Intímna hygiena 7 ročnej slečny

smarti
24. aug 2012

Chcem sa spýtať, čo používate na umývanie malých školáčok? Doteraz sme sa umývali len vodou, ale nedávno sa jej začal tvoriť v cikulke akoby biely povlak. Tak ho tiež len čistou vodou vymyjeme. Na svrbenie sa nesťažuje, výtok nemá, nie je to ani červené. Je to normálne alebo treba začať používať nejaký intímny detský gél (gyntima alebo saforelle)?

bodka13
24. aug 2012

@smarti nemám dcéru,ale myslím že netreba používať žiaden prípravok ...beriem to podľa seba -ja som sa tými intim gelmi doumývala k mykóze = zničila sa prirodzená mikroflóra,ktorá zabezpečuje ochranu ...čistá vlažná voda stačí 🙂
...ale ak by sa mi ako mamine dcérky niečo nezdalo,spýtala by som sa detskej doktorky 😉

ukana
24. aug 2012

@smarti posla mna je najlepšie detské mydlo 😉

zuzanockamt
24. aug 2012

@smarti existuje Lactacyd pre mlade dievcata, mozno skusit ten ... ale rasdej sa asi spytat v lekarni alebo u lekarky

smarti
autor
24. aug 2012

@bodka13 preto som dala túto otázku, lebo som mala roky problém s mykózami, používala som všelijaké mydlá (i na odporúčanie dr. ), ale v súčasnej dobe sa umývam len čistou vodou a problémy nemám. Takže som tiež sa čistú vodu. Dnes ráno som sa rozprávala s mojou gynekologičkou a odporučila mi Saforelle, ale nevidela ju, takže to bolo bez vyšetrenia. Povedala, že vo vagíne povlak nemá byť, tam ho ani nemá. A nemá ani výtok. Ešte sa asi spýtam detskej dr.

Blbá otázka, ale umývate dievčatá len tak zvonku alebo aj na tej sliznici v cikulke?

bets
24. aug 2012

ja sama mam nedoveru k takymto komercnym produktom. takze by som ho ani dcere neodporucila. najlepsia je cista voda zo sprchy (poriadne vysprchovat odspodu a uz si naspat nesadat do mydlovej vody), pripadne pouzit aj detske mydlo, ale len povrchovo. ked sa mydlo dostane dalej, tak to velmi svrbi a moze narusit prirodzenu mikrofloru. dceru to tak ucim, pred vystupom z vane, nech sa odspodu osprchuje a von.

malinkaaninka
24. aug 2012

pochodila som za život 6 gynekologov.ani jeden mi gel na intimne partie neodporučal.aj ked razia že podporujú mikrofloru v pošve,v podstate ju narúšajú.obsahujú kyselinu mliečnu,tá je prirodzená,netreba ju nijak dopĺňať.a doktor ktorý niečo doporučí bez toho aby videl pacienta si zarába na problém.

bets
24. aug 2012

@malinkaaninka presne tak.
gynekolog, ktory sa zasadzuje za nejaku konkretnu znacku intimnych gelov, ci vyzivnych doplnkoch u mna vzbudzuje nedoveru. rovnako ako gynekolog, ktory vidi len pacientku medzi dvermi, uz presne vie, ze potrebuje antikoncepciu a presviedca o najucinnejsej ochrane.

sissy27
24. aug 2012

@smarti aj ja aj moja 9 ročná dcéra používame mydlo na intímnu hygienu... ja mám presne opačnú skúsenosť ako písali baby vyššie - asi ako každá žena som aj mala "tú česť" s mykózou, odkedy používam tieto mydlá tak ťuk-ťuk-ťuk ani raz (a je to už hodne dlho). Neviem, ako môže mydlo narušiť mikroflóru v pošve - veď si nerobím výplachy, dnu sa to mydlo nedostane... dcérka mávala sem tam trošku zaparenú "šušku", sťažovala sa na pálenie - odkedy používa mydlo (cca dva roky) tak tiež nič...nepreferujem žiadnu konkrétnu značku, striedam, asi najčastejšie máme Lactacyd, ten vyrábajú aj v dievčenskej verzii...
a ešte k tej otázke, ako umývame svoje dcéry - no moja je extrémne hanblivá aj predomnou, takže sa už asi od 6 rokov umýva výhradne sama, len som jej vysvetlila ako a teda aj tú sliznicu, tak ako sa umývam aj ja...predsa len je to schované, nevetrá sa...

lenka311
24. aug 2012

@smarti Nedávaj jej nič, len nech si to umýva čistou vodou. Telo si zbytočne zvykne na nejaké gely s PH 5,5 a potom v dospelosti bude mať stále problémy s mykózou... čistá voda z vodovodu je najlepšia.. ak by ju to svrbelo, potom rieš. Biely povlak sa tvorí každému... Dokonca to nie je ani zlé - je to ochrana organizmu pred baktériami - veď je to vlastne to isté prečo sa tvorí ušný maz.... keď to mám prirovnať - a aj tam kážu len jemne zotierať, nepchať si do ucha kvapky pokiaľ nie je problém....

smarti
autor
24. aug 2012

Vďaka za odpovede, tiež mám názor, že čistá voda je naj, chémie čím menej. Mňa zaujímal hlavne ten povlak.

dominikabartlova
4. sep 2012

@sissy27 ja teda niesom skusena, ale neviem si predstavit umyvanie iba vodou......

lencika
30. apr 2014

jasne ze to netreba prehanat so sprchovymi gelmi ale zase stale sa len vodou urcite neda umyvat ano deticky do pol roka mozno, ale u starsich to je uz aj kyslejsie prostredie na intim miestach treba pouzivat aspon niekedy klasicke intim gely napr. ja osm skusala malej od canestenu ked som videla ze ma problemy

romanettka
7. máj 2014

@smarti ahoj odporúčam čisto prírodný produkt
Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

smarti
autor
8. máj 2014

@romanettka prosím info o cene a výrobcovi do IP

dadymima
8. máj 2014

@romanettka aj mna by zaujimala cena a vyrobca, pripadne odkial sa da objednat? Dakujem 🙂

misaelka
8. máj 2014

detske mydlo aj ja ho pouzivam a nemam najmensi problem 😎 pripadne aj lactacyd a saforelle ale nie su potrebne.

quixina
8. máj 2014

ja používam iba vodu a sem tam detské mydlo a nemám žiadny problém

s Lactacydom som si spôsobila obrovské problémy, kedy sa mi totálne zničilo prirodzené Ph a nevedela som si ho dať do poriadku skoro rok...sama lekárka mi povedala, že tieto drogérkové intímne gély sú len komerčná záležitosť a robí to viac problémov ako osohu

a deťom by som absolútne neodporúčala si umývať tieto partie nejakými gélmi

ctrl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz