniecko187 Ahoj. Ja som zacala teraz (5.mesiac) a dobre som spravila, aj ked mi to najprv prislo skoro. Ale kym som si spravila prehlad co treba, teraz som este dost pohybliva na prerabanie a upratovanie (a aj to mi to ide stokrat pomalsie ako pred tehotenstvom, co ma prekvapilo) a potom sa mi plasit tiez nechce. Boli sme uz na nakupoch par veci a prekvapilo ma, ako ma znicilo behanie po obchodoch, neskor to bude este horsie. Tasku do "porodnice" si doplnam postupne, kedze som skoncila v 1.trimestri necakane v nemocnici a v tom strese som naozaj netusila, co si zbalit, tak mam zakladne veci pripravene bokom uz teraz a doplnam postupne podla pokracujuceho tehotenstva. Zavisi aj od toho, ako to mate doma, my mame "detsku" momentalne zapratanu, budeme musiet vymysliet ulozne priestory pre detske veci, hracky a podobne. Kedze s manzelom obaja pracujeme, tak niektore veci trvaju aj par tyzdnov, kedze volneho casu je menej.
A co treba, som sa inspirovala na nete, poradila sa s kamoskami ci s mamkou. My sa teraz snazime dat dokopy detsku izbu, aby sme mali kde ukladat tie veci, cakame na objednane skrine (co sme tiez necakali, ze budeme cakat tak dlho a sme radi, ze sme ich objednali skor). Ked bude detska hotova, zozenieme zakladne oblecenie pre babatko, aby som stihla vyprat aj vyzehlit bez stresu a pomalicky potom ostatne veci.

andreatytler
21. aug 2020

@slniecko187 Ak nie si poverciva, tak cim skor tym lepsie. Planuj tak aby si mala vsetko hotove na konci 8 mesiaca. Posledny mesiac moze byt tazky a ak este k tomu mas takeho magora muza ako ja co nechava vsetko na poslednu chvilu aj ked mu to neustale pripominas, tak potom budes v 8 mesiaci, totalne nervozna z hormonov co sa ti kopia v tele a zoznam veci bude stale na 2 strany dlhy.
Uzi si tento cas... je to super mile obdobie... kupovat tie malinke vecicky.🙂

kocere
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
25. sep 2020

Ja som veci postupne zháňala v podstate od začiatku. Aj keby tehotenstvo nedajbože nedopadlo dobre, skôr či neskôr by sme dieťa mali, tak by som sa ich nemusela zbavovať. A nemusela som sa ponáhľať, mala som dosť času tie väčšie veci vyberať, porovnávať, nemusela som ukvapene dačo rýchlo kúpiť. Postieľku a kočík sme až v poslednom trimestri kúpili, ale všetky drobnosti, fľaše, bavlnené plienky, oblečenie, teplomer a podobne som kupovala od začiatku.