Daylong verzus Bioderma pre ročné dieťatko

snehulienka_mrazova
17. máj 2012

Ahojte,
o týždeň ideme na dovolenku a neviem sa rozhodnúť, či kúpiť krém pre dcérku od Biodermy na opaľovanie (trebárs ten nový BLUE) alebo zostať pri Daylong? nemáme s ním zlé skúsenosti, len farbí ako šialený..všetko je od neho špinavé. Neviete mi poradiť?

jana776
17. máj 2012

@snehulienka_mrazova ahoj, ja som skusala biodermu a podla mna je prilis husta, strasne dlho trva kym to na dieta rozotriem. Daylong pouzivam stale a teda neviem aky mas ty, ale nas je biely a vobec nic nefarbi. Ja som s daylong max spokojna.

snehulienka_mrazova
autor
17. máj 2012

@jana776 Ja mám daylong kids 50..neviem, ale mne farbil aj minulý,aj tento rok..ale strašne,tak dožlta. ďakujem za radu 🙂

hajanka
17. máj 2012

@snehulienka_mrazova mali sme rovnake skusenosti s Daylong, farbil vsetko, oblecenie, plavky... vsetko a neslo to ani vyprat, vsetky flaky ostali dokonca aj na plavkach. Vymenili sme za Bio Alverde 30 aj ked len 30, ale tu nam to staci. Zla roztieratelnost je dan za to, ze nema chemicke filtre, tie s chemickymi sa roztieraju lahsie, ale nie su najvhodnejsie na detsku pokozku, takze nam to ze tazsie roztiera nevadi, po natreti je pokozka biela od kremu, ale po chvilke to zmizne.

irriss
17. máj 2012

@snehulienka_mrazova

Nivea Kids nebarvi 😉 🙂

michalka12
17. máj 2012

ahoj, ja uz tri roky pouzivam Biodermu a som velmi spokojna. Detom kupujem sprej 50+, super sa roztiera a aj dost dlho vydrzi. Nemam rada take huste kremy, co sa nedaju poriadne rozotriet. Proti daylongu nic nemam, ale doporucila by som Biodermu.

anjelicek26
17. máj 2012

My mame tiez nivea kids a maximalna spokojnost. nefarbi..

chryse
17. máj 2012

minule leto sme pouzivali dayolong,,,,ale mala sa mi teraz zacala obsypavat, tak sme presli na biodermu, a je to ok,,,,, ten daylong fakt hnusne farbil,,,ale zas po bioderme mala ostava biela,,,a tvaricku ma bielu aj po okupani,,,,ale co sa tyka kvality,,,som viac spokojna s biodermou

zuzu007
19. máj 2012

@snehulienka_mrazova 50 zafarbi skoro vsetko, ale 30tka nie..

karamel
19. máj 2012

Aj ja mam Nivea Kids 30 a je vyborna🙂

snehulienka_mrazova
autor
19. máj 2012

@zuzu007 30 je ale nizky faktor.. 😒

snehulienka_mrazova
autor
19. máj 2012

Baby diky za odpoved, nakoniec som kupila Biodermu, tak uvidime🙂 celkovo som s biodermou spokojna (pouzivame s manzelom mliecko po opalovani, ja peeling, telovy krem mama..), tak hadam budem spokojna aj s tymto..To farbenie sa jedniducho neda..vkuse vyzerame ako prasiatko 🙂 a chceme faktor 50, urcite nizsi nie.

zuzu007
21. máj 2012

@snehulienka_mrazova ako pre koho.. mam skusenosti s tym, ze nie vzdy je 50tka ta najvhodnejsia..

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snehulienka_mrazova
autor
21. máj 2012

@alenah31 fuu no ja neviem ako to je..urcite na nete najdem clanky typu, ze faktor 50 neexistuje a clanky, ktore tomu oponuju..asi je na kazdom, comu uveri 🙂 Nam lekar doporucil faktor 50, malu tym natieram od narodenia a nespalila sa mi ani ziadna negativna reakcia nenastala, takze radsej to menit nebudem, nebudem riskovat. Tento rok skusime Biodermu 50 plus a uvidime ako bude 🙂

snehulienka_mrazova
autor
21. máj 2012

@zuzu007 preco myslis? neviem, ja hlavne chcem, aby dcerka mala co najvyssiu moznu ochranu a tu jej podla mna 50 poskytne..

zuzu007
21. máj 2012

@snehulienka_mrazova sestra ma dve deti 5 a 8 a natierala jak besna hlavne decrku (8) odmalicka 50tkou, mala nema skoro ziadnu imunitu, stale byvala chora.. je to o tom, ze tie slnecne luce a ten vitamin D nema ako cez to mnostvo bordelu preniknut do pokozky.. teraz by uz nekupila 50tku ani nahodou..ale je to aj od typu pokozky..moja mala nie je bleda, mam 30tku, ale slnku ju vyvarujem.. maleho uz natierala 30tkou a chory nie je skoro vobec.. a kedysi sa deti natierali tym, cim aj my, astrid a podobne, faktory mozno 10 a sme tu ..ja sa riadim nie tym, co bezi v reklamach, co stale niekto ospevuje, ale co ja vidim ako najvhodnejsie pre moje dieta.. a zatial klop klop som sa nesklamala 😉 je to na kazdej mamine ..
@alenah31 suhlasim s kazdym jednym slovom 😉

something
1. júl 2012

tato tema uz nieje aktualna asi. ALe neda mi nenapisat k nej. Min.tyzden v test magazine testovali opalovacie kremy. Kremy znacky Vichy a Daylong nepresli 🙂 Znamka nedostatocna..Maju napisane, ze chrania aj UVA aj pred UVB co sa pri testoch nepreukazalo. A tiez je napisane, ze odolne voci vode v com tiez nevysli najlepsie. A preto nie vzdy cena je aj kvalita. Najlepsie vysli v testne SunDance z DM a Nivea 😝

denisenko
1. júl 2012

@snehulienka_mrazova len moja osobná skúsenosť....moj syn sa z Biodermy vyhádzal, po celom tele, kde bol natretý....a poznám ešte dve mamičky, ktorým sa stalo to isté.....takže teraz sme stavili na Daylong 🙂 ...a štve ma to, že musím kúpiť celé balenie aby som prišla na to, že je vhodný .......do koša...... 😝 😝 😝 😝 😝 😝

janinah
1. júl 2012

@denisenko skús prredať,niekomu možno vyhovuje 😉

kate001
3. júl 2012

@alenah31 mozes mi prosim ta napisat aku kozmetiku to pouzivate?? Mozno ju v Taliansku zozeniem..D

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabinocka
4. júl 2012

pozrite si test magazin co davaju na stv..bolo testovanie opalovakov a som skoro oci vyocila ako zle dopadol daylong a ine ,,kvalitne,, znacky 😎

marcellka32
4. júl 2012

Takže baby,z testu vyšiel najlepšie sundance z dm,a potom nivea,daylong prepadol :(

anazuz19
4. júl 2012

pozrite si aj nasledujúci článok o detských opaľovacích krémoch - je síce z minulého roku, ale myslím, že veľa sa tam nezmenilo
http://www.pluska.sk/zdravie/velky-test-detskyc...

anazuz19
4. júl 2012

a ešte aktuálnejšie testy detských opaľovacích krémov tohto roku

http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/medzi...

lienockaa
4. júl 2012

@denisenko zaujimave, ze aj ja mam tuto skusenost..moje obe deti sa mi z biodermy vyhadzali..pouzivali sme 50tku, tu v spreji..skoro tyzden som si myslela, ze su to potnicky..ale kedze behali nahi aj vnutri, tak som si nevedela vysvetlit tie vyrazky svrbive..nakoniec som prisla na biodermu, stacilo jeden den nenatriet nou, ale inym pripravkom a bol problem najdeny..takze u nas tiez bioderma nie..

marcellka32
4. júl 2012

Takze ja som vybrala niveu

kate001
4. júl 2012

@alenah31 fuha, tak to je dost komplikovane, predpokladala som ze to dostanem kupit normalne v lekarni, resp. ze mi to objednaju. Moja mala nema velmi silny ekzem, len par fliackov na nohach a za kolenami, ale v lete jej aj to zvykne zmiznut. Kazdopadne ti dakujem za odpoved 🙂

elzu
4. júl 2012

Daylong mi taky barvil, plus Johance dělal jakoby pigmentové skvrny po vystavení sluníčku...vyhráli jsme ho a použila jsem ho po této zkušenosti jednou!!!

klaudia1988
8. júl 2012

fuha cize jasna odpoved.... ja som tiez na pochybach ideme na dovolenku podobne ako autorka a stale vaham nad biodermou nakolko ani jej testy nedopadli uplne dobre 😒