Detské zimné topánky

23. sep 2022

Prosím viete mi odporučiť nejaké naozaj super detské čižmy, ktoré nepremoknu vobec ale že vôbec? Byvame v Tatrách, zimu mame poriadnu, ale všetky čižmy ktoré kúpime premokajú. Demar čižmy všetky tipy premočene, kožené premočene, športové premočene, už som na nervy a to ešte zima nezačala 🙈 ďakujem

stella14
23. sep 2022

Roky kupujem Columbie zo Sportisima

thereisabear
23. sep 2022

A impregnuješ ich?

anjelicek26
23. sep 2022

Tak treba asi kupovat snehule, ked chodite vyslovene "po vode" cely cas... cizmy jasne mokro znesu, ale nie su to gumaky a to plati pre akukolvek znacku... synovia mi nosia superfit, kuling, bisgaard, froddo, dcery podobne - froddo, bisgaard, arauto rap ci gulliver... nohy maju suche, nikdy nic nebolo premocene, ale vy mate asi uplne ine podmienky, takze by som sla do topanok na styl duck boots ako napriklad - sorel... ze cizmy klasicke treba impregnovat je good point...

lenkatroj
23. sep 2022

A kadiaľ lezie tá voda dnu?
My máme Demar a mokré boli zatiaľ len vtedy, keď sme nenatiahli alebo zle natiahli nepremokavé nohavice na vrch topánok. Vtedy to natieklo zhora.
Bývame v Žiline, v zime sme často na Martinkách a deti zbožňujú mláky a sneh.

pondelok01
23. sep 2022

Demar mammut snehule, neexistuje ze by premokli.

selest
23. sep 2022

Ziadne cizmy s goretex membranou nam nikdy nepremokli, skus take hladat. Nozka sa mohla aj spotit a preto bola mokra.

autor
23. sep 2022

Ošetrujem všetky topánky ktoré mame na zimu, a aj tak premokajú. Demar mammuty premokli každý jeden raz, a to sme ich mali uz viac druhov. Žiadne čižmy nezvladli sánkovačku, cele nohy mokre, nie spotené. Máte skusenosti o Olang topankami pre deti?

pondelok01
23. sep 2022

No tak ked ti premoknu celogumenne topanky, tak uz potom jedine rybarske po pas dlhe 🤷🏻‍♀️

beata_k
23. sep 2022

@pondelok01 Tiez nerozumiem ako mozu gumaky premoknut. Asi su skor ozaj spotene.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanabat
23. sep 2022

Môj syn je milovník zimy, snehu, všetkého mokrého, a síce nebývame v Tatrách, ale chodíme tam v zime pravidelne a mali sme snehule DD step, boli fajnové zateplené a nepremokavé. Teplučké nohy mal aj po niekoľkých hodinách. Ale tak ja v zime riešim dvoje topánky pre deti. Jedny do školy, to máva syn Richter čižmy, také do polky lýtok, tie mu nepremoknú, ale nie sú také zateplené ako snehule, a tie máva DD step a iné ani nekúpim tento rok, lebo maximálna spokojnosť aj u syna, aj u dcéry, ktorá neznáša zimu, a preto sedí ako cukrová vata nahnevaná na sánkach a nie je jej v nich zima na nôžky. Za seba zase viem napísať značku Sorel, ja som lepšie snehule a topánky nemala, a vyrábajú aj detskú obuv. Sorel vyrába špecificky zimnú obuv, je to značka z Oregonu, takže zimu poznajú tiež poriadnu.

anjelicek26
23. sep 2022

Treba porozmyslat, ci je to teda spotene alebo mokre zvonka, lebo to je velky rozdiel...ked sa mu noha v tych topankach spoti, bude totiz mokra tiez... stava sa to, ked je nevhodne zvolena obuv, zo skusenosti hlavne zle zvolena sirka a dlzka topanky...

zuzuliennka1
23. sep 2022

existuju aj normalne klasicke gumaky - zvnutra zateplene kozusinou, tusim zn. enfant? pozri

anjelicek26
23. sep 2022

@zuzuliennka1 my ich mame pre vsetky deti, ale do snehu to nie je - hladka podrazka... na lade je to ako keby si das korcule doslova, ideees 😂

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
23. sep 2022

@anjelicek26 aha 😅🤯🤦🏼‍♀️😁😁 pardon… tak to
mi nenapadlo.
synovi som kupila superfit goratex, teple, nepremokave, ale ci by zvladli zimu v Tatrach, to si netrufam odhadnut

1angelika
23. sep 2022

Columbia. Nôžky v teple a v suchu. 🙂

anjelicek26
23. sep 2022

@zuzuliennka1 u nas sneh nebyva, max 1-2 dni v roku, ale mokro je furt, takze moji to vyuzivaju hodne... ale teda ked prituhlo tak boli viac na zemi ako na nohach, velmi sa smykaju 😂 Superfit su super, tam nemas co pokazit 👍 Ale veru tatry su tak na tie sorel, ked si tam hodiny v snehu uplne bezne, aj nepremokave cizmy s goratexom maju po takej dobe svoje limity.

nikpa
23. sep 2022

Ale voda a sneh sa zrejme dostanú do topánky z vrchnej časti, ktoré sú väčšinou riešené na sťahovanie na šnúrku. Potom by som riešila nepremokave návleky ešte na topánky, nevyzerá to nič moc ale lepšie ako mokré nohy. A su aj také polovičné bez slapy, že ich navlecies len na píšťaly, kde je vrch topánky.

elanor
23. sep 2022

demar mammut neexistuje, aby premokli. Ved to su celogumenne gumaky, navyse s vyberatelnou vlozkou z ovcieho runa.
Jedine, zeby boli poskodene, teda derave, prasknute, ale to si tiez neviem predstavit, lebo tie boty su snad neznicitelne, decka v tom lietaju kade tade, a po 2 odnosenych sezonach jak v zime, tak v lete stale vyzeraju jak nove. Jedine ako sa do nich moze dostat voda, je ze vlezu do priliz hlbokej vody, alebo skacu pridivoko, ze natecie zvruchu, ale to natecie do kazdych topanok, alebo si nezapinaju tu uchytku uplne aj k nohe, ze tam ostane volna diera, a tade im naspliecha, ci sa ponabera sneh a roztopi sa. Max. tak este ze sa spotia, ale to niesu pretecene, ale spotene. Cos nieje nic neobvykle, nohy sa potia. A ked tam tu vlozku v bote nechas spotenu, mokru, tak jasne ze nestihne dokonale uschut a na dalsi den vlastne nohu daju do mokreho, alebo vlhkeho a maju potom nohy mokre.
Treba vlozku vytiahnut po kazdom noseni, a nechat preschnut.

ladyvi
23. sep 2022

Ecco vysoke boty s goretex membranou. Nepremokli. Superfity (pozor su skor na dost uzku nohu) s goretex membranou nepremokli. Snehule,co nepremoknu som este nenasla, vsetky maju tu dolnu cast gumovanu a hornu latkovu a cez ten spoj proste premokli vsetky. V ddstepkach bolo mojim zima, mali ladove nohy.

kiki68
23. sep 2022

My sme mali snehule z Deichmann a super. Vobec to nemoklo ani v metri snehu. Byvame v Rakusku pod horami, cize porovnatelne prostredie. Vecer pohoda a rano cakas na suseda s traktorom, bo inak neprejdes na cestu

gabika128
23. sep 2022

Tiež sa mi syn vo vode prechádza často, až po členky a žiadne nepremokavé topánky / gumáky nám nikdy nepustili. Stalo sa keď deti dlho behali tak jasne že zvrchu sa dostala voda. Topánky sme mali zatiaľ ecco, demar mammut, pegres, superfit, viking - ani jedny nepremokli nikdy, sankovačky, behanie v daždi, po hlbokých kalužiach a aj do potoka sa podarilo vbehnúť tam už žiaľ topánky mokré boli 😂

anika2007
8. nov 2023

nepremoknu snehule SOREL.