Do akého veku spalo vaše dieťa v detskej postieľke?

lenulien
22. sep 2012

Ahojte,chcem veľmi pekne poprosiť o vaše skúsenosti, do kedy ste používali postieľku. Malý má už 1 rok a 2 mesiace a neviem, či mu už nekúpiť postieľku so zábranou. Od akého veku sa to prosím odporúča? Od akého veku ste deti dávali do väčších postieľok ako tých štandardných 60x120 s mriežkami? Ale malý ešte nevie poriadne chodiť,tak mne to príde,že vhodný vek by bol asi od 1,5 roka,keď už dieťa poriadne chodí a je väčšie. Môžem poprosiť o vaše skúsenosti? 🙂 Ďakujem veľmi pekne.

pepinka25
22. sep 2012

ahoj ja som dala malemu velku postel az ked mal 2,5 teraz ma 3 este spava snami v izbe zatial takze mame jeho postel u nasej a z druhej strany ma detsku zabranu

lenulien
autor
22. sep 2012

@pepinka25 Ďakujem,takže kľudne môže byť v tej mrežovej postieľke až do 3 rokov? V takej spával do 2,5 roka,však?

marianka0101
22. sep 2012

My sme dali až v 2,5 roku, ale to iba preto, že sme vedeli, že sa budeme sťahovať a nevedeli sme aký nábytok budeme kupovať. Inak by sme dali hneď ako by začal chodiť.

pepinka25
22. sep 2012

@lenulien ano presne tak v mrezovej ale tu jednu cast mal odstranenu lebo bola u nasej postele a v noci k nam preliezal a spaval snami skoncilo to az ked sme kupili novu postel tak odvtedy spava uz pekne vo svojej 🙂

pia22
22. sep 2012

@lenulien nas bude mat o par dni 3 roky a este spi v postielke🙂. Je to jeho "kralovstvo", ma ju rad, citi sa v nej fajn, zmesti sa do nej v pohode, tak to par mesiacov este urcite nebudeme menit🙂, nevidim dôvod.

usiko
22. sep 2012

@lenulien ahoj, no, ja som tu dala podobnu temu, uze odkedy deti spavaju vo velkej posteli, pretoze mala ma skoro dva roky a pribudne jej surodenec, tak sme ju chceli prestahovat dovlastnej izby do velkej pstele......ale: prisli sme na to, ze ona postielku miluje, je to JEJ sukromie, nechce sa jej z nej po spani von, je jej tam bezpecne, takze jednoducho ju prestahujeme do izby aj s postielkou a pre babatko kupime inu....okolo 3 rokov ju dame do postele.....

lenulien
autor
22. sep 2012

Ok, takže do 3 rokov to netreba riešiť, pokiaľ tam dieťatko dobre spáva, je spokojné a zmestí sa tam. Pýtala som sa preto,lebo malá kamarátky má 1 rok a pár mesiacov a urobila jej už vlastnú izbu (čo u nás v 2 izbovom byte nehrozí 🙂 ) a kúpila jej už veľkú posteľ. A ešte k tomu nie takú detskú (menších rozmerov),ale už rovno dospelácku. Zdalo sa mi to moc skoro a chcela som sa preto spýtať iných ľudí na ich skúsenosti. Veľmi ma potešili odpovede. Ja nie som za to,všetko robiť hneď a hrrrbrr. A môžem sa opýtať, baldachín na tej mrežovanej detskej postieľke ste tiež mali aj do 3 rokov? Lebo mne to vyhovuje,že malému nepresvieti svetlo z ulice ale neviem,či nie je na to už veľký,či to nie je len pre bábätká.

veron333
22. sep 2012

My sme ho presťahovali minulý týždeň,malý má 2 roky aj 4 mesiace,v jeho postielke nechcel spávať,buď spal s nami,alebo som ho tam prehodila počas spánku,ale ako sa zobudil,hneď chcel ísť von.Takže sme mu začali zariaďovať izbu,kúpili sme mu posteľ a už aj v nej spáva,ale ráno okolo piatej docupitá k nám do spálne do postele.Ale myslím si ,že si pomaly zvykne...

hanzi
22. sep 2012

Moji chalani - dvojicky maju cez 3,5 roka a este stale maju postielky. Je to uz sice dost na tesno, ale da sa..Z postielky vedia vyliezt uz aspon 2 roky. Vecer zaspia v nasej posteli a prenasame ich.....V spanku sa niekedy dost vrtia, kopu, prehadzuju si hlavu s nohami.....Nad ranom sa obaja pytaju ku nam, takze sme ako sardinky...Ale akurat riesime, co dalej, ako prerobit izbu a dat tam 2 postele...

m4
22. sep 2012

No nas maly od 9 mesiacov v postielke byt nechcel, tak na striedaxku spal s nami v posteli , z coho som ja vobec nebola nadsena. Vobec som si neoddychla. Nazvali sme ho kompas, cestoval po celej postielke , najcastejsie za mnou. V 1 a pol roku Sme mu kupili postel so zabranou. Tej sa velmi tesil , okamzite ju zobral za svoju , samozrejme ze sme obcas do nej museli vliezt aj my a dalej nas navstevoval v nasej , ale to uz len so slovami ze mu je smutno a podobne. Pre tym ako sa man malo narodit druhe dietatko a maly mal 3 roky a 4 mesiace putoval aj s postelou do svojej izby. Podla mna , ak sa dietatku v postielke paci tak by som ho tam do roka urcite nechala, ale pre pohodlie pri vyliezani po poobednajsom spanku a rano resp v noci cikat a tak by som potom volila postielku so zabranou. Dietatko bude samostatnejsie aj ked nase stale krici " maminka !!!!

mirka
22. sep 2012

do 3 rokov, potom sme kúpili väčšiu 160cm

keiko33
22. sep 2012

@lenulien moja spi este v postielke a ma 3,5 roka. Velmi sa prehadzuje z riadnej by spadla, len sme jej vybrali dve palicky aby mohla vyliezat. Teraz sme jej objednali velku, taku vysuvaciu dvojpostel tak uvidime, keby padala tak jej tu spodnu vysunieme, aby nepadala na zem. Podla mna do 2- 2,5 rokov to riesit netreba, ak to dietatu vyhovuje. Potom radsej od 3 rokov uz kupyt riadnu postel.

katren
22. sep 2012

@lenulien kedze sme ju potrebovali pre druhe dieta, tak do roka a pol, odvtedy je v posteli so zabranou.....a druhe to bude mat tak isto bo o mesiac bude treba postielku pre tretie 😉

valentyne
22. sep 2012

my sme malu prestahovali asi v 2r. a 3m. Je dost vysoka a vela sa prehadzovala a vrtela a fakt sa do postielky nezmestila. Ma velku a vysoku postel, malu zabranu a pod postelou matrac,kebynahodou.... Podla mna to je individualne hlavnety vidis,ci treba dieta stahovat. Poznam vela ludi co stahovali deti do vlaxtnej izby v 6 ci 12 mesiacoch,zle vzdy do postielky. Ja som bola leniva utekat vedla. V tom veku sa exte vela budila, celu noc spi od cca 20mes.

elienka
22. sep 2012

@veron333 Ja plánujem moju nechať v postielke čo najdlhšie (kludne aj do 3 rokov) veď tam má ešte dosť miesta. a až ju presťahujem do svojej izbičky, tak rovno kúpime veľkú posteľ
A baldachýn, ak ti ho rovno nestrháva, že by to bolo nebezpečné, tak to jednoducho nerieš, rob ako ti a tvojmu dieťatku vyhovuje, ty si predsa maminka, ty vieš čo je pre tvoju lásku najlepšie

lenulien
autor
23. sep 2012

@elienka Ďakujem ti veľmi pekne.

bbtina
19. mar 2013

Ahojky a ako vnímali vaše deti prechod do veľkých postielok, lebo ja si to akosi neviem predstaviť, chalani kym zaspia tak sa vrtia a občas sa jasia a až potom zaspia. Ak by nemalú ohradene postielky, tak by odtiaľ určite ušli

simca06022011
19. mar 2013

no mne mala vylieza z obycajnej postielky, teraz je v cestovnej s matracom... v lete asi prejdeme na normlnu postel.. uvidime 🙂 ona ma tendenciu behat po byte ked nie je ohradenej posteli..
Nepadaju vam deticky z tych vacsich postielok? To ma dost trapi, lebo ked sa prevracia nechcela by som ju lovit pod postelou🙂)) Treba k tomu tu zabranu?

sakura77
19. mar 2013

@bbtina 🙂 no u nas to bola katastrofa so synom..ten isiel okolo 2,2 roka..behal za nami asi tri mesiace...viackrat za noc..
ale tak postupne si zvykol..preto som este ennasla odvahu aby som k nemu prestahovala uz aj sestricku a to ma uz cez tri roky😀 mam z toho nocnu moru,jak budu vystrajat do polnoci 😀 tak ale uz pomaly musim,ved v tej postielke je uz ako sardinka 🙂
.
@simca06022011 urcite so zabranou,bud kupis taku postel alebo samostatnu a primontujes..moj to mal do 4,5 roka veru..je to taka istota
malej som kupila rovno taku postel
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598...
ale teda zatial je na ozdobu len 🙂 ale coskoro uz skusime,no...

bbtina
19. mar 2013

@sakura77 a ostával rám ležať alebo si ho musela uspat nejako na rukách?

sakura77
19. mar 2013

@bbtina my sme klasika,rozpravka,chvilu pri nom podrzat za rucicku,pootm pusa,dobra noc a isla som..ale doliezol velakrat.....ale casom to bolo menej,az sa naucil pekne sam..ja som nikdy neostavala az kym uplne zaspal,ale len ked bol taky napoly hotovy,zas aby si uvedomoval,ze je velky uz a bude spinkat sam...