John Garfield - reklamácia

viktoria123j
10. apr 2018

Ahojte zienky.
V obchode john garfield som si kupila topanky za skoro 70 €. V priebehu troch mesiacov od zakupenia a sietich mesiacoch obcasneho pouzivania podla pokynov sa mi popraskal material do takej miery, ze sa z estetickeho hladiska nedaju pouzivat.

V obchode som topanky reklamovala. Urcili mi zlavu 40% z ceny a na blocku uviedli ze "reklamacia tovaru bola vybavena DOHODOU stran poskytnutim primeranej zlavy vo vyske 40%" co bolo samozrejme klamstvo nakolko som velmi dorazne a opakovanie ziadala vratit peniaze za nekvalitne topanky.
Povedala som, ze nesuhlasim a ziadala, aby prehodnotili vysledok reklamacie. Dostala som tlacivo, kde odkazali, ze nic menit nebudu.

Skontaktovala som SOIku a poslala info o probleme. Na to mi len odpisali, ze vsetko dodrzali tak ako bolo treba a ked sa mi topanky znicia treti krat mam ziadat spat peniaze. To som nepochopila, pretoze si neviem predstavit ako mam nosit znicene topanky a cakat ci sa mi znicia druhy ci treti krat, ked sa uz teraz nedaju pouzivat (??!??)
Ako druhu alternanivu mi poradili obratit sa na niektory zo subjektov alternativneho riesenia spotrebitelskych sporov. Zienky je tu medzi Vami nejaka, ktora ma s tym skusenosti? Ako to prebieha? Vysledok bol pozitivny ci strata casu? Vraj je tento zakon platny od r. 2015.

Dakujem za Vase odpovede.

viktoria123j
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
11. apr 2018

moja skúsenosť - škoda kupovať drahé topánky.... či drahé či lacné vydržia max. 2- 3 sezóny...

arcanne2
11. apr 2018

Ja uz o Johna Garfielda nekupim nikdy nic.dala som tam 118e za cizmy, zničili sa,boli otrasne, rozpadol sa zips po prvej sezone nosenia a tiež mi ich nezreklamovali.Za mňa nikdy viac

luna116
11. apr 2018

aj ja mám iba negatívnu skúsenosť s John Garfieldom, kupovala som tam na jar poltopánky, po mesiaci boli nenositeľné, od podrážky sa odlepila špička a pod. Chcela som reklamovať, p. predavačka bola veľmi nepríjemná, nakoniec mi vrátila peniaze, ale nie v plej sume, myslím to bolo tiež nejakých 30-40%. Tejto predajni sa oblúkom vyhýbam.

evita0483
11. apr 2018

Ja tam už nikdy kupovať nebudem. Kúpila som tam čižmy. Po 3 mesiacoch sa mi odlepil opatok. Reklamovala som a po mesiaci mi dali papier, že to vzniklo opotrebovaním. Na Soike som nepochodila. Odvtedy už nakupujem len v Deichmanne.

viktoria123j
autor
11. apr 2018

@deti95060810 Ja mam nastastie inu skusenost. Kupujem vzdy kvalitne topanky, ktore su samozrejme drahsie a za cely zivot som mala problem len dva krat. Prvy v serioznej firme, kde okamzite po rychlej reklamacii vratili peniaze a druhy teraz.

viktoria123j
autor
11. apr 2018

@arcanne2 Samozrejme ani ja nehodlam tolerovat neserioznost a okradanie. Potom co to doriesim moja noha do takeho tretotriedneho obchodu viac nevkroci.

viktoria123j
autor
11. apr 2018

@luna116 Zial som sa az neskoro dozvedela aka je to "znama firma". Inak by som tam nenakupovala.

arcanne2
11. apr 2018

@viktoria123j ono vraj to bol dakedy ozaj seriozny obchod,aj moja mamina tam dlhe roky nakupovala ale už sa totalne pokazili :/

viktoria123j
autor
11. apr 2018

@evita0483 Mam v plane sa nevzdat a riesit to dalej. Predsa nemoze byt normalne, aby ma okradli o skoro 70 €.

lienka737
11. apr 2018

@deti95060810 3 sezony je aj vela, mne tak 1-2 max. A to mám aj drahé aj lacné, všetko zajedno.

suanee
11. apr 2018

@viktoria123j ahoj, muz tiez reklamoval topanky, pisal o tom clanok na blog sme. Uz si presne nepamatam nazov ale ak by ta zaujimalo viac napis mi ip 🙂

lenqua_12325
12. apr 2018

No na tento obchod som ešte nič dobré nepočula a reklamácie aj zbytočné riešiť.

lenqua_12325
12. apr 2018

Inak ten smrad v predajni je akoby som vošla do čínskeho obchodu, čiže aj kvalita bude taká, veľa známych malo od nich topánky a všetci sa sťazovali ze im nezreklamovali.

lucya87
19. dec 2018

Mne dnes prisli topanky od John Garfield. Priznam sa ze dost pobavili. Nevedela som urcit ci si zo mna robia prvy april ale tak je december 😆 alebo to bol pokus o nevydareny vianocny vtip.
Tie kresby nie su sucast potpace topanky 😉

lenqua_12325
19. dec 2018

@lucya87 To je trest za reklamáciu :D :D :D

lucya87
19. dec 2018

@lenqua_12325 ale ja som este nic nereklamovala 🤣 bojim sa toho co pride za reklamaciu

lenqua_12325
19. dec 2018

@lucya87 jáj, tak ten kto to balil nemohol byť pri plnom vedomí :D

mozart1
13. feb 2019

Ja tam už tiež nevkročím, predávajú tam šmejdy a zamietajú oprávnené reklamácie

13kristina13
23. máj 2020

Ja som si v Garfielde kúpila zimné topánky a vydržali ma dva mesiace, reklamáciu mi síce uznali, ale peniaze mi samozrejme nevrátili, musela som si buď iné vybrať v tej istej cene alebo si zobrať kupóny v tej hodnote, ktoré platia na pol roka a vybrať si za ne topánky v tej cene. Takže určite neodporúčam tento obchod, sú to svine klamárske.

gebeente77
9. júl 2020

Ja dnes vytocena, viem ake su praktiky pri reklamacii, kupovala som vcera sandalky, drobec tvrdi, ze ho tlacia, ale na dlzku su ok, tlacia ho suche zipsy, chcela som vymenit za iny tovar... Poslali ma do r..i, vraj len velkostne, ked som im ukazala, ze maju na pulte info, ze vymena tovaru do 3 dni a nic o tom, ze len za rovnaky druh, kukali na mna ako telce... Tak som sa otocila na podpatku a odisla, lebo nemam energiu sa vadit s ludskou blbostou...

jaskolka
9. júl 2020

V John Garfield už tiež nič nekúpim, kúpila som tam kožené sandále,že reku kvalitné budú, po troch obutiach podrážka odlepena, okolo zapínania praskliny, reklamacia na dlhé lakte, kúpila som potom v CCC za 15 eur, mam ich už 3 rok, vyzerajú super. Kamoška si kúpila čižmy, dala za ne vyše 120 eur, takisto sa odtrhol podpatok, zips jej zadrhaval, paral sa, keď s nimi šla nazad do predajne, povedali jej, či s nimi "dlho nechodila po vonku" neviem, asi len v dome mala chodiť v čižmách 🙈🙈🙈

lenka1234567891011
6. aug 2020

John Garfield už nikdy viac !!! Kúpila som si tam tenisky tie sa mi rozpadli po 3 mesiacoch nosenia. Bola som ich reklamovať a prišiel mi domov list, že to nie je ich chyba ale moja. Nevrátili mi nič. Vrátili mi také poškodené. Nikdy viac. Klamú ľudí, chcú na nich zarobiť. A tie nepríjemné predavačky to už ani nehovorím.

kikuska63
23. máj 2021

@lucya87 eShop funguje na princípe posielania tovaru priamo z predajne zákazníkovi.. ak je nedôsledná predavačka tak to dopadne takto

nttnnt
23. máj 2021

boze tato obuv je preslavena tym ze odrbavaju na reklamaciach a robia problemy....nikdy by som tam nic nekupila