Deka verzus fusak do vajíčka

20. sep 2024

Ahojte idem si po radu od skúsenejších tak prosím nejaké blbé komenty si nechajte pre seba. Ako prvorodička rada by som počula skúsenosti od mamičiek. Do vajíčka čo sám vám viac osvedčilo? Deka alebo fusak 3v1 ktorý viem využiť aj v kočíku. na fusaku som našla proti a to že napr budeme vonku dieťa bude v fusaku a ja ho budem musieť prvé vybrať z fusaku dať fusak do vajíčka a následne dieťa. A tak do deky hneď položím dieťa zapnem zakryjem. Alebo úplne stačí ak dieťa dám do vajíčka, bez deky či fusaka, ale bude v tom takom hunatom overaly z HM a v prípade veľkej zimy zakryjem dekou. Nechcem babušit veľmi,tiež to je zle pre bábätko. tak budem rada za normálne rady.

anavixy
20. sep 2024

Nie, nestaci ti dat dieta do vajicka v hunatom overale, pretoze dieta NEMA ist do vajicka v hunatom, hrubom, paperovom obleceni. Dieta ma ist do vajicka/autosedacky v body, max tenkom svetriku a zohrievat ho ma deka, fusak, kurenie v aute, nie oblecenie.
Za mna urcite ta zateplena zavinovacka ak je to len do auta, resp len na prechod z auta do interieru. Vajicko sa ma na kociku pouzivat len na nezbytne dlhy cas, takze nie na nejake dlhe kocikovacky vonku, tym padom podla mna ta zavinovacka je dostacujuca a aj praktickejsia ako fusak 3v1.

autor
20. sep 2024

@anavixy takýto overal som mala na myslí.viem že dieťa nemá byť v sedačke mať nejakom extra hrubom paperovom oblečení preto som myslela ze tento bude vhodní keďže není extta hruby tak ďakujem za vysvetlenie 🙂
Ano presne takto budeme vajíčko využivat na rýchly prechod napr do Dr, z bytu do auta. Ďakujem za radu 😊

jomarch
20. sep 2024

pripnem sa tu 🙏🏼

whiteflower87
20. sep 2024

Každý poradi za seba a svojich skusenosti. Ja mam 4te dieta a na zavinovaciu deku vo vajicku nedam dopustiť.
Tento týždeň som to presne vravela kamoske, ze uz 4te dieta v nej ze je to top naozaj. A vyhoda je ze to dieta nebabusis pokiaľ ides z domu do auta a z auta niekam, k rodicom, lekarke...
Vela krat aj v zime isli moje deti iba v puncoskach a bodikoch. A zalepene aj ruky vykukala len hlavicka. 🙂
Ale na obranu fusaka poviem ze mam aj fusak. Do hlbokeho alebo športového kocika...
A už len posledná veta deku som kupila z modreho konika z bazara za 10 eur.

anavixy
20. sep 2024

Takyto overal teoreticky asi vyhovuje, len tam by som sa asi bala, ze sa spoti v nom.. no zasa zalezi ako budete v aute kurit 🤭 plus teda kapucna musi byt na hlave inak by zavadzala na chrbatiku, ale to je asi logicke 🙂

saxana000
20. sep 2024

Mne tie deky prisli strasne neprakticke pokrkvalo sa to vselijako tam trcalo suchy zips daleko .normalne som dala mackovy overal do sedacky a dotiahnut.ved to nie je perova bunda..