Fľaša pre 9 mesačnú kojenú dcéru, ktorá nevie piť z ničoho

mar_tula
30. nov 2020

Ahojte,
vedeli by ste mi poradiť fľašu pre 9-mesačné bábo. Dcérka mala problémy sa rozpapať, dlho bojovali s príkrmami - je to plne kojené bábo. A vodičku ani čajík nevie z ničoho piť. Len mliečko z prsníku. Skúšala som klasickú fľašu s cumlíkom (mala byť podobná ako prsník, ale neoklamalu ju to) 🙂 z toho nevedela ťahať. A aj hrnček, aj fľašu s plastovým cucátkom - z oboch to naberie do úst, ale vypľuje.

Nemali ste podpobný problém? Ako ste ho riešili? A aké fľaše u vás zafungovali? Ďakujem za každú odpoveď 🙂

limetka69
30. nov 2020

samozrejme, ze sme mali 🙂 proste sa to musi naucit 🙂 trpezlivost 🙂 mozes skusit s lyzickou po troske

s_a
30. nov 2020

Mam fľaše si skúšala? môj pár dňový s ňou nemal žiadny problém 🙂

ja_mama
30. nov 2020

U nas to vyhral silikonovy naustok (napr hrncek so silikonovym naustkom babylove) a hrncek so slamkou napr avent a tomu podobne...cumlove flasky uplne odmietala...ale kedze vypluva, skor ma asi problem ze to nie je mlieko, takze je mozne ze to bude rovnake pri vsetkom...ozaj len zvyknut si asi musi aj na ine tekutiny 🙂

stela1996
30. nov 2020

Avent natural

evaachesa
30. nov 2020

Môj vtedy 8-9 mesačný začal piť cez slamku (Pura fľaša) ..obyčajná fľaša s cumľom u nás narobila akurát problémy, začal ma kusať. Náustky ani cumle sa pri dojčení neodporúčajú, no neviem ako je to so slamkami. Keď prešiel na slamku, prestal aj kusať 🙂 cca 10min mu trvalo kým sa naučil ako ju použiť 🙂

andreatytler
30. nov 2020

@evaachesa My sme tiez bojovali s pitim. Urcity cas striekacky, poharik, stamprlik a sponcili sme s Pura flasou s takym naustkom (vyzera to ako cumel ale je to pevne a nedokaze to dietatko splasnut ako pri cumli co je na kojeneckej flasi). Ale aj to pije len po duskoch. Musim nukat 10x za den aby vypil tak 125ml za den.
Ta flasa je skvela v tom ze z nej netecie ani ked sa prevrati... teda par kvapiek vyfrkne ale to mne nevadi. Ten naustok je silikonovy a nas ma strasne rad vsetko silikonove.

enoula
30. nov 2020

U nas skoncilo vsetko ako hracka.. ale fajn bol avent poharik/flasa so slamkou
https://www.mojadm.sk/philips-avent-detsky-hrnc...
A ešte potom thermos flasa s takym makkym naustkom

shallimar
30. nov 2020

Ja mám to isté, plne dojcene bábo, ktoré neprijalo dudlik ani fľašu. V 9. mesiacoch som ho normálne začala učiť piť zo šálky a nedávala som mu fľašku. Stačí mu pridrzat šálku a pekne sa napije.

mar_tula
autor
30. nov 2020

@limetka69 a všetky detičky to nakoniec aj zvládnu🙂vyskusam po lyžičkách, nech si zvykne trosku. Vdaka

mar_tula
autor
30. nov 2020

@ja_mama vdaka za tip🙂určite si potrebuje zvyknúť na nové.. mliecko je mliecko🙃

mar_tula
autor
30. nov 2020

@evaachesa dakujem za tip🙂vyskusam

mar_tula
autor
30. nov 2020

@shallimar skusam dávať pohárik. niečo malo vypije, ale veľa vypľuje..asi len musím cakat a skúšať. Raz to príde🙂

mar_tula
autor
30. nov 2020

@stela1996 tuto mám a z nej to nejde bohužiaľ

mar_tula
autor
30. nov 2020

@enoula vdaka! Veru tu flašku so slamkou asi vyskusam🙂

mar_tula
autor
30. nov 2020

@andreatytler vdaka za tip. Myslim že viem ktorú fľašu myslíš. Má ju kamarátka s teosku staršími detmi. Tak vyskusam aj tuto ak nic nepomôže🙂

evaachesa
30. nov 2020

@mar_tula nie je za čo 🙂 ak by si kupovala Pura fľašu, tak vezmi určite termo verziu 🙂 syn ale vela pije a tá 200ml mu už nestačila keď sme boli dlhšie von, takže som kúpila Thermos 470ml, tiež slamka, no netesni tak dobre ako Pura, no dávam pozor aby ju neotáčal. 😏 Puru ma teraz na doma 🙂

ja_mama
30. nov 2020

Tiez mame aj puru termo s naustkom. Aj na tu si mala zvykla, na zimu je naozaj super na teply cajik 🙂 jedinu nevyhodu vidim v tom ze pre take male dietatko je tazka a kedze nema usi tak malej casto vypadavala z ruk. Cim je starsia tym je to lepsie, takze urcite aj tu odporucam - je ale dost draha a da sa kupit v roznych verziach - s naustkom, slamkou, sportovym vrchnakom atd takze najskor by som asi pockala z coho sa nauci pit najlepsie - ci naustok alebo slamka 🙂

andreatytler
1. dec 2020

@mar_tula Mozes si nakombinovat co chces na ich stranke. Velkost flase, termo verziu, naustok, slamku, navlek...
My mame tuto ale nie termosku... len obycajnu.

ivka21
1. dec 2020

Náš tiež nevedel len z pohára skus fľašu z dojčenskej vody s cucatkom Rajec, Lucka

mar_tula
autor
8. dec 2020

@ja_mama vďaka za poznámku. tá fľaška vyzerá super, ale cena je vyššia. začína sa jej lepšiť pitie z pohárika.. tak uvidím 🙂 vďaka za tvoj čas

mar_tula
autor
8. dec 2020

@andreatytler ďakujem 🙂 idem pozrieť ich stránku a niečo snáď vymyslím