Detská obuv na jarné obdobie

tajka1986
31. mar 2016

Ahojte maminy,aku obuv davate v tomto obdobi svojim detom? Ja som kupila Protetiku na jar celkorocnu ale mala to nechce nosit vraj su tazke a nepohodlne. Ide mi len o spravny vyvoj nozky, takze ja len kvalitnu obuv chcem pre nu ale toto som asi trafila vedla ☹ Viete mi prosim poradit lahke,ortopedicke topanocky,najradsej tenisky alebo nieco na styl aby si ich vedela sama zapnut na suchy zips.Za kazdu radu budem vdacna 🙂

mimikas
31. mar 2016

Tvoja dcera je velmi mudra ked ti hovori ze tie topanocky su tazke a neohybne. Prestuduj si tuto skupinu o tom ako spravne obuvat deti, co ma splnat detska topanocka, ako vyberat velkost a sirku. https://www.modrykonik.sk/group/4501/

sasa1983
31. mar 2016

Hm, to je zvlastne. Nam Protetika vyhovuje. Kazdopadne by som na Tvojom mieste sla do predajne ortopedickej obuvy, napr.niekde kde maju aj ortopedicke pomocky..a vyskusala. Mozno bude treba najst iny model, alebo inu znacku. My napr.z protetiky potrebujeme uzsi model. Predtym som sledovala najma dlzku chodidla a teraz viem, ze sirsiu protetiku nosit nebude, vzdy sa popytame po uzsom modely, ja sama to na pohlad nemam v oku, pri takych malych cislach. Mozno budes musiet sa najst a potom to uz pojde, len vacsie cisla obmienat. A take ze Rak (Rako ci ako?) si pozrela? Hlavne aby mala pevny kotnik, mozno u vas pruznu podrazku.

17111976
31. mar 2016

ahoj, ja som si myslela, že protetika kupované v lekárni je tá najlepšia obuv pre dieťa, ale raz som čítala na nete šla rekklama "kupujete deťom ortopedické papučky, porozmýšlajte , či neni zdravšie chodenie na boso", odvtedy chodime po byte na boso a papučky príležitostne, ja sama som mala problémy s bedrovým klbom odkedy som si kúpila šlapky ortopedické v lekárni, nezašla som ani kilometer a už ma rozbolel klb, myslela som, že to po pôrode, taka zmena, ale šlapky som vyhodila a žiadne problémy s klbom už nemám, takže ja myslím, môj názor, ortopedické už nechcem ani vidieť. kupujem tu na bazáriku Superfit a som spokojná, lahká obuv, ale kupujem aj v obchode

tajka1986
autor
31. mar 2016

@sasa1983 Rak bohuzial len na nete,nemam moznost vyskusat nazivo. Musim sa poobzerat v okoli kde tuto predajnu najdem a pojdeme poskusat.

sasa1983
31. mar 2016

Ja mam obavu kupovat z druhej ruky, predsa nie je to hygienicke (mykozy atd). Prosim, len sa do mna neobuvajte, ani v najlepsom nikoho neurazam, len si myslim, ze na topankach sa setrit tych par eur z druhej ruky ozaj nemusi. A chosit na boso som za, doma v protismykovych ponozkach aj my.

mimikas
31. mar 2016

@tajka1986 ja len k tym topankam, clenkove topanocky su uplne najhorsie pre dieta, detska noha sa vyvija, na svoj vyvoj potrebuje v prvom rade dost miesta a priestoru a v druhom rade slobodu tak aby sa svaly vedeli dostatocne hybat a teda aj pracovat. Klenba a aj pevnost clenka sa vyvija pekne az do 6 rokov dietata. Dieta ma v prvom rade chodit dost bose aby stimulovalo svaly, topanka detska nema uzatvarat nohu ako do zveraka, potom sa ta noha nevie vobec hybat a teda svaly sa nevyvijaju. Topanka ma byt co najflexibilnejsia a siroka okolo prstov, nema sa zuzovat, co bohuzial 90% detskych topanok robi. Vyber vlozku z topanky tvojej malej a pozri dobre ked ju na nu postavis ci jej noha pretrca do bokov.Druha vec je vies v pohode ohnut podrazku do kazdeho smeru? Ak nie tak noha tvojho 2 rocneho dietata to neurobi tiez. Dalsia vec je nadmerok - teda to o kolko ma byt topanka vacsia. Noha sa voi volnom priestore pohybuje pri chodzi az o 1 cm,. svaly sa natahuju a stahuju, cize topanka by mala byt aspon o 1.2cm vacsia ako je dlzka chodidla. prestuduj si barefoot obuv a jej principy a princiopy fungovania detskej nohy, tvorby klenby a protetiku uz vzivote nekupis a ani rak a pod. Kukni hlavne moj link hore, tam ti baby budu vediet dobre poradit

tortelinka
31. mar 2016

@tajka1986 moji chalani nosia tenisky Rak alebo dd step

zuzanaete
31. mar 2016

@sasa1983 Ja este pridam, ze dalsi dovod preco nenosit po inych detoch topanky je, ze prve dieta tie topanky urcitym sposobom vyslape podla seba a dalsie dieta to potom prebera. Este ked boli topanky iba parkrat obute, tak ok, ale po intenzivnom noseni urcite nie.

piacere
31. mar 2016

@tajka1986 ak chceš pre svoje dieťa zdravú obuv, tak nekupuj ortopedickú, ťažkú, neohybnú 🙂

Môj synátor nosí d.d.step, ale až mu noha vyrastie, budem sa obzerať po inej značke, pretože väčšie čísla sú už tvrdé a málo ohybné....
Starší má síce adidas, ale veľmi pohodlné a extra mäkké, s tenkou podrážkou....

Mám po staršom synovi aj Protetiku (to som si ešte myslela, že aká super značka).... staršiemu v tom čase nevadili, mladší v nich nevie vôbec chodiť, pretože je už od malička naučený na ľahkú a ohybnú obuv.... toto keď mu obujem, tak chodí ako keby mal závažia na nohách, je ťarbavý, nemotorný a neistý v chôdzi a to má 2,5 roka....

Pridám ti foto tých d.d.step aké má môj malý.... takéto niečo hľadaj a dieťa sa ti poďakuje 😉

tajka1986
autor
31. mar 2016

@mimikas fuu,tusim to bude zlozitejsie ako som myslela, dakujem za radu

mimikas
31. mar 2016

@tajka1986 nie je to take zlozite, bolezita je flexibilita a sirka, ak raz obujes dietatu barefoot topanky uvidis ako zacne rychlo behat a o kolko bude obratnejsie. Moj syn ked dostal prve barefoot tenisky tam mi povedal, maminka pozri ako viem v nich rychlo bezkat, odvtedy ine nenosi a ani nechce a od kedy som ich ja vyskusala ani ja ine topanky nechcem. Ten pocit slobodnych noh je na nezaplatenie a tvoje dieta sa ti za to pdakuje. Tvoja mala je este mala, kludne kukaj topanky a tenisky znaciek: Kidofit,. Livie and luca, Camper a aj niektore DD Step, ale len urcite modely s vhodnou spicou. Neboj vyber je obrovsky, hlavne pre dievcata 🙂

jamelia
31. mar 2016

@tajka1986 ja kupujem detom superfit. Obaja maju sirsie chodidlo. Predtym dcere ine znacky otlacali nechty na palcoch, zapalovali sa jej. Odkedy nosi superfit, je pokoj 🙂 maju rozne sirky obuvi, ale su pohodlne, aj ja som mala tuto sezonu od nich zimne 🙂

maslenka47
31. mar 2016

@mimikas z jedneho extremu do druheho. Hentaka barefoot topanka je super pre dieta, co este prevazne lozi a chysta sa na prve kroky. Somariny o tom, ako ma dieta chodit bose su dneska fakt v mode. Hlavne doma po parketach a laminate...

@tajka1986 Ortopedicke (naozajstne ortopedicke) topanky deti casto nosit nechcu a ja sa im ani necudujem, lebo to tlaci na klenbu jak hovado, len aby nahodou nemali "plochu" nohu. Hlavne ak maju tu plochu nohu v "zakladnej vybave", nie vypestovanu zlym drzanim tela. Odrez si obly kus z jablka, strc do topanky a skus v tom chodit :x

Vonku, kde moze stupit na kdejake sklo, kamene a ktovie co insie, ma mat chodiace dieta tomu adekvatnu obuv s "pevnou" ohybnou podrazkou.

Detom kupujem uplne obycajne "nevhodne" topanky. Znacku podla toho, aku zrovna maju v obchode.

mirkatb
31. mar 2016

Pri výbere topánok kladiem dôraz nato, aby boli ľahúčke a podrážka bola ohybná. Mne sa najlepšie osvedčili topánky Superfit a Santé. Tiež si myslím, že každé dieťa má mať len svoje topánky, nenosiť ani po súrodencovi (okrem topánok párkrát obutých), predsa každá nožička sa ináč vyvíja. Na topánkach sa šetriť neoplatí.

8291
31. mar 2016

V protetike mi mala nevedela chodiť,bigala sa v nich,zakopavala.zacala mi chodiť samostatne bez pomoci v 9,5 mesiaci.a ona je chudunka aj nozky ma ako papeky,ked som jej zalozila protetiky,tak hrozný pohľad,vyzeralo na nej ako o 5.cisel veľké,nehovoriac ze boli v tom veku pre ňu ťažké.Kupujem jej klasické topánky najčastejšie v Reno,CCC.botasky ma adidasy.

simsalabim
31. mar 2016

@tajka1986 protetiky nechceli ani moje dievcata a necudujem sa. Su velmi tazke, neohybne. Najlepsie sa nam osvedcila znacka Bama (v Rene) a Superfit (Humanic) a Richter (v Rakusku). Kupujem iba kozenu obuv a tenisky adidas, reeebok, nike - lahke a ohybne.

sasa1983
31. mar 2016

Dnes som kupila malemu protetika, jarne. S ohybnou makkou podrazkou (da sa jednou rukou, teda prstami, zohnut), model Ferer,a naschval som si pozrela tovar (bola som v original kamennnej predajni Protetika) a topanok s gumennou (alebo neviem ako mam pomenovat ohybnou) podrazkou tam bolo nemalo.

gulolicko
31. mar 2016

Ak potrebujes ortopedicke topanky, skus si vybrat cez firmu neoprot, maju vyber aj tenisiek na suchy zips...

lenkacalikova
31. mar 2016

@mimikas mozem sa opytat? Tvoj komentar znie dost "studovane",vyzera,ze sa vyznas 😉 mam rocneho synceka a aktualne riesime problem s chodzou.sice sa este len uci chodit,no chodi len po spickach,nedoslapuje pekne na celu nozku.spociatku som tiez trvala len na chodzi na boso,nosili sme capacky a podobne...ale na odporucanie lekarky sme kupili ortopedicke RAKy a odvtedy mi chodi krasne

lenkacalikova
31. mar 2016

@mimikas poslalo mi to skor,ako som stihla dopisat 😂 nuz "chodime" a stojime krasne na celej nozke...ako je to teda? Ja si zatial musim zaklopkat,ze tato obuv splnila,co mala 🤔

reni1512
31. mar 2016

@tajka1986 ja som kupila malej little blue lamb topanky na jar (mali sme aj letne sandalky bola som spokojna velmi) no a potom este tenisky quechua, super na lepak z decathlonu a este mame v zasobe botasky Wanda z brusenej koze...🙂

gulolicko
31. mar 2016

Ak potrebujes ortopedicke topanky, skus si vybrat cez firmu neoprot, maju vyber aj tenisiek na suchy zips...

mimikas
1. apr 2016

@lenkacalikova no v ortopedickych nespickuje, lebo nema sancu pohnut nohou, ked si aj ty das clenkovu topanku a utiahnes tazko sa postavis na spicky. mala je este malinka, cele chodenie si len osvojuje a je normalne ze nohy hociako vykruca a aj spockuje, je to dobre a casom sa nauci udrzat uplne rovnovahu a stabilitu a bude pekne nohy klast pred seba a rovno. Na to ale musi dobre pouzivat svaly. Skus sa popytat v tejto skupine, urcite su tam baby co sa viac vyznaju a budu tu vediet vsetko zodpovedat a aj odovodnit.
https://www.modrykonik.sk/group/4501/

danielaksenzulakova
16. apr 2016

@tortelinka ahoj,a ake su topanky dd step ,sedia na dane cislo anie su tazke?

tortelinka
3. máj 2016

ťažké nie sú, ale podľa mňa sú väčšie

lilinka77
3. máj 2016

@danielaksenzulakova ahoj.pridsm sa ak mozem..ddstep v porovnani s richter,superfit sa mi zdaju sirsie,su makkucke aj vnutri..aku velkost potrebujes?mozem odmerat vnutro ak by sme nahodou mali taku velkost..

danielaksenzulakova
5. máj 2016

@lilinka77 uz sme kupili dd step chceli sme cislo 31,ale predavacka mi poradila ,ze staci 30,zatial som spokojna

tatikat
7. máj 2016

@danielaksenzulakova ahoj, prosím ťa v akých predajniach sa dajú kúpiť? nerada by som ich kupovala cez internet, keď treba vyskúšať.