Detský matrac

simka85
8. okt 2016

Zienky, maminy, prosim o radu. Chceme malej kupit matrac do novej postele. K tej, kt sme kupili dodavaju matrac z molitanu, asi 7 cm hruby, na co mi povedali, ze ej to ako spat na doske, uplne nezdrave pre dieta. Ked sa pytam znamych, jedni maju teoriu, ze 2-rocnemu dietatu to bohate staci, no ja, sice uplny amater, si myslim, ze preva teraz v detsve sa dietatku vyvija chrbtica a preto je doleziy aj dobry spanok a poloha pri spani. Neviete mi poradit aky matrac je vhodny, ale aj cenovo dostupny? Doteraz mala matrac s kokosovou ci pohankovou vlozkou a myslela som si, ze som urobila to naj, ved je to asi lepsie nez klasicky molitan. Aj teraz som myslela, ze kupim z tych lacnejsich klasicky z peny + to kokos. vlakno.V jednom obchode mi povedali, ze kokos. vlozku v ziadnom pripade, tak ma to poriadne zaskocilo!! Co myslite? Nemozem si dovolit matrac za 100 ci 200 € pre malu, k tomu druhe babo na ceste... Co poradite, aky matrac by bol ok? Dakujem vopred za postrehy.

karkulka111
8. okt 2016

Ahoj ja som kupovala teraz matrac zo stránky pohoda nábytok, nakoľko sme menili postieľku za posteľ a maximálna spokojnosť. Má aj kokos aj pohánku. Nechápem že prečo nie kokosového vlákno . A stal tusim okolo 60 eur aj s kuriérom , neviem presne keďže sme kupovali matrac a posteľ a zásuvku. 😉

simka85
autor
9. okt 2016

super, hned to pozriem, dakujem!! 🙂

jankalukasova
9. okt 2016

@simka85 ahoj... myslím, že kokos zamietli v obchode, kde ho ani nepredávali, aby "odbúrali" konkurenciu... ak nevedeli dať nejak=é rozumné zdôvodnenie prečo nie, tak by som sa tým ani nezaoberala. Je pravda, že chrbátik dieťaťa rastie a molitan nie je boh vie čo, ale na druhú stranu práve to 2 ročné dieťa je tak ľahké, že ho len tak nezleží... takže by som to až tak tragicky nevidela. Klasické penové matrace, nie 7cm vysoké... ale tuším 12.. ma aj Ikea a sú za rozumnú cenu. Prípadne by som na ten molitanový kúpila práve v Ikea chránič (má 8cm) a je z pamäťovej peny... myslím, že súčtom hrúbok a materiálov dostaneš niečo, na čo sa malá vyspí bez problémov a chrbátik bude v bezpečí... myslím, že stojí okolo 60-70eur