Fusak pre novorodenca

effy777
8. jan 2022

Ahojte baby,
Prišla som si po radu 🙂 termín mám v marci 2022 ale m menšiu dilemu s fusakmi. Či treba separe fusak aj do vajíčka aj do kočíka, autosedačky. Prípadne či je lepšie kupovať podľa počasia alebo sú nejaké druhý pre celoročné fusaky. Budem vám vďačná za každú radu 🙌

nwnw
8. jan 2022

@effy777 v marci by som uz neriesila fusak do vajicka. Ja som sla na Vianocez porodnice bez fusaka. Vykureme auto, zimny overal a obycajna deka. Tak sme chodili aj do poradne.

pribinak
8. jan 2022

@effy777 v marci fusak do autosedacky určite potrebovať nebudeš, das overal a deku, pripadne zakúris ak bude treba
Ani do vajca.

patka06
8. jan 2022

presne ako píšu vyššie, v marci už fusak vôbec nebudeš potrebovať a potom na zimu už len do kočíka, do autosedačky stačí bežné oblečenie, bez vetrovky či overalu. ak je chladno prikryť dekou.

effy777
autor
8. jan 2022

@patka06
@pribinak
@nwnw
Náhodou veľkosť takú na začiatok by ste mi nevedeli poradiť ? Takú že sa bude využívať predpokladam len na určitý čas tak akou veľkosťou začať

basska_b
8. jan 2022

@effy777 Riad sa veľkosťou kočíka a jeho vaničky, niektoré sa tam jednoducho nezmestia. Ale fakt v tom marci to nebudeš dlho používať. Uvidíme, aká tepla bude jar 😀

patka06
8. jan 2022

myslíš veľkosť oblečenia? Záleží od toho aké veľké bábätko sa ti narodí ja som začínala veľkosťou 56 a používali sme ho mesiac

effy777
autor
8. jan 2022

@patka06 overalu lebome povedali že bábo by malo byť väčšie tak rozmýšľam že 62 by mohlo byť ok.

patka06
8. jan 2022

@effy777 áno, overal 62 by mal byť ok, nič sa nedeje ak bude kúsok väčší, ľahšie ho oblečieš
Na marec už len tenší overal kupuj nie tie hrubé zimné.

nwnw
8. jan 2022

@effy777 overal 62 sme mali taký chlpatý hrubý z Tesca a fusak som mala z ovčieho rúna. V tých umelinách som sa bála, že bude zima.

ckatka
8. jan 2022

@effy777 môj mal pri odchode z pôrodnice 3kg a 48 cm. Mala som 50tku overal z Nextu, v iných plával. Bol december. Plus 2 stupne asi. 62ku reálne nosil keď mal 4 mesiace. Takže kľudne si nejaký vyber, a nech ti manžel kúpi správnu veľkosť až vtedy keď sa babo reálne narodí.
Fusak do kočíka pozri najlepšie od niekoho kto ma taky kočík ako ty. Ja mam bugaboo tak som kúpila bazarovy bugaboo fusak a pasuje dokonale vanickovy aj športový.
Podľa kočíka možno v nasledujúcej zime budeš mať babo ešte vo vanicke a možno už v športiaku.
Mne malý v kočíku iba na obed spáva (vonku). Mam pocit ze do vaničky ho viem lepšie zababusit keď je vonku mínus. Takže som ho dala naspäť do vaničky zo športového kočíka, v ktorom sa vozil od 8m, a to už má rok. V pohode sa tam vyspi. Takže ty možno budeš mať babo tiež ešte v zime vo vanicke, a možno už od leta bude v športiaku...uvidíš.

janka_266
8. jan 2022

@effy777 ja poradím opak ako všetky ostatne dámy predomnou 😃 mne sa osvedčila zavinovacka zimná, dieta mám februárové, do zavinovačky mu stačilo body, čiapka, niekedy na to ešte svetrik, ja som sa ho pokúšala raz navliekať do overalu, a teda nepáčilo sa to ani jemu ani mne. 😃 zavinovacka sa dala dať ako fusak do vajca aj do kočíka.

nikpa
8. jan 2022

@effy777 mám aj zimné aj jarné bábo, obidvaja išli z pôrodnice v overaloch, ziandne fusaky. V kočíkoch som ich vozila tiež v overaloch + fusak ale pre toho jarného som mala taký tenší fusak a využila som ho minimálne. Už neboli také mínusové teploty. Alebo si kúp to čo píše
@janka_266 je pravda, že navliekat dieťa do overalu je otrava 🙄 doteraz to neznášam a ani deti.

janka_266
8. jan 2022

@nikpa ja som sa hlavne bála takého mini človiečika pchať do toho. Takto som ho len položila na zavinovacku, a bol spokojny a hlavne to bolo rýchle 😃 keby sa dalo, tak aj teraz ho do toho balim 🤣 obliekanie overalu ho ani tuto zimu nebaví 😃

petamich
8. jan 2022

@effy777 do vajicka ziadny fusak, overal a hrube oblecenie nepatri, kazda vrstva oblecenia sposobuje, ze pasy nie su dotiahnute a pri nehode to moze mat fatalne nasledky 🤷‍♀️ auto je vyhriate za par minut, vzdy ho vies dat predhriat, autosedacku maj doma a dieta prikry dekou, ktoru das potom dolu

a co sa tyka fusaku do kocika zalezi od toho, kde byvate u nas v BA v marci uz hruby fusak nebude treba :D a ked tak si kup rastuci (napr. Cottonmoose ale je ich kopa) alebo mozno termoregulacny (Outlast napr.), aby ste ho vyuzili aj dalsiu zimu v sportiaku ale skor si myslim, ze nebude uplne treba a radsej nejaky overal a hrubsia deka + kryt na vanicku co je sucastou je dalsia vrstva

lululilien
8. jan 2022

Moje deti vyrastali vo fusakoch a v zavinovačkách, niektoré boli nové a niektoré som kúpila v bazári. Vo vajíčku mali celoročne zavinovačku určenú do vajíčka, zimnú a letnú, všetko z bazáru, zn. emitex. V kočíku som mala tiež fusak (rastúci), keď bolo teplo(jar,jeseň), mali ho otvorený a zakrytí boli latkovou plienkou. V lete mali v kočíku podložku z ovčieho rúna, alebo klasickú plienku. U tretieho syna som si kúpila na bazári lodger a prekvapil, ten je celoročný, ale mám aj klasicky - keiser, tiež z bazáru... ja sa riadim podľa seba, ak vonku niekde sedím a je mi zima na riť, deti majú fusaky, kľudne aj otvorené.

zuzanka.zuzu
9. jan 2022

autosedacka - ziadny, skor deka ci nanoznik co potom das prec
vanicka - ziadny fusak, mne sa osvedcila termoregulacna zavinovacka a ta do deky, doma som deku rozbalila a babo v zavinovacke zobrala do spalne kde pokracovalo v spinkani 😉 najlepsia je little angel outlast ale je draha, tak pripadne cekni bazar (mimochodom deka+zavinovacka cca 40e, fusak co sa mi pozdaval 60e - cize nie je o com 😎)

effy777
autor
9. jan 2022

@petamich my sme z Dúbravky a za svokrou budem aj chodiť do Lamača takže tu je inak než o pár minút v Petržalke napríklad 😄 určite pozriem ten rastuci a termoregulacny

nwnw
9. jan 2022

@effy777 mala som takyto. Bol rastuci. Nedala sa vsak dat dole spodna cast uplne (to niekomu prekaza). Mne to nevadilo,lebo neuznavam vozit 2r deti v kociku.

kristinatop96
9. jan 2022

Ja mam tiež marcového 2021, vtedy riadne prituhlo a keď sme išli z pôrodnice bolo - 8 na obed. Ale zo skúseností - fusak do vajíčka je blbosť, keď tak origos nejakú tú deku, nič hrubé, aby to nezavadzalo, pozri stránku na fb deti v aute, často tam riešia aj tieto doplnky do sedaciek, čo je vhodné a co nie. No a do kočíka určite fusak ešte áno, myslím, že ešte využiješ. Mne sa pre novorodenca osvedčil fusak od Pinkie, zimny, pekny, teply, kompaktný, mala som veľkosť 0-6m a paráda, nebol cez celý kočík velikansky, takže som tam vedela pekne dat aj napr ešte deku, kryt a nevyzeralo to vôbec tak, že by išla vanička explodovat. Ale každopádne to je už je na tebe, pre aký fusak do kočíka sa rozhodneš, no za mňa určite si treba nejaký zaobstarať 🙂