Kde kúpim nepremokavú plachtu?

katrinka8
25. jún 2012

Babule, ktore mate nepremokave plachty v postielkach, kde ste ich kupovali? Dajte nejaky dobry tip 😉 Su lacnejsie na nete? A este jedna otazocka - existuju aj nepremokave plachty na dospelacke postele? Dakujem 😉

luciferkax
25. jún 2012

My máme z Ikea, neviem kolko stála, ale viem, že nebola drahá 🙂 mám velkosť, že zakryje celý matrac v postielke a ked dám na velkú postel, tak je teiž dobrá, kedže pod vankúš plachtu nepremokavú netreba :D

maranat
25. jún 2012

@katrinka8 v drogerii 😉

katrinka8
autor
25. jún 2012

@maranat - plachty v drogerii? 😨 To fakt? By ma nenapadlo hladat to tam - ja ze dakde v galanterke alebo v detskych obchodoch. A v nejakej konkretnej? Ci hocikde sa to da kupit?
@luciferkax - bohuzial, Ikeu mame daleko ☹
Ja som nasla na nete toto:
http://www.nepremokaveplachty.sk/products/111-n...
a este toto: http://www.mamaaja.sk/e-shop/AdvancedSearch?Sea... (priznam sa, ze reklamu som nasla v casopise, takze som tam sla kuknut) - vyzera to na cenu okolo tych 8 - 9€

anjelicek26
25. jún 2012

@katrinka8 - ano su aj velke, je to sava ochrana na madrac, my ju mame aj pri Saske, sice sa nikdy to dieta nedocuralo, ale nejaku flasu s vodou tam prekotila uz par krat 😝

pimpulienka
25. jún 2012

ikea

katrinka8
autor
25. jún 2012

@anjelicek26 - no ved, nasa, ked bola malicka, a vymenila som jej plienku na posteli, stalo sa mi, ze som nestihla a uz bola nehodka 🙂 Tak pre druhe mimi premyslam, ze by som zabezpecila. Ale aj malej, lebo jej planujeme uz kupit velkacsku postel 😉 Takze asi aj malu jednu kupim a aj velke nejake 😀

jasminet
25. jún 2012

@katrinka8 na mmb ich je kopec - od velkosti do postielok po dospelacke na manzelske postele

babul83
26. jún 2012

Zvyknú mať v zdravotníckych potrebách. Aj na veľké postele.
@katrinka8

pe
26. jún 2012

ja som minula videla reklamu na tieto plachty na e-shope mamaaja.sk, aj celkom dobre ceny aj pekne farby, tak rozmyslam, ze tam objednam

lowike
26. jún 2012
katren
26. jún 2012

@katrinka8 opytas sa otazku a v tretom komentari si sama odpovies.....tak na co sa pytas???? 🙄

janka_pn
26. jún 2012

@lowike mate ju? maju aj vacsie velkosti? ja by som potrebovala na velku postel a tie rozmery sa mi zdaju dost malo ☹ dieta sa mi toci a "cestuje" po takmer celej posteli.

lowike
26. jún 2012

@janka_pn máme - ja ju podkladám pod malú aj počas prebaľovania namiesto jednorazovej prebaľ. podložky. Väčšie veľkosti asi nemajú :(

katrinka8
autor
27. jún 2012

@katren - pytam sa na to, kde sa tie plachty daju kupit okrem internetu a tiez to, kde je to najvyhodnejsie.. Ak nemas co konstruktivne povedat, nechapem zase ja, naco sa do debaty zapajas... Kazdy, kto mi tu poradil, to pochopil hned...

katrinka8
autor
27. jún 2012

@babul83 - jej, dakujem, to sa pojdem popytat, tam by mohla aj cena byt ina ako na nete 😉 Ono ked som nasla na jednej stranke cenu okolo 20€ (nepamatam uz, kde) a na druhej okolo 9€ - tak som nevedela, ci ta prva je predrazena alebo ta druha je nejaka "nefunkcna" napodobenina...

mimika4408
27. jún 2012

sem-tam sa objavili aj v lidli tieto plachty ale ja som kupovala v zdravotnickych potrebach 😉 , normalne na velky matrac

janka_pn
27. jún 2012

@mimika4408 a kolko stoji v zdrav. potrebach?

lenusskaa
27. jún 2012

mala do detskej postielky sa da kupit aj na rajdeti.sk - myslim ze v dm babybonuse je aj nejaky kuponik na zlavu na nakup v tomto eshope.. pripadne ak by ti stacila len latka v metrazi, kupis aj na detivbavlnke.sk

mimika4408
27. jún 2012

@janka_pn jaaaaj to ti uz veru nepoviem 😒 ja som ju kupovala pred troma rokmi a uz sa nepamatam. zvrchu je to nieco ako frote a zo spodu je to nepremokave. ale myslim ze aj vo vacsich lekarnach by si sa mohla spytat , povedia ti a dokonca aj objednaju dnes to nie je problem 😉

verka1856
27. jún 2012

Ja som ju kupila v tesku mali au tam len na maly matrac ale mi ju davame na gauc,postel lebo mala spava s nami a na to dame deku alebo osusku a tak.raz sa pocurala na gauc lebo som nedavala pozor ale to sa stava.a stalo to 4era..ja som s nim spokojna.

janka_pn
27. jún 2012

@katrinka8 inak mne poradila kamoska, obycajny "plastovy" obrus dat na postel, prelepit priesvitnou paskou, aby sa neposuval, dat na to osusku, nato normalka plachtu...alebo opacne, ze osusku navrch... 😉

katrinka8
autor
27. jún 2012

@janka_pn - ano, ono sa to dakedy tak pouzivalo (daval sa normalny igelit), ale pre malinke babatko to nie je vhodne, zvysuje to pravdepodobnost SIDS ☹ Do vacsej postele by to asi bola pohoda, ale zase ta cena toho PVC obrusu na taku velku postel by asi aj bola podobna, ako za origos plachtu zas... 😉

janka_pn
27. jún 2012

@katrinka8 mna to len tak napadlo 😅 a igelit by som nedavala, ale ten obrus ma na jednej strane taku latku (teda aspon ten moj) 😉 a stal do 5e... 🙂.

katrinka8
autor
27. jún 2012

@janka_pn - no to je supis cena 😉 Ja som minule kupovala ten obrus, ako pises, na obycajny stol (skor mensi ako vacsi) a ten stal daco vyse 5€ ☹ Preto som dedukovala, ze na postel by to bolo ovela viac. Ale tak to je off topic trochu 😀 Ja som skor za tu plachtu, lebo nasa mala je taka pohybliva, ze furt sa mece a skace - lepiaca paska by to nevydrzala asi... 😉

saskarisko
27. jún 2012

@katrinka8 - zdravotnicke potreby pvc podlozka 80x110 (postielka), 110x220 (velka postel), sem/tam lidl (klasicka plachta s nepremokavou podlozkou).

saskarisko
27. jún 2012

@katrinka8 - a skus kuknut na mimibazar. ja som tam svojho casu kupovala od jednej kocky, na uplny atyp postele. vtedy ma vysla na cca 20 eur, ale na klasicku jednopostel stala menej. tie lidlacke sa pohybuju okolo 11 - 12 eur

katrinka8
autor
27. jún 2012

@saskarisko - asi sa budem orientovat len na tie plachty, lebo nasa je take sidlo, podlozka by sa jej asi skor ci neskor poposuvala 🙂 Ale tie zdravotne pomocky a aj mimibazar skusim 😉 Dakujem za rady 🙂

strasska
27. jún 2012

@katrinka8 porozmyslaj este aj o tych chranicoch madracov ... lebo ja mam nepremokave plachty na postielku a teda podla mna to strasne dlho schne ... teda v lete alebo v zime sa to da, ale tie prechodove obdobia su o nicom ... minule som plachtu susila skoro 48 hodin 😖
teraz ma syn chranic na madrac a uschne to ovela ovela ovela skor 😉 a igelit neodporucam, lebo raz sme ho pouzili v nudzi na manzelsku postel na navsteve, cize som spala na nom aj ja a teda, furt som mala pocit, ze je plachta aj moje pyzamo vlhke 😖 😖

koran
2. júl 2012

@lowike no že nepriedušný materiál, to už by som radšej investovala viac..

lowike
2. júl 2012

@koran ja si myslím, že pod zadkom priedušnosť netreba a pod hlávku je nedávam 🙂