Estivillova metóda uspávania

my_kids_my_love
9. dec 2017

Mam 11 mesacne deti a chcela by som ich naucit spavat uz som zufala rozmyslam nad estevillovou formou uspavania mate nejake skusenosti ?

ammellia
9. dec 2017

Zhrniem ti debatu, ktorá bude nasledovať:
1. Mala si začať už dávno, nebudeš predsa otrok detí, je to pre ich dobro, treba vydržať pár dní revu a budeš mať kľud.
2. Je to metóda založená na vyplakani a následnej rezignácii dieťaťa, ktoré proste prestane plakať, keď na plač nikto nereaguje. Dieťaťu to spôsobuje nadmerný škodlivý stres aj v čase,keď už neplače. Každé dieťa sa naučí zaspávať, keď príde jeho čas.

A potom prestrelky medzi tábormi :D radšej si niečo o tom vygoogli, pre aj proti a sama sa rozhodni.

bibistec
9. dec 2017

A nefunguje ked si k dwtom lahnes kym zaspia? Ja tak robim doteraz to mam 8 rocnu
Nikdy nemala zo spanku sttes a nerevala mi ked bolo treba ist spat
Teraz uz chodim spat s nou a nevstavam lebo rano mam skoro budik nam to takto najlepsie vyhovuje

tata1401
9. dec 2017

...moja má 13 mesiacov...spinká pri mne...spí 2x cez deň a stále si idem ľahnúť s ňou aj cez deň aj večer, počkám kým pekne nezaspí a potom si idem robiť čo treba...ale toto si už možno skúšala, ja osobne by som svoje dieťa vyplakať nenechala a tiež nezaspávame vždy ľahko...hlavne teraz ked idú stoličky aj očné zúbky...😘

tinaa64
9. dec 2017

Mam 4.r a 6 mes.obe spia pri mne...tak ich mam pid dogladom aj v noci a super sa nam tak spi...nemala by so. To srdce ich nechat plakat kym by sa sami neukludnili..brrrr...6.mes.uspim a led zaspi idem si robit svoje..ked sa prebudi idem k nej a som snou kym zas nezaspi..za hodinu mozno aj tri krat tak idem k nej...

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

Ved toto citala som si o tom a neviem nedokazem ich nechat plakat nemam na to srdce ale zaroven ma uz nebavi ich kolisat je to uz namahajuce a vkuse sa budia .... ze si k nim lahnem to nepomaha este viacej placu ked ma vidia lebo vedia ze ich zoberiem a nenecham plakat takze neviem fakt sa rozhodnut co mam robit

tinaa64
9. dec 2017

@my_kids_my_love za mna urcite nie...deti potrebuju byt pri matke..a citit ich..tak vedia ze su v bezpeci...moja teta maleho do 3 r.uspavala na rukach po stojacky. A vyrastol z toho...a pivedzme si pravdu ako sme si ich naucili tak mame..teraz tazko ich na nieco ine naucit...toto mam teraz pri 6es..ruky a krize v prdeli....a to ju este navlacujem na rukach lebo ani kociar ani nosic...aj pri prvej aom to tak mala..neboj..vyraatie z toho a pride caa led ti este bude amutno ze nechcu pri tebe spat..moja 4.r uz sem tam chce spat pri niekom inom a mne je to tak luto ...viem teraz je to pre teba tazke...ale aj toto si treba uzit lebo prise cas ked uz nebuddu tie deturwnce pri mas zaspavat a nam to bude luto...a ja osobne bu som nemohla pocuvat tensrdcervuci plac lebo babo chce byt pri maminke...sme sa rohodli mat deticky tak im venujeme cas .nie pre srandu kralikov tie deti chcu byt pri svojej mame..ved boli v nasom bruchu 9 mes.poculi nase srdce..rak preco im to nedopriat aj po narodwni..a nechapem ako moze niekto hned po prichodez porodnice dat svoje dieta do vedlajsej izby...bed ani suka po okoteni svoje stence neda prec od seba a strazi si ich..a to je zviera..takvprecovto robime mi ludoa.zeny,matky?

kobylamodra
9. dec 2017

neostava ti nic ine, len vydrzat. tiez to poznam. niektore deti su proste take a casom sa to zlepsi. dobre by bolo, keby ti mal kto pomoct, nech mas obcas cas aj sama na seba. potom to aj s detmi pojde trochu lahsie

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

@tinaa64 jej to je pekne napisane 🙂 aj to je pravda potom mi to este bude chybat lebo vyrastu strasne rychlo len keby chceli aspon kolisat v kociku a nie vo vajickach uz su tazky na to preto som uz vycerpana s toho a noc je premna horor nevyspala som sa uz pol roka ale uz to s nimi asi nejak pretrpim nebudem im robit zle ak by sa im nieco stalo tak by som si to neodpustila

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

@kobylamodra aj to je v tom ze ja na seba vobec cas nemam. Som 21 rocna maminka a ako mi prisli deti nikde som nebola len doma vzdy len s detmi... chlap mi nepomaha vobec pomoze mi akurat mama ked potrebujem na nakup ist tak jej ich necham ale inak nic preto som s toho zufala cely den sa len ja venujem detom a este nevedia zaspat

tinaa64
9. dec 2017

@my_kids_my_love j viem....toto iste... mam aj ja...a ked jedna zaspi tak uz druha sa na mna zavesi...mi matky sme silne a vydrzime vsetko....no co by sme uz pre tie nase lasky nespravili no nie?uzime si kazdu jednu chvilu ci iz sobeu alebo zlu...prajem vela sil...neboj vsetko je tak ako ma byt😉

diana20
9. dec 2017

@my_kids_my_love ja som prvého asi tak do deviatich mesiacov na rukách uspavala a potom sa naučil tak, že som pri ňom ležala a teraz má dva roky a stále tak.. skúšala som ho nechať vyplakat ale bolero má to vied než tie ruky a kríže keď som ho nosila!! Druhý má 6 mesiacov teraz a takisto len na rukách zaspi a len na mojich a ja som rada 😊

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

@tinaa64 pravdu mas 🙂 ja svije deti lubim a toto asi robia matky ktore asi moc nelubia svoje deti alebo dokazu pocuvat plac uz to musim nejako vydrzat a postupne ich ucit inak a dakujem za povzbudenie 🙂

evittam
9. dec 2017

@tinaa64 Takze ak moje deti spali aj spia v pohode vo vlastnej izbe a vlastnej posteli -syn od narodenia v koliske, potom v postielke s nami v izbe,nakolko sme este nemali vlaatnu spálňu od cca 1.5roka sám vo vlastnej izbicke a dcérka od 3.mesiaca vo vlastnej postielke s bracekom v detskej izbe, tak som podla teba "krkavcia mater" a horšia ako nejaka "suka"?!
Obe moje deti spali, nic im nechýbalo, od 3.-5.mesiacov sa budili raz za noc na dojčenie od 5.mesiaca prespali celu noc. Ale jasnee, ja som "suka" a tie co nosia deti do 3rokov tym treba medailu. A jedno fakt plati-ako si naucis tak mas-ak dieta naucis od perinky na pravidelne zaspavanie hojdanim tak ho bude vyzadovat aj ked bude mat rok.

evittam
9. dec 2017

Btw.zeny, na co sú vám chlapi,ktoru vam nepomozu?? Na co mate s takými vôbec deti? Ci "pan tvorstva" staci,ze bol pri splodeni a matka nech aj pada kazdy den na hubu?!

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

Keby aspon lepsi spanok mali ale nic skusala som uz aj kupanie a masirovanie a nic :/ ked uz sami nezaspinkaju

evittam
9. dec 2017

..*ktori...

anjelicek26
9. dec 2017

@my_kids_my_love to vsetko co pisu baby je pekne, ale v realite je to na maslu. S odstupom je kazdy general, musis, mala by si, vydrz, aj my sme to zvladli...ale neskutocna nevyspanost a vytahane ruky a x2 deti na striedacku, no dakujem. Moje deti zaspavali same. Prva nie - 12x hore a zaspavat len na prse...take kruhy ake som mala pod ocami boli des a hruza, niektore dni som sa bala v takom stave soferovat. Pri dalsich som si povedala nie. Proste nie. Od narodenia nakojit a v bdelom stave do postielky a spat. A vies co? Rev nebol, spali a zaspavaju sami doteraz. Celu noc spali uz pred prvymi narodeninami, dovtedy 1-2x hore... pianko pohoda. Co tym chcem povedat - da sa mat spokojne a kludne a MILOVANE dieta aj bez toho, aby si zo seba robila chodiacu matohu od unavy. Ano my matky sme silne a my vydrzime vsetko - ale pre pana nachces spominat na toto nadherne babatkovske obdobie len na kyble kavy a plac. Lebo deti placu. Ci ich uspavas ty - alebo prve dni zaspia s revom same. Revu, lebo sa zobudia a ty tam nie si. Revu, lebo maju plytky spanok a kontroluju, kde si ty. Placu - lebo maju naruseny spankovy rytmus a zle navyky. Je to proste tak. Ked uz ste tak zvyknuty - bohuzial. Muz - otec - nie je len panacik do partie a vyplatna paska. Prve dni zmeny bude musiet prebrat on. Lebo ty na to srdce mat nebudes. Ulozit, pomojkat, zhasnut a odijst. Po 5m prijst, pomojkat (nevyberat s postele), utisit a odijst. A zasa. Prvu noc to bude trvat aj dve hodiny, kym stichnu. Druhy den hodinu. Treti pol hodinu. Stvrtu pokojne zaspia. A budu zaspavat tak natrvalo. V klude a bez revu. Ked si zratas tych par hodin, co porevu teraz - a vsetky tie hodiny, co revali pri budeni, tak pod ciarov ti vyjde obrovske plus pre naucit ich spat. Toto nie je metoda vyplakat REZIGNACOU. To nech si niekto nemyli pojmy. Vzdy dieta prijdes ukludnit a upovedomit o tom, ze si tam. Ale aj potvrdis, ze v postielke ostava. Dieta vie, ze same nie je. Jeduje sa len, ze nie je po jeho voli. Dieta nie je hladne, ani smadne, len brutal "nastvate", ze su zmeny. Ale ono to pochopi. O tomto je pre mna vychova. Aby sme spolu vedeli fungovat. A ako vy teraz fungujete je proste neunosne. Pre tvoje zdravie. Nie si menej dolezita ako tvoje deti. Mama je to najdolezitejsie.

evittam
9. dec 2017

@anjelicek26 Konečne normalny nazor.☺️😉

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

@evittam no mne je ten moj chlap iba akoze aby bolo s detmi mi nepomaha absolutne a nutit ho nemozem ked nechce alebo nechat ho aby mi pi detoch krical ked placu ani to nie racej nech je niekde prec ako doma ak mi ma robit nervy aj on uz som sa naucila zvladat moje dvojicky aj sama

diana20
9. dec 2017

@evittam súhlasím s tebou. Ak neplacu tak prečo by nemali same v izbe spať? Ja som proti vyplakaniu a radšej ich uspim na rukách, na to sa nestazujem, ale tu chybu dať si malého ku mne do postele som urobila pri prvom a teda pri druhom to už neurobim.. bolo to síce krásne ale rok aj tristvrte spal s nami, nám sa ani pohnúť na posteli nedalo.. druhý je pekne vo svojej izbe a aj keď by pri mne rýchlejšie zaspal a dlhšie spal tak už ho nedám ku sebe len aby som si ja lepšie oddychla.. a neznamená to, že ho menej ľúbim!!

evittam
9. dec 2017

@my_kids_my_love Tak zopakujem otázku- na co ti je taky chlap?! Preco s nim mas deti?

evittam
9. dec 2017

@diana20 No bohuzial tu na MK nájdeš "super matky", pre ktoré pokial nenosis, nespis s nimi, nedojcis deti minimálne do 3rokov a viac tak si len "odpad" a nie matka. A ony len medailu im treba lebo 20x za noc dojcia 2-3rocne deti a nosia ich. Ale ja sa bavím na tychto zenach...😉

siska53
9. dec 2017

@my_kids_my_love kedze som mala,nuz som malu uspavala tak,ze som.jej hladkala chrbatik a spievala,ked mi uspavanie na rukach uz kvoli chrbtici prestalo vyhovovat.
Mozno by som spravila u teba tak,ze byt pri nich,hladkat,spievat,aj ked by plakali,ale nie ich nechat samych. Si tam,si pri nich.

Pri malom,ked som.skusala,ked nevedle poobede zaspat,ze nechat ho sameho,tak ak plac presiahol urcitu intenzitu,tak sa dovracal. Naucila somsa,ze ked je plac slabsi,je to ok a ukludni sa a zaspinka,ked uz nabera na intenzite,zo spanku nic nebude. Ale take,ze place a ja odidem som robila len vtedy,ked bnevedel zaspat pri mojej pritomnosti.

diana20
9. dec 2017

@my_kids_my_love tvoj chlap je teda riadny........ akoze môj chlap bol napríklad včera v robíte od štvrtej rana a vrátil sa až o pol deviatej večer úplne vyčerpaný a vieš čo? Uspal staršieho, šiel on ku mladšiemu keď sa prvýkrát zobudil a keď v noci neviem ako ďalej, lebo obaja sú hore a plačú, tak mi ide pomôcť aj keď vstáva na štvrtú do roboty.... a o toto ho neziadam.. jednoducho sú to aj jeho deti, nie len moje, tak sa stará aj on..

my_kids_my_love
autor
9. dec 2017

@evittam my sme deti neplanovali ale.stalo sa a on ma praveze utesoval ze spolu to zvladneme a ja som verila mozem z@ to ze teras je to inak ze som na deti sama a nepomoze my taky chlap mi je na nic ale aspon ma robotu .... nemozem za to ze je to takto ako je aj ked zavidim zenam ktorym muz pomaha

diana20
9. dec 2017

@evittam veď toto.. potom sa tu idú sťažovať, že už nevladzu..

evittam
9. dec 2017

@my_kids_my_love Ale mozes za to, lebo to dovolis. Takze vlastne mas doma len vyplatnu pasku-ako tu uz bolo napisane a este, predpokladám, varis,peries trenky aj jemu a staras sa aj o neho.... Takého chlapa rýchlo nakopat minimalne do zadku ak nie niekam inam a bud sa spamata alebo nech ide kade ľahšie.

tinaa64
9. dec 2017

@evittam prosim ta pekne kde som pisala ze tie matky su suky a krkavcie matere?len som napisala ze nechapem ako niekto uz z porodnice moze oozit svoje deti do vedlajsrj izby...a ze to ani nasa sucka nerobi ze ked sa stence narodia ze ich da od seba....nikde som nepisala ze take matky su krkavcie....tak citaj poriadne....ja by som to nemohla urobit uz len z toho dovodu ze sa moze hocico stat v noci a potom vycitky svedomia do konca zivota..neraz sa mi deti v noci dusili..so slinamo alebo sa im dostala do hrdielka grcka....tak skludni hormon a citaj riadne..a to ze ty sa prirovnavas k sukebje tvojvproblem..nevkadaj mi do ust to co som nepisala..

tinaa64
9. dec 2017

@evittam inac si ma pobavila😂😂😂takto skomolit co som pusala...a presne takto vznikaju konflikty mile damy.. Nieco co je pisane vo vseobecnosti hned brat na seba a chcela by som vidiet ti vetu kde sa pise ze prave ty alebo hocktora matka je horsia akp suka a krkavcia mater

tinaa64
9. dec 2017

@evittam a mam pocit ze potrebujes len buzerovat....a zbytocne vyvolat hadku... Dotycna sa pytala tak som jej odpovedala ...