Hniezdo do postieľky

anonymka11
27. jún 2024

Ahojte chcem sa Vás opýtať, či ste používali alebo používate hniezdo do postieľky pre bábätko na spinkanie? Ak áno viete aj poradiť ktoré je vhodné aj pre novorodenca? Pokiaľ dieťatko spí v hniezde už ho nedávate do zavinovačky alebo perinky? Lebo úplne nechápem ako to funguje, len som čítala, že je to dobrá vec pre dieťa, lebo menej často sa potom vyskytuje u detí syndróm náhleho úmrtia a dieťatko tam spí na chrbte? Ďakujem za vaše skúsenosti a postrehy a rady 😊🙏

lucia13022023
27. jún 2024

@anonymka11 nevyužívala som ho v postieľke, ale napríklad keď bol malý na gauči alebo tak, aby mal také svoje miestečko. Ale za mňa je to zbytočnosť, niekto to vyuziva dlho, my asi dva mesiace. A teda neodporuxa sa mať hniezdo v postielke, najbezpečnejšia postieľka je bez hniezda, bez mantinelu a zbytočnosti..

werony_n
27. jún 2024

@anonymka11 áno mala som hniezdo a bábätko som aj normálne dávala do perinky bez nej by sa mi vkuse budila a co sa týka hniezda dala som si ušiť na fb je veľa krajčírok, ktoré ti urobia podľa tvojej predstavy

anonymka11
autor
27. jún 2024

@werony_n ďakujem takže na spodu si mala hniezdo a v Tom bábätko v perinke áno? Aj si ho tam polohovala alebo nechávala na chrbatiku?

werony_n
27. jún 2024

@anonymka11 áno presne tak, ja som polohovala ale naša veľmi grcala a bála som sa, aby sa nedusila

anavixy
27. jún 2024

NAOPAK, perinka (prehriatie a umelo prehlbeny a predlzeny spanok) riziko sids zvysuje, hniezdo zvysuje riziko udusenia. Absolutne nie je vhodne pouzivat to aj to naraz. Hniezdo vobec nie je urcene na nocny spanok, ale len na den, ked chces mat babatko napr na gauci a nechces sa bat, ze sa ti skotula dole. Ani jedno ani druhe babatko nepotrebuje, ak bude potrebovat byt zavinute (nie kazde to vyzaduje), tak radsej pouzivaj swaddler. Dietatko v ramci pravidiel bezpecneho spanku ma spat na chrbte (az kym sa samo neotaca na brusko aj naspat a ano, aj tie s refluxom) len v spacom vaku a v prazdnej! postielke - bez hniezda, bez mantinelov, bez hraciek a vankusikov.

vkatush
27. jún 2024

Neviem, kde si čítala, že je pre dieťa dobré, práve naopak, zvyšuje pravdepodobnosť sids alebo udusenia. Do postieľky čo najmenej, ideálne nič.
Hniezdo sme využívali najmenej a aj to len na zem/gauč v obývačke, kým som si robila niečo popri ňom.

A polohovala som ho v perinke kvôli silnému refluxu (ale to som sotva spala, stále som ho sledovala, či nezvracal, či sa nedusí,...)

taktotedanie
28. jún 2024

@anonymka11 nebolo treba, je to zbytocnost

riama123
28. jún 2024

@anonymka11 výborná vec, my máme dve. Jedno na gauči jedno v postieľke, pekne si tam vieš bábo v perinke spolohovat na bok.aj teraz keď nieje už v perinke sa tak pritúli k tomu boku a spinká.jamiska

riama123
28. jún 2024

@anonymka11 výborná vec, my máme dve. Jedno na gauči a jedno v postieľke. Pekne si vieš bábo v perinke spolohovat na bok. Kamoška ho má aj v kočíku