Je zavinovačka podľa vás zbytočnosť?

jevika
7. mar 2019

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či mám svojmu bábätku kúpiť aj zavinovačku/perinku, alebo je to v dnešnej dobe zbytočnosť? Chcem určite hniezdo do postieľky. Dieťatko by sa malo narodiť v máji, kedy už môže byť aj vcelku teplo. Mám k dispozícii multifunkčnú zavinovačku 3v1 Womar, stačí to, alebo treba aj klasiku? Poraďte mi, ďakujem pekne.

lubik87
7. mar 2019

@jevika ja som mala pri oboch deťoch mne sila.babka také.klasicke.zavinovacky ako kedysi.na 4 šnúrky viazacie...a táto čo píšeš je podľa mňa skôr fusak ako zavinovačka nie ? Či sada aj stiahnuť na pevno ?

kittykat22
7. mar 2019

@jevika my sme nemali a lutovali sme. Miminko plakalo. Kupili sme zavinovacku a bolo ticho 🙂 Keby som mohla vratit cas, zavinovacku mam doma ako prvu 😀

fridi96
7. mar 2019

Podľa mna treba aj keď v dnešnej dobe to neni “IN” ale určite je dobre ho mat aj kvôli tomu že to drží pevne babo a keď máš aj návštevu dáš do zavinovačky a všetko je vyriešené nemusia sa ani oni ani ty sa tak báť či dobre držia malú 🙂 ja som objednala z perinbaba mali za smiešnych 8€ a s kokosovým vláknom 🙂 úplne super vec 🙂

michaelakors
7. mar 2019

Ja som pockala ci budem mat placlive babo a nemala som, ani ziadne zavinovacky som neriesila a tak aj s druhym cakam 🙂

dominidi
7. mar 2019

Prave dnes lekarka v damskom klube hovorila, ako je zavinovacka pre babo dolezita 🙂

saskia_98
7. mar 2019

@jevika ja som mala klasicku perinku ako niekedy boli, šila mi ju babka a nedala som na ňu dopustiť. Kmotra moja mala len tie nove zavinovačky a ľutovala, teraz čakaju ďalšie a už ma pýtala klasicku perinku či jej ju nepožičiam ..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobula46
7. mar 2019

Ja som mala aj rychlozavinovačku (na suchý zips a kokosové vlákno vnútri) a potom obyčajnú. Za mňa super. Syn nemal ani tri kilá keď sa narodil takže hoci bol jún perinku sme využívali. Bola s ním lepšia manipulácia, v kočíku mal pod sebou aby sa nepotil na tej umeline, pekne bavlnená perinka. Plus v noci keď som ho dojčila v takom polospánku mi perinka vyhovovala najmä v tom že som chytila za rohy a vedela som že v nej bude pevne držať. Predsa len v noci človek nie je taký všímavý. A teda ja som syna do troch mesiacov ani inak ako v perinke do rúk nikomu nedala. Bol také drobčiatko takže každý sa ho bál chytiť bez nej a teda aj ja som sa cítila bezpečnejšie keď ho držali v perinke.
Teraz už nie sú perinky iba biele (hoci ja som mala aj jednu takú) ale sú aj farebné. Takže to nie je také zastaralé, práveže sa mi zdá že to znovu ide do módy

nika_m
7. mar 2019

Mam skoro 4 tyzdnoveho syna a stale pouzivame klasicku perinku, ktora sa da pekne snurkami napevno stiahnut....je to nase prve babatko a mozno je to tym, ze sa narodil drobny, ale babatko je velmi krehke na zaciatku a ja som sa aj bala ho nosit bez nej...teraz uz fungujeme aj bez nej niekedy ale stale je po ruke...nepada mu tak hlavicka a pekne si ho viem chytit a nie len prehodit ako sacok zemiakov 🙂 takze ja urcite odporucam na prve tyzdne pevnu perinku pouzivat, hlavne ak cakate prve babo a nemala si kontakt s takymi malinkymi detmi v poslednej dobe ako ja, cize som nevedela vobec nic a aj pri prvom prebalovani som sa spotila ako pri behu 😂

evaachesa
7. mar 2019

@dominidi presne dnes som to pozerala aj ja. Mne to pride aj logicke kedze male babo potrebuje mat chrbatik zafixovany. Urcite to ma svoj zmysel 🙂

iveta143
7. mar 2019

urcite ano, ja som mala pri oboch detoch, najprv som pouzivala perinku, potom zavinovacku...kedze obidva deti sa mi narodili v lete, tak v perinke im uz potom bolo prilis horuco...ale urcite je lepsia manipulacia s tym ako bez toho s tak malym babom...dokonca poznam babatko, ktore chcelo zaspavat len v ulitke...je to asi aj o tom, ze to babatko sa tam citi "bezpecnejsie"

zuzipolo
7. mar 2019

@jevika ahoj,my sme dostali ešte klasickú zavinovačku a vôbec som ju nechcela používať,ale..malá milovala byť v nej "viazaná" kým sa do nej mestila 🙂 a tiež sa mi narodila v teplom máji..za mňa je dobre ju mať,ale ťažko povedať či ju využiješ 🙂

jatva
7. mar 2019

budem zas za inu :D zavinovacka je nevhodna na bedrove klby. Ked babo potrebuje zavinut, treba tak, aby malo volny pohyb noziciek a mohlo dat nozky "na zabku". Ziadne vystuzenie je nie potrebne. Celych 9mesiacov bolo v klbku, vylezie na svet a hned by sme ho chceli vystierat. Ani chrbtica nie je rovna, ale ma lordozy a kyfozy...

nini1010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini1010
7. mar 2019

@jatva rada by som sa opytala ci si lekarka alebo maa zdravotnicke vzdelanie?

jatva
7. mar 2019

@nini1010 nemam, ale toto su lahko zistitelne info. Ja som ich dostala od nasej pediatricky a fyzioterapeutky.

barbie1981
7. mar 2019

Ahoj ja mam takúto https://www.babytrend.sk/zavinovacka-snurovacia... a nedám na ňu dopustiť. Ma pevný chrbát a perinku môžeš v lete vymeniť aj za tensiu.

nika_m
7. mar 2019

@jatva no ved ale nemas babo stiahnute tak ze sa nevie pohnut a celych 24hod nie? Ja maleho v postielke uvolnim a na gauci uplne rozviniem perinku a kopka si nozkami kolko chce, dokonca aj ked ho viazem tak si nozky da na zabku sam...je to prakticke hlavne pri noseni na rukach podla mna na zaciatky

nini1010
7. mar 2019

@jatva ja by som si neodvazovala na tvojom mieste takuto dezinformaciu sirit ako fakt a hotovu vec.

jatva
7. mar 2019

@nika_m moj prostredny vyzadoval zavinovanie, ale babila som ho len do obliecky na vankus tak, ze mal zaviazane iba ruky.
@nini1010 co je na tom dezinformacia, prosim?

minttu
7. mar 2019

Nie, nemali sme a nerozumiem preco by to niekto pouzival.

saskia_98
7. mar 2019

@jatva moje babo bolo viazane v klasickej perinke do 1 mesiaca potom mu bola malá a tzv. Nohavičky na široko mal len raz kym sa mi v nich neprecikal a potom som to vyhodila. Čuduj sa svete klbiky ma ukažkove. 🙂

evkamotka
7. mar 2019

Ja som mala min rok k synovi tiez klasicku perinku. Bavlnena obliecka s usami a snurkami, vnutri perovy "vankus". Jednu pozicanu a druhu mi mama usila (obcas sa precikal tak sme tocili dve, vzdy nejaka schla)
Bolo to take skvele, ze sme prekonali urcite vsetky rekordy, maly ju mal do 11 mesiacov!

snehovica
7. mar 2019

Mám 2 dcérky a ani pri jednej som zavinovacku nepouzivala. Nosila som ich pekne na rukách,pritulila si ich. Malu radi moju blízkosť. Radi zaspavali len tan rozvalene ruky,nohy, zviazane by mi ani nezaspali. V pôrodnici mi samota lekarka vravela ze je to lepsie,dietatko si tym precvicuje a spevnuje svalstvo....Čakám 3 dieťatko a ani teraz nemám v pláne používať zavinovacku ci perinku.

29simona29
7. mar 2019

@jevika určite odporucam si nejakú pripraviť. Mne sa maly narodil v aprili, už vtedy bolo 30st, ale aj tak som ju využila tých prvých 6 týždňov určite. Dokázal sa v nej upokojiť, zaspinkat, ja som mala tiež lepší pocit, keď som ho zabalila do perinky, nehovoriac o tom, že to bolo veľmi praktické, keď prišli rodinní príslušníci a všetci mali silnú potrebu brať maleho na ruky.

biela_sova
7. mar 2019

@jatva Suhlaaim. Nas syncek bol, v perinke v den porodu, ked mi ho doniesli, hned somho mu. odviazala ruckyand z perinky a prestal plakat. Drzal spokojnejne nozky "do zabky", prikryty deckou, neskor paplonikom. Mame aj spaci vak, ktory ma stedre miesto na pohyb noziciek. V perinke po par pokusoch nefungovala ani peristsltika, nevedel poviazany pumpovat nozickami. akonahle som od odviazala, hned sa cely hybal a vyprdkal 🙂

kristina2412
7. mar 2019

@jevika ja som nepoužívala ani pri jednom dieťati,hoci nakúpené som ich mala. Prvá dcéra mala koliky a v zavinovačke plakala,potrebovala kopkat nohami a druhú dcéru mám letnú a tá sa v zavinovacke potila a často sa budila,najspokojnejsia bola len prikryta tenkou plienkou .

vroni
7. mar 2019

@nini1010, takú istú "dezinformáciu" mi podal môj pediater. Asi na koni chýbal, keď sa to bralo. Nemala som perinku ani pri jednom dieťati a ani mi nechýbala.

dazdovka
9. mar 2019

Mala som pri 1.dietati, lebo sa to vtedy povazovalo za nevyhnutnost, dalsie 3 deti som do zavinovacky nebalila vobec, prekazala by mi v kojeni, BKM, deti aspon nemali koliky (vyviazane vsetky decka mojich znamych, aj moje najstarsie dieta sa mordovali s kolikami, kym pouzivali zavinovacku), nechybalo mi nic z toho.

jevika
autor
9. mar 2019

Dakujem krasne za vsetky rady... asi si teda nejaku zaobstaram. Ved nemusi byt draha 😁. Este raz velka vdaka.