Farba oblečenia pre dievčatko

diapavuch
22. júl 2014

čakáme vraj dievčatko. Mamičky kupujete oblečenie pre dievky ružové, červené... alebo obyčajnú bielu kebyže sa náhodou pomýlia v pohlaví??

janinah
22. júl 2014

biele,žlté,zelenkavé,béžové...

moni244
22. júl 2014

ja som kupovala neutrálne farby, nie preto, že keby sa pomýlili, ale preto, že nemám rada ružovú, ružové veci som mala len zdedené a až neskôr som jej začala kupovať aj ružové, fialové a podobne

ichbinich
22. júl 2014

Ja som sa snazila kupovat relativne neutralne, kedze sme planovali dve deti. Takze pokial sa dalo, tak biele, zlte, bezove a pod. Potom vo vacsich velkostiach je to uz ovela tazsie. A navyse si syn vyberal zasadne veci s autami a strojmi 😉 😀
Prasiatkovoruzovu dobrovolne nekupujem, iba ak nieco nutne potrebujem a nemam inak na vyber. Pre syna som tiez kupovala teda nebickovo modru, ked som mala modru a ruzovu na vyber.
Ale problem nie je ani tak farba, ako najma strih. Niet veci pre dievcata, co by nemal obrazok, volaniky, nariasene rukavy, zuzeny pas a pod. A najhorsie je vsetko dokopy a este s trblietkami a prasiatkovoruzove 😉 😝

sarinka2012
22. júl 2014

My sme boli v 16tt na 3D ultrazvuku a ešte som poprosila predtym lekara,keby sa mu nahodou zazdalo čo to bude,aby nam povedala aspon približne,boli sme velmi zvedaví 🙂 A on mi na to povedal že mi rad povie ale len ak bude mat 100% istotu a tak aj bolo,vyjadril sa že to bude určite dievčatko a ja som sa nanho uplne spolahla ,nakupila som kopu ružoveho oblecenia 🙂 ale samozrejme aj par neutralnych kuskov 🙂 Na druhu stranu dvom mojim znamim tvrdili do konca tehotenstva na všetkych ultrazvukoch (neboli ale na 3Dčku) že budu mat dievčatko a narodil sa chlapček 🙂

ukulela
22. júl 2014

farba oblecenia pre takmale babo ozaj zalezi len od vkusu mamicky/resp. kupujuceho ... ja cakam junaka a zatial nemam nic modre, jednoducho mi to nereze 🙂 nakupila som daco biele, a aj kocar, perinky, obliecky atd bude "obojpohlavne - bezove, zlte, zelenkavem skratka vyuzitelne v buducnosti pre akekolvek pohlavie 🙂

domi1988
22. júl 2014

Ja so zacala neutralnymi farbami, ale po 3D sone znovu potvrdili dievca, tak som sa vrhla aj do ruzoveho.. milujem ruzovu na malej, je proste roztomila v nej 😀

mawka
22. júl 2014

@janinah presne, aj ja. to sedi aj chalanom, aj dievcatam. snazila som sa uplne vyhybat ruzovej, ale slecna je uz skolkarka, tak je ovplyvnena vsetkymi odtienmi PINK, ale lezie mi to na nerv, lebo aj ine farby su krasne a proste ja nemusim tie cukrikove farby. brrr

@ichbinich

bronia13
22. júl 2014

jednj znamej vestica vyvestila ze bude mat dievcatko, tak nakupila vsetko ruzove, a samo ze sa narodil chlapec, drbnuta dala na vesticu 😀 😎 potom krakna bola velmi sklamana ze ma chlapceka - truba jedna

kiwi82
22. júl 2014

ak si bola na 3D a už tam videl dr. aj pohlavné orgány, tak by to malo byť už na 100 percent dievčatko. my mám prevažne ružové a biele, ale vpohode ponosíme aj chlapčenské, čo sme dostali po susedkynich deťoch.

mawka
22. júl 2014

@bronia13 to sa este take truby najdu, ktore veria vesticam? 😕

simca06022011
22. júl 2014

ja som tiez kupovala neutrálne - aj tak dopredu som toho nemala veľa, pár vecí 56/62... biele/ bezove/ zlte/ pripadne s nadychom nejakej inej farby, farebnym lemom atd ( perinky zirafove, uteraky tiez a pod ;)) .. hlavne pohodlne makkucke a ako prvorodicke aj lahko sa obliekajuce 🙂)))) cize zavinivacie 🙂))) a ked sa nam kocka narodila ( podotykam do cca 26tt som cakala na 100% chalana ;) ) Tak sme vela veci podostavali a ja som si dokupovala iba nutnosti 🙂))

bronia13
22. júl 2014

@mawka to by si ju musela poznat co to je za typ 😎 neskutocna kraksna hi hi hi... chapes to uverit vestici a nie ist na ultrazvuk hm...

mawka
22. júl 2014

@bronia13 to je sila. kuknut do dlane a byt presnejsia ako ultrazvuk. to kto ma take schopnosti? 😀 😀

henikav
22. júl 2014

my sme mali velmi vela bielych veci, mne sa velmi paci biela na babatku, ale teraz mame aj vela ruzovych. Ked sa da, kupujem ine farby, ale nejako ta ruzova stale prevlada hned po bielej a po nich je cervena, svetlomodra a potom uz uplne vsetky farby. Vlastne zlte asi nemame nic, alebo si len takto rychlo na nic nespomeniem

katrinka8
22. júl 2014

Ja som sa na zaciatku tehotenstva, ked uz sme mali potvrdene dievcatko, snazila kupovat neutralne (ano, lebo som si hovorila, ze ani to sono nie je 100% 😀 ), len par kuskov ruzovej. Ale potom to prislo. Kazdy nam zacal nosit ruzove veci. A tak ked som nechcela mat kazdu vec inej farby - ci uz kvoli tomu, aby mi nechodila moc ako kanarik alebo aj kvoli praniu - tak zacala aj u nas prevazovat ruzova... A tiez uz vyssie bolo spomenute - cim starsie deticky su, tym viac je tych veci v obchodoch vyhranenych typicky dievcensky / chlapcensky. Pre dievcata vsetko ruzove alebo fialove alebo volanikove a pod. a pre chlapca s autami alebo inymi typicky chlapcenskymi vzormi. Neutralnych veci je velmi, velmi malo... A ako dcerka rastie, zacina si sama vyberat vyhradne ruzove alebo fialove veci. Takze sme z toho jasni 😀
Navyse, aj ked som tych malickych mala neutralnych celkom dost a druhy sa nam narodil syncek - dcerka bola letna, syncek je novembrovy, cize veciciek po dcerke takmer nevyuzivame. Nesadlo velkostou. Cize mame plnu povalu dievcenskych veci a syncekovi musim kupovat aj tak druhe veci...