Drevená postieľka verzus látková/bassinet

pato88
30. jún 2024

Ahojte, mate niekto skusenost s postielkami nie drevenymi, nieco ako na foto alebo takymi co sa pripajaju k posteli. Zvazujeme kupu takejto postielky, len sa obavam, ci su dost dobre, co sa matracu a opory pre chrbatik tyka. Aj ked tato konkretne ma dobre hodnotenia matraca a materialov, rozmyslam, ci je to dobra volba na kazdodenne spanie, aj ked myslim, ze ano a vyrobca hovori, ze su vhodne aj na nocny spanok, ale chcem pocut aj nazory inych resp. skusenosti s nimi. Pouzivali by sme ju od 0 do asi 9 mesiacov, potom pojde do normalnej drevenej postielky. Tato je Sotkke Snoozi. Dakujem

simona92101
30. jún 2024

@pato88 ja som mala pri oboch detoch do cca 6mesiacov taketo látkove,prirazene k posteli.su polohovatelne,moja sa dala aj kolisat,bola na kolieskach,cize cez den som lahko presunula do obyvacky napriklad.pokym sa drobci nezacali pretacat a stavat na 4 tak tam spokojne spali.potom uz isli do vacsej

majamat
30. jún 2024

na tvoju otazku odpovedat neviem, ale myslim si ze do 9m nevydrzi a to z 2 dovodov.
1. je mala, 2. ak sa dieta uz vie postavit, pripadne tahat za okraj a pod. je tam velmi velke riziko, ze sa prehodi cez okraj.
napr moja dcera vedela asi od 8m vstat sama v priestore, aj ked chodit zacala az v 1r. no vstat uz vedela. samozrejme uz nejaky cas predtym toto trenovala.

to len taka okrajova info.

any3108
30. jún 2024

@pato88 ja som teraz pre druhé dieťa kúpila takúto látkovú, ale nakoniec som sa rozhodla že v spálni bude mať klasickú drevenú a v byte budem presúvať látkovú
Starší syn sa už 3 mesačný pretáčal, 5 mesačný sa dával na 4, ja ratam s tým, že keď sa druhé dieťa začne pretáčať tak sa už táto postieľka nebude dať bezpečne používať takže je len na krátky čas
Za druhé čo sa týka toho matraca tiež neviem či je to úplne vhodné na nočné spanie, predsa je tenší atď takže Preto som sa rozhodla, že v spalni bude klasická drevená
Tuto látkovú potrebujem hlavne preto aby som mala kde bábätko bezpecne položiť kým sa budeme hrať so starším v detskej, obývačke alebo keď budem variť

pato88
autor
30. jún 2024

@majamat @any3108 ona sa da takto znizit, ked maly podrastie, preto som myslela alebo vyrobca pise do asi 9 mesiacov, potom ho uz dame do normalnej drevenej, len tu ma zatial starsi surodenec, tak by sme mali viac miesta v spalni s touto mini a starsi ma este cas ist do uplne velkej a tiez by sme ju mohli lahko preniest do inej izby, ked bude treba..

majamat
30. jún 2024

@pato88 to je celkom fajn, aj ked neviem, byt dietatom,a si by mi vadilo, ze cez bocne steny nevidim rodicov.
a teda neviem ake je vnutro,a le zvycajne su taketopostielky kratke a male dieta, halvne vo veku 6-9m sa zacina vlemi hybat.

no ak ju viete vyuzit aj potom neskor pre surodenca, potom je to v pohode, aleboa j keby ju vyuzijete kratko, aspon ju vyuzijete 2x.