Intímna hygiena malých slečien. Čo používate?

jarra
8. feb 2011

Ahojte mamičky malých slečien 🙂 .. zaujímalo by ma čo používate na intímnu hygienu vašich princezien. Ja som doteraz používala len čistú vodičku, v ktorej sa kúpe, ale predsa len už je väčšia tak by som chcela vedieť či nemám radšej začať používať detské mydlo. Objavila som v lekárni aj sprchový gél na intímnu hygienu pre dievčatká od 3 rokov. Zaujímalo by ma aký máte na to názor a čo je pre ňu do budúcna lepšie. Ďakujem za vaše odpovede 🙂

zrzulka
8. feb 2011

...ja moju princeznu len mydielkom jemnym pirodnym umyvam.Zatial som neuvazovala nad tym pouzivat specialny gel.Ja ho tiez nepouzivam.

habibi78
8. feb 2011

cista voda, rano a vecer... 😉

katecameron
9. feb 2011

cista voda a raz tyzdenne detske mydlo 😉

emily76
9. feb 2011

naša je ešte menšia, ale my iba čistú vodu používame, plus keď prebaľujeme pokakanú riťku, tak vlhkou utierkou... ale neplánujem ani v budúcnosti používať nejaké gély alebo mydlá. Podľa mňa stačí čistá voda.. a nedráždiť zbytočne.

vlasa
9. feb 2011

gyntyma,detsky gel.mame casto zapalenu susku,tak musime ☹ obcas

evickapooh
9. feb 2011

podla mna nestaci cista voda ved aj male babatka sa kupu vo vodicke kde je detska pena do kupela alebo detkym mydlom. ja kupem /sprchujem vacsiu dcerku [5]aj mensiu [2]detsky sprchovy gelom[ ktory neobsahuje mydlo ,len prirodne cistiace substancie] a je len mierne vonavy -obsahuje minimum perfemu[nie ako johnsonsky.]ale aj nam odporucali kupit s gyntimu penu pre noemku-ma 5 rokov.mozem sa ta spytat ako sa volal ten intimny gel ktory je vhodny pre deti od 3 rokov?dakujem

silvia07
9. feb 2011

tak ja pouzivam iba cistu vodu....ked sa okupe, potom ju vzdy zospodu osprchujem....a robim to tak aj ja a v zivote som nemala ziaden vytok ani zapal...klop, klop 🙂

cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katuskad
9. feb 2011

ja som pred nedávnom tiež prešla len na čistú vodu, pred tým som malú umývala aj zo spodu mydielkom, ale len tak jemne, ale očividne jej to vadilo, stále sa škrabala a hovorila že ju tam štípe, tak sme mydielko na intímne miesta prestali používať, tak umyjem len riťku mydlom a cikulku len vodičkou 😉 od vtedy nemáme problémy

zuzin78
9. feb 2011

ahoj, my pouzivame len cistu vodu, 🙂

xxmargaretka
9. feb 2011

@evickapooh prave gyntima je od 3r..
my ju pouzivame tak 1-2x za tyzden a inak len cista voda

ivett1
9. feb 2011

ahoj...my pouzivame vodicku...a pri kupani dcerka pouziva detsky gel 😉

ani3012
21. feb 2011
30mamina3
22. feb 2011

detsky intimny gel od 3rokov-gyntima.Chodim s malou aj na nefro a som sa pytala dr.tak povedala že s tym v pohode sa može umyvat.niekedy mala reaguje že ju štipe ale to len vtedy ked ma červenu cikulu a to je normalne.

lindulak
25. feb 2011

no ja pouzivalm len cistu vodu, iba ritku mydlim. myslim, ze voda staci dievcatam az do puberty. zbytocne im nenarusat prirodzenu mikrofloru. a potom neskor intimny gel. ale poznam aj dospele baby, co neznesu nic ine ako cistu vodu.

kvojtanikova
25. feb 2011

my tiez len vodu aj ked nasa je este uplne mini. Mna by ale zaujimalo ako sa umyvate- hubkou, ci len rukou? ja ked umyvam len rukou neviem jej to docista umyt, stale tam ma akesi biele usadeninky - ako maz alebo co. Ci to je len teraz po narodeni? zmizne to ked bude vacsia?

lejlla
25. feb 2011

segra pouziva pre malu 3rocnu slecnu intim.gel SAFORELLE.poradil je to detsky ze to je aj pre male deticky 🙂

katushka16
25. feb 2011

my používame len Oilatum do vody,žiadne mydlá,lebo malé majú atop.ekzém

susik77
26. feb 2011

my gyntimu od 3 rokov. mala to ma dolu casto zapalene, tak jej to aspon obnovi mikrofloru.

lencika
31. máj 2014

moja dcerka ked mala 2 roky tak mala zapalene intim miesta a vtedy mi doktorka odporucila intim gel pre dospelych tak som jej kupila od canestenu a pomohlo jej to a ze to ani takym malym detom nevadi ked pouziva taky intim gely ale zase netreba to prehanat

slavka1307
24. sep 2015

Maminky. Mňa by však zaujímalo, či je potrebné po umývaní intímne miesta aj utierať ? A používate na to každý večer iný uterák ? Alebo ? Ja mám s tým problém a aj obe baby moje. Hanbila som sa na to opýtať Tak som asi ja na chybe, ale neviem ako je to správne. Ďakujem.