Hniezdo do postieľky - módny výstrelok?

janulka257
8. feb 2019

Žienky, ktoré ste svojmu dieťatku kúpili hniezdo do postieľky, aké sú jeho výhody? Nie je to len teraz módne a in? Či to ozaj má nejaký význam? Ďakujem pekne za vaše postrehy 🙂

klaudia_kaja
8. feb 2019

@janulka257 ahoj.
Tak poviem ti pravdu je to veľmi pekné mať v postieľke mantinel, nad postieľku záves, výhoda mantinelu je taká,že bábo sa nebuchne neprepadnú mu tadiaľ nôžky, ale nevyužiješ to dlhšie snáď viac ako polroka. Polroka som to mala pri malom v postieľke a potom som to dala aj preč spolu so závesom. Záves je dobrý hltač prachu, niečo ako záclona, ale koli tej estetike to dám určite aj pre druhé dieťa. 😊😊

0izidora0
8. feb 2019

Dobra vec, máme drevenú zábranu aj pri 3 ročnej už vo veľkej posteli proti padu. Plus mantinel. Využili sme a stále vyuzivame.

danyb
8. feb 2019

@klaudia_kaja
@0izidora0 myslím, že autorka sa skôr pýta na hniezdo, nie mantinely 🙂

danyb
8. feb 2019

myslím si, že hniezdo využiješ naozaj len krátku dobu, ale určite si vystačíš aj bez neho.. je to praktické, lebo vieš dieťatko polohovať a má aj zábrany, takže ho môžeš mať na posteli alebo na sedačke a nemusíš sa báť že spadne.. ja som pri oboch deťoch nič takéto nemala, a vždy som si poradila aj bez neho a aj teraz pri treťom miminku, aj keď sa určite nebudem vyhýbať nejakým dobrým vychytávkam tejto doby, to znovu budem riešiť bez hniezda 🙂

janulka257
autor
8. feb 2019

@danyb áno, presne hniezdo ma zaujíma 🙂 veľmi sa mi to páči, len neviem, či ho ozaj aj využijem. Nechcem nakúpiť "všetko" :D a potom byť doma obklopená "haraburdami" :D je to krásne a mne príde praktické v tom, že môžem tak bábo nechať ležať aj na gauči, alebo v manželskej posteli a nemám stres, že sa náhodou pregúli nejak, alebo posunie a spadne

zooeynka
8. feb 2019

@janulka257 nie je to ziadna nutnost....budes aj bez toho...ako bez mnozstva dalsich vychytavok.

klaudia_kaja
8. feb 2019

@janulka257 jaj takéto hniezdo, no mi sme ho nepotrebovali, no nebudem klamať, že som nad ním nerozmýšľala... niekto povie " hniezdo" aj sade do postieľky tak sa ospravedlňujem 😉🤗

vivien16
8. feb 2019

@janulka257 ja ho mám a za mňa výborná vec. Môžem ho nechať na sedačke, v kuchyni keď varím si ho dám na stôl no kade tade ☺️ Viem, že mi nespadne. Máme 5 mesiacov a stále je v ňom akurát už istím aj vankúšmi.

janulka257
autor
8. feb 2019

@vivien16 to v kuchyni na stôl sa mi páči :D ❤

luciakam
8. feb 2019

@janulka257 ahoj ja som pouzivala hniezdo asi tak sedem mesiacov, za mna super vec, urcite nelutujem ze som kupila. Mala spala s nami v posteli v tom hniezdocku a nemusela som sa bat ze ju v spanku nejako privalim 😊 urcite budem pouzivat aj pri druhom babatku

dorotik
8. feb 2019

Ja ho vyuzivam kazdy den, mala v nom spinka s nami v posteli a cez den si ju tam kde tu odlozim a nepregula sa. Da sa inak aj usit, popripade kupit v bazaroch, nemusis za to dat majland.

janinah
8. feb 2019

Moje deti vyrástli bez hniezda,mantinelu,prebalovacieho pultu,stoličky na krmenie a kopy dalších zbytočností...a to sme neboli chudobní,že si toto nemôžeme dovoliť kúpiť...stačí použiť zdravý sedliacky rozum a zvoliť zlatú strednú cestu

danusa63
8. feb 2019

Moje Bejbo nechcelo byť už ako dvojmesačné v perinke tak spinká v hniezde. Za mňa hniezdo áno Bejbo tam má viac miesta

diewcatqoo
8. feb 2019

@janulka257 ahoj, my sme nemali hniezdo. Ale este v tehotenstve som si kupila dlhy vankus na kojenie, ktory som vyuzivala na rozne sposoby, napr. ked som mala v tehot. uz velke brusko, spala som na nom, ked sa narodilo babo, vankus sme vyuzili ako hniezdo - do stredu som dala deku, okraje vankusa som priviazala k sebe. Syn ma uz 2 roky a vankus doteraz vyuzivame ako mantinel na velkej posteli. Za mna to bola jedna z najlepsich kup, pretoze sme ho naozaj vsestranne vyuzili... len kojenie na nom nam moc neslo :D

katarinahar
8. feb 2019

@janulka257 ja som mala hniezdo usite od znamej take troska vacsie a vyuzila som ho skoro 6mesiacov...okrem toho, ako pisali baby vyssie, ze si ho mozes dat kludne na gauc ci do postele, tak u nas hniezdo sluzilo aj ked sa zacal pretacat na brusko a robil to samovolne v noci tak v hniezde sa nemohol pretocit (nevie spat na brusku a vzdy sa na to zobudi ked sa pretoci), takze za mna hniezdo ano...

katy2015
8. feb 2019

@janulka257 nie je to ziadna nutnost,pri prvom som ho nemala. Ale teraz sa mi to velmi paci,mam dokonca dve a vyuzivam kazdy den. V posteli,na gauci,na zemi,na hracej podlozke,pre babatko je to pohodlne,bezpecne,na zemi mu nie je zima odspodu . Len nie som za celonocne spanie v nom,je to makke a babo by malo byt na pevnej podlozke.

ellieellie
8. feb 2019

Pri prvom som hniezdo nemala, ale možno je to aj škoda. On mal rád také stiesnené priestory, zavinovanie atď. Teraz čakáme druhé a hniezdo som si sama ušila. Hlavne ako takú mini ochranu pred mojim starším živlom 🙂 Keď bude maličký napr. na gauči alebo tak.

barunka.k
8. feb 2019

@janulka257 ja som hniezdo mala a za mna určite áno...mala v ňom bola do 5 mesiacov....

lacibo
8. feb 2019

@janulka257 hniezdo pravdepodobne vôbec nepotrebuješ, ale mantinel je dobrá vec, bábo v postieľke zabezpečené aj proti prievanu, aj sa cíti asi lepšie, má "svoje súkromie", aj rodičia zase naopak.., my máme aj baldachýn, ale to už nie je až také potrebné..dcérka si ale dobre zvykla, spáva celú noc od narodenia doteraz..

lacibo
8. feb 2019

@janinah ja si naopak nemyslím, že MANTINEL v postieľke (chráni aj pred prievanom), PULT - bez neho si neviem moje kríže, ani posteľ predstaviť po 2 rokoch prebaľovania aj obrovských "náloží" - je to skrátka super + ak je to zároveň komoda, mám tam všetko oblečko pre bábo, takisto STOLIČKA (kde dieťa pekne sedí a vytvára si od začiatku návyk na správne stolovanie a jedenie..-takisto dôležitá vec) sú nejaké nepotrebnosti..to práve naopak..vedela by som o x všelijakých iných nepotrebnostiach, ktoré si mamičky kupujú a sú im nanič..😉

29simona29
8. feb 2019

@janulka257 ja som ho síce nemala, ale mala som kojaci vankúš a využívala som ho stále, najmä keď maly spal pri mne v posteli, pri druhom by som si hniezdo určite kúpila...Ja som za to, že pokial dnešná doba ponuka nieco, čo nám ma uľahčiť život, , tak to využijem, nebudem rozmýšľať nad tým, čo kedysi nebolo..Kedysi neboli ani pampers a, ale látkové plienky a o ich praktickosti by sa tiež dalo polemizovať, som rada, že som nebi z tej generácie a môžem využívať všetky vyhody dnešnej pohodlnej doby. Takte za mna určite áno..

miruslb
8. feb 2019

My sme nevyužili

lucyluv
8. feb 2019

U nás hniezdo veľmi pomohlo, myslím vyslovene hniezdo, nie mantinel. Keď sa dcérka naučila pretáčať, hrozne ju to budilo v noci, ale hniezdo ju zastavilo a nepretácala sa, takže spala pokojnejsie. Ale nemusis kupovať origos hniezdo, stačí použiť napr nejaký zrolovany uterák, alebo kojaci vankus

colka
8. feb 2019

Ja som pouzivala ten dlhy tehotensky vankus ako hniezdo na gauci, a v kuchyni som ho mala pri sebe vo vajicku, pripadne v hojdacom kresielku.

beuss
8. feb 2019

@janulka257 ahoj, necitam komenty, ale mozem povedat, ze u nas vyuzite na 110%👏 Kupovala som ho, ked maly nemal este ani 1 mesiac, teraz bude mat 11m a spava vnom stale, samozrejme v rozviazanom😊 Nazaciatku to bola super vec, ked ako babatko spal snami v posteli, aby sa kdesi nezgulol a neprilahli sme ho, aj cez den bol vnon pod hracou dekou 😊 A teraz ked zaspava aj ked spi sa tuli k jednej alebo druhej strane😊 Takze za nas urcite nie modny vystrelok a uz vobec ne, ze na kratke vyuzitie 😉

vivien16
8. feb 2019

@janulka257 áno áno ☺️ bo keď ma mal mimo dohľadu tak sa mu to nepáčilo a nemohla som nič urobiť, tak som ho vzala aj s hniezdom 🤷‍♀️ A keď mu už budú trčať z neho nôžky jednoducho rozviažem dole a stále je použiteľné

samba2402
8. feb 2019

@janulka257
Ahoj, žiadny výstrelok to nie je. Ľutujem, že som ho nemala pri dcére, tak ako aj elektrickú odsávačku. Som sa natrápila s mechanickou pri dcere 🤦🏼‍♀️.
Hniezdo teda ten klasický mantinel je super vec, ale ja som si dala ušiť len obliečky s dlhými šnúrkami a do vnútra vložila klasické svoje vankúše, ktoré lepšie držia tvar. Doteraz to mame. 30cm vysoký mantinel je na okrasu nie ochranu hlavičky. Synovi som dala ušiť také obrovské panely s molitanom, lebo sa mi hádže dozadu o tie tyčky a neskôr keď bude mať normálnu posteľ mu ich uchytím na stenu a zvyšné dva odstrihnem šnúrky a budú dekoračné vankúše... A o estetickom zážitku, ktorý z nich ja mam, tu už tiež niekto písal 🙂

biela_sova
8. feb 2019

@janulka257 Ahoj, my sme pri malinkom doteraz mali ortopedicke hniezdo s pamatovou penou Cocoonababy, vzdy tam pekne zaspal, netrapil nas reflux ani koliky a ma krasnu nezlezanu hlavku. Len je to nakladnejsie ako obyc neotropedicke hniezdo...

janulka257
autor
9. feb 2019

veľmi pekne vám ďakujem za vaše odpovede ❤️❤️❤️

karajazviny
9. feb 2019

Aj my sme mali hniezdo a tak ako sme ho stále využívali v postieľke ( malý sa narodil v júni, takže my sme vôbec neviazali do perinky) a aspoň nebol v postieľke ,, taký stratený,, ale mal v tom hniezde, takú ,,bezpečnosť,,...a v kočiari detto...hniezdo, tenká letná deka a tak sme fungovali 😊 podľa mňa to nie je výstrelok, ale dá sa fakt využiť 😊