Do akého veku ste používali monitor dychu?

petka5656
29. dec 2023

Dobrý večer, do akého veku ste používali monitor dychu?
Už som si na to vytvorila závislosť, ale je to take obmedzujúce pri cestovani 🤦🏻‍♀️🙈

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika23t
29. dec 2023

@petka5656 ja som zapínala asi do roka a pol. Ale tiež som dlho zvazovala, kedy monitor odložiť...

h2
29. dec 2023

Mne povedala lekárka, že do 6 mesiacov, ak sa ani raz nestane, že by dieťa prestalo dýchať. Ak sa stane, tak do roka. U nás sa nestalo, používala som ho asi do 7 mesiacov, potom už nie, lebo stále som ho zabúdala vypnúť, keď som malého brala z postieľky.

nairia
29. dec 2023

my sme ho zrusili asi nieco po roku. ono minimalne ze 6m, optimalne do roka sa ma pouzivat.

marianarem
29. dec 2023

@petka5656 My sme mali cca do roka. Este v prvom mesiaci maleho sa raz stalo, ze zapipal a nevedeli sme maleho dlho prebrat. Tak som ho radsej pouzivala. V tom roku mi uz maly pripadal taky, ze som aj intuitivne citila, ze uz netreba. Videla som, ze uz si vie zmenit polohu, ked sa mu zle dycha a celkovo uz mi prisiel taky silny a stabilny s dychanim.

rebrambora
29. dec 2023

Vobec.

andrejka1974
29. dec 2023

Ja som používala do roku u prvého a druhého až do 3rokov mal reflux a apnoicke pauzy

petka5656
autor
29. dec 2023

Ďakujem za odpovede. Vo februári oslavujeme rok, už by som to chcela odložiť, lebo takto sa nikam nikdy nepohneme z domu 😀🙈 tak snáď aspoň do leta to vypnem.

zorkahorka
29. dec 2023

Zvykne sa pouzivat do pol roka. Moj druhy syn spal pri mne, takze sme ho nepouzivali vobec

t1nusa
30. dec 2023

@petka5656 my budeme používať do roka (momentálne má 7m) a vždy keď ideme niekam na noc berieme monitor so sebou, dá sa jednoducho používať kdekoľvek pokiaľ spinká drobec v postieľke

andreatytler
30. dec 2023

@petka5656 Mne sestricka radila minimalne do 6 mesiacov a tak sme aj pouzili. Potom isiel do velkej postielky a tam nam monitor nefungoval.

lucia13022023
30. dec 2023

Do cca 4 mesiacov bol v menšej postieľke, tam sme ho mali, no naucil sa veľmi rýchlo otáčať a celkovo bol šikovný co sa týkalo pohybu, dali sme ho do postielky a tam sa vždy na tlačil do rohu kde ho monitor nezachytil. Tiež bude mať vo februári rok, a v pol roku som ho zrušila. Zrušila by som ho aj skôr, lebo nám veľa krát pipal a zobudil všetkých 🤣

cyberk
30. dec 2023

Do 13m, aj to preto lebo od 10m spavala sama v izbe a zrovna sa jej zapacilo viac na bruchu spavat 🙂 tak bol aj monitor, aj kamera zapnuta

kacena4
30. dec 2023

pri zdravých detoch do 6m, pri chodom (caste nemocnice so zapalom pluc, predcasniatka, dieta na kysliku...) tak dlhodobo 2-3 roky kym sa stav nezlepsil

dixitka
30. dec 2023

Do 6 mesiacov

jankalukasova
30. dec 2023

vždy celú dobu, kým dieťa spalo v postieľke. Mala som dve platne a dostala som aj taký na plienku. Dcéra sa narodila a keď mala dva roky, v postieľke ju vystriedal syn, keď mal dva roky syn, vystriedala ho ďalšia dcéra. Monitor som preč nedávala. Keď najmladšia oputila detskú postieľku, narodila sa dcéra kamarátovi, tak aj s postieľkou putoval k nim. Samozrejme som v predpísanú dobu menila tie platne.

mimir22
30. dec 2023

@petka5656 ako mi spravil 4 falosne poplachy behom 2 dni ked malý prišiel z porodnice tak som ho uz ani nezapla.

lenocka8894
30. dec 2023

@petka5656 ja som ho zapinala asi do cca 15 mesiacov az pokym sme nesli do Tatier na pobyt a monitor dychu som zabudla doma 🙈 od vtedy som ho zapla len par krat (pre pokoj v dusi) a teraz uz vobec ale mam to namontovany stale no uz ho vobec nezapinam 😁

gvenduska
8. feb 2024

Do roku