Detský jedálenský set bez melamínu

bolarazjedna
22. nov 2022

Ahojte, viete mi poradiť, sú také plastové taniere pre deti, ktoré neobsahujú melamin? Ďakujem.

evica17
22. nov 2022

@bolarazjedna nám kúpili bambusové set, vraj sa to dá zrecyklovat a je to neškodné,ale potom som našla článok,že z toho s atiez vylučujú dáke chemikálie do jedla (možno aj ten melanín,nepamätám) . Takže my mame klasiku sklenené,a zatiaľ nerozbil.

bolarazjedna
autor
22. nov 2022

@evica17 ďakujem, áno zvažujem aj porcelánové, ale bojím sa, aby sa to nerozbilo. Aj keď naše tanieriky vraj vydržali 5 rokov a nakoniec sa to podarilo rozbiť babke, nie nám deťom.

majka176
22. nov 2022

My tiež, používame porcelánové, zatiaľ ich nerozbili a to máme dve sady a jednu už zdedil syn po svojej sestre🙂

evica17
22. nov 2022

@bolarazjedna aj ja som sa bála, ale žije to zatiaľ. Naučil sa. Ale aj keby sa rozbije,isto lepsie ako plastové. ( Inak nám sa skôr rozbil ten bambusové plast ,čo mužovi padol

mixalkaaa
23. nov 2022

@bolarazjedna Ahoj, my máme súpravu riadu od značky Lovi. Súprava obsahuje tanier, misku a pohár, no dajú sa dokúpiť aj lyžičky. Je to bez melamínu a BPA, obsahujú 20% recyklované drevité vlákna. Veľkosť misky aj taniera mojej 2 roč. dcére úplne vyhovuje. Za mňa super 👌.