Dedenie oblečenia po staršom súrodencovi

k_a_j_k_a
10. sep 2013

Dievcata, ako riesite oblecenie pre mladsie dietatko? Totiz, mam dve dcerky 3 a 4r. a ta mladsia dedi veci po starsej. Uz starsia ma strasne vela veci (tu spustu veci dostavame), ale neviem, ci mam kupovat zarovno s nou aj mladsej – mladsia totiz nedostava takmer nic a uz sa dostala aj do veku, kedy si to uvedomuje a je z toho smutna. A nemoze predsa vsetko dedit. Mam co sa da po starsej predavat a kupovat mladsej nove? To, co dostaneme aj tak nemozem predat, ale musim to vratit.

jasminet
10. sep 2013

@k_a_j_k_a veci ako bundy, oteplovaky a take vacsie/drahsie veci by som nechavala, tricka, pancuchy, suknicky, leginky a topanky by som kupovala nove, aspon sem tam nieco... aby sa mala necitila uplne ukrivdena. 😉

kkupka
10. sep 2013

ja mám toisté, 2 a 4 ročnú, niečo dostaneme, a niečo- všetko dedí malá po staršej, našťastie si to neuvedomuje, ale neriešim, ak je niečo už zodraté, škaredé vyhadzujem a ak sa to dá nosiť - nosíme ďalej, ak teba niečo tak aj dokúpim, záleží od financií, lebo nie vždy sú na nové veci

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klincek
10. sep 2013

@k_a_j_k_a mas pravdu, mensia nemoze vsetko len dedit..deti si to velmi skoro uvedomuju, potom im je to luto. samozrejme su veci, u ktorych to riesit nebudes, lebo napr. zimna kombineza, autosedacka a pod. drahsie veci sa nove kupovat nebudu, ked tie stare nemaju ziadnu chybu. ale napr. tricko a oblubenym obrazkom, pyzamko, farebne ponozky a pod. jej urcite urobia radost, a su to veci, ktore aj vynosi🙂
ja toto vnimam mozno prilis jednoznacne, lebo kupujem vzdy vsetko x2 (mam dvojicky). a hoci niekedy trosku (z financnych dovodov) zavidim mamickam, ktorych deti mozu po sebe podedit, som si ista, ze aj keby som mala deti po sebe, tak by som aj tomu mensiemu dopriala pocit vynimocnosti - ktory sa u deti spaja aj s vedomim, ze ma nieco, co patri len jemu🙂

zitaje
10. sep 2013

Ja mam vacsi rozdiel medzi babami, nejake veci mladsia dedi po starsej ale aj tak dost dokupujem, kedze im aj podla rocnych obdobi nie vsetko sedi. Topanky kupujem nove, dedi len gumaky a pod.

anatalia77
10. sep 2013

@k_a_j_k_a dačo predať a kúpiť nové ako jednej tak aj druhej
Máš malé dievčatká a ak sú už teraz z toho smutné,neviem,neviem,čo bude o 10 rokov 😒

babulina
10. sep 2013

Ja mam dievca a chlapca a tiez dedia po sebe, niektore veci nema zmysel kupovat pokial nie su znicene, urcite treba kazde dieta obcas potesit novou vecou ale rovnko aj vazit si darovanych vci

senta_sofia
10. sep 2013

ak mas pocit, ze starsia dostava vela veci, mozno by som vsetky nedavala do obehu, aby to nosila ona a schovala ich do skrine a potom vytiahla "nove" pre mladsiu, ked dorastie

fra
10. sep 2013

naše baby aj naši chalani po sebe dedili veci, nikto sa na to nesťažoval, občas samozrejme dostali aj iné veci ako zdedené po staršom surodencovi, ale tak vo veku 5-6 rokov sa chalani dobehli, takže aj tak musel mať každý svoje veci, kedže boli skoro rovnako veľkí a sú doteraz ... predpokladam ked vidim ten vekovy rozdiel, že čochvíľa aj vaše baby budu nosiť rovnake veľkosti, takže tento problem ťa určite nebude trapiť dlho 😉

eeffka
10. sep 2013

Mam 8 r a skoro 2r,mladsia by aj podedila ale nepasuje vaha,starsia bola pupkata,mensia je sliz... Co sa da jej obliekam ale dost veci aj dokupujem. Napr leginy,starsia nenosila,mladsej su volne ako teplaky...
Urcite ale vynosi zimne bundy.kabatiky,cizmy ale asi len do 3r,lebo starsej boty po tom veku boli rovno do kosa.

stanislavao
10. sep 2013

@k_a_j_k_a urcite musite aj mladsej kupovat nove veci. ved si predstavte, ako sa bude citit, ked bude mat vsetko po sestre? ked vam ostala bunda, tak jej ju nechajte na doma a do skoly jej kupte novu. taktiez aj ine veci, ktore su pekne. tricka, teplaky, nohavice, co su znosene, tak by som ja osobne predala, ked to starsia vyrastie a mladsej kupila nove. ja som si tiez nechavala veci po synovi, ale ked som to vybrala, ze to uz dam mladsiemu, tak som mu to aj tak nedala. predala som to a kupujuem mu nove. teraz je tolko krasnych veci, ze sa neoplati nechavat stare obnosene.

ladywitch26
10. sep 2013

po mojej dcere by dedenie nehrozilo, ona je schopna za mesiac zodrat topanky tak, ze uz su nenositelne. syn derie akurat tak ponozky a nastastie tretie bude tiez chlapec, takze vela veci vynosi po braskovi a chlapcovi to ani nebude tak vadit, ze nema nove.
@k_a_j_k_a ale tiez by som to riesila tak, ze by som mladsej kupila par novych kuskov, nech ma radost. komplet celu garderobu jej menit nemusis, ale par novych veci ju urcite potesi

k_a_j_k_a
autor
10. sep 2013

@jasminet @kkupka @klincek @zitaje @stanislavao @ladywitch26 dakujem Vam. Asi budem prakrizovat to, co ste mi poradili. Ja som sa snazila kupovat aj mladsej veci, ale potom toho mala velmi vela. Moja starsia je taka, ze oblecenie nenici, ona derie topanky (foto mam aj v albume), takze vela veci po nej je nositelnych.
@anatalia77 ono nejde o to, ze by potrebovala move veci. Ale tazko vysvetlit malemu clovieciku, co si vela vsima, ze ona zase nic nedostala. Ona ma radost aj z veci vytiahnutych so skrine. Ale nechape, ze sestra zase dostala nieco nove a ona nie, lebo zdedila.

starsej nemozem dat novu vec do skrine bez toho, aby si to nevsimla, ma totiz moc dobry prehlad o svojich veciach, ci oblecenie alebo hracky. Uz som spravila zoparkrat aj to, ze som mladsej vytiahla zo skrine a dala im to naraz, ale na to je mladsia uz tiez velka a pamata si, co nosila sestra.

@fra ja mam sice medzi detmi 1,5roka, ale na velkosti je jedna 110 a druha 92, i ked ma 3roky. Dokonca nam to pasuje aj sezonne.

bipsy
10. sep 2013

@k_a_j_k_a u nas funguje dedenie vsetkeho, co je nositelne a dokupovanie toho, co sa znici, plus obcas najdem nieco extra mile a nahodou to aj dostanem vo vsetkych potrebnych velkostiach a potom chodia moje deticky rovnako oblecene, len su v rebriku 😀 dokupujem veci aj na bazarikoch, ci uz z netu, alebo secondhand alebo burzy... Nove veci sa snazim vacsinou v akciach, povazujem za zbytocne vyhadzovat nejako extra vela penazi za kusok latky, z ktoreho deti velmi rychlo vyrastu a castokrat aj dost znicia... Deti chodia oblecene pekne a moderne a ked ich pochvalime, je im jedno, ci to uz pred nimi niekto nosil alebo nie.. Ked najstarsia dostane nieco nove, druha sa uz tesi, ze ked dorastie, tak to bude nosit aj ona...

henikav
10. sep 2013

my sice nededime po starsej sestre, ale po dvoch sesternickach a je toho tolko ze si z toho vyberame len to najkrajsie, nieco som kupila aj tu v bazariku. Tiez to potom vraciam sesterniciam, alebo podam dalej a som rada ze s tym nemam starost co s tym. No a kedze takto vela usetrime, tak potom malej kupujem par luxusnych kuskov, co by som si inac nedovolila. Napriklad topanocky kupujem iba nove, doplnky... a obcas dokupim nieco k tomu co mame, napriklad ked vidim k satockam co sme dostali, svetrik co sa k nemu akurat hodi...

kristiii
11. sep 2013

ja mám síce len jedno dietko ale velmi vela oblečenia dedí po synovcovi ktorý je o rok starší. Jemu to teda vôbec nevadí, práve naopak sa teší keď dostane od švagrinej niečo čo už bude môcť nosiť on a nie synovec. Všetky tieto veci potom posúvame zas naspäť mladšiemu synovcovi, takže čo sa dá vynosia až 3 deti po sebe. A vecičky čo malému chýbajú kupujem väčšinou cez internet cez bazáriky a tie si malý vyberá sám, teda takým štýlom že nájdem nejakú maminku ktorá má viac vecí čo by sa nám hodili a on mi poukazuje ktoré sa mu páčia a tie kúpim a on sa cíti strašne dôležitý že si ich vybral a kúpil sám 🙂