Je potrebná zavinovačka v pôrodnici?

17. apr 2021

Ahojte, bábätko sa mi má narodiť v júli. Je zavinovačka/perinka v pôrodnici naozaj potrebná? Mám si ju zbaliť zo sebou?
A ako to prebieha ak príde do pôrodnice návšteva?
(Som prvorodička tak mi prosím prepáčte túto otázku)

suzitok
17. apr 2021

Ahoj, netusim ako je to inde,ale v Novych Zamkoch musi byt dieta v zavinovačke, nemas svoju, oni daju, v nej prenasaju dieťa, je snim lahsia manipulácia... všetko ostane mas svoje..
S navstevami neviem, u nas su zakazane, v čase keď boli povolene, dieta ostavalo na oddelení za sklom, mamicka mohla ist von na chodbu, na separé izbu mohli ist aj navstevy, ale na oddelenie nie...
Mohla si napísať, kde ides rodit, kazda porodnica to ma inak

petka_3
17. apr 2021

Perinku si do porodnice nemusíš brat, tam maju svoje

jvasenka
17. apr 2021

No ja som v ke mala svoju ale nedovolili mi ju pouzivat musela som davat ich

petamich
17. apr 2021

zalezi vzdy od konkretnej porodnice - niekde ti daju vsetko ich, niekde mas svoje a rovnako aj z navstevami, teraz pocas covidu su vo vacsine navstevy zakazane (ani len otec dietata nemoze prist)

ankare
17. apr 2021

Zavinovačka je super vec. Bábo sa v nej dobre nosí. V pôrodnici dávajú vlastne zavinovačky. Držím palce!

dada011
17. apr 2021

Ani u nás v Trenčíne nemusíš brat zavinovačka, dajú nemocnicnu svoju, ani vecičky nedávajú vlastne ale svoje ja som si malú dala do svojich, zobrali ju a medzitým prezliekli a k vecom som sa už nedopatrala, takže neodporúčam dávať vlastne, až keď sa ide domov 🙂