Darčekový kôš pre kstniatko

mionag
16. feb 2018

Mile mamicky, prosim o radu...za chvilku idem na krstiny ako krstna mama. Chcem nachystat darcekovy kos- taky kde budu len veci pre dietatko-alkohol a sladkosti nie. Poradte co by tam malo byt. Mam uz osusku,flasu na mlieko,cumliky, termoobal na flasu, medvedika, hryzatko, vlhcene obrusky, body a este planujem kupit nejaku drogeriu.... No zda sa mi ze je toho malo. Co by mamicku potesilo, resp co take dieta potrebuje? Dik za rady.

vikusss
16. feb 2018

Plienky podbradníky alebo župan taký malinky a také niečo myslím keby oblecies nejakého medvedíka do toho županu tak by to bolo super ;)

lienka737
16. feb 2018

Mojkacik
Retiazka na dudel, latkova plienka, slintacik, kefka na vlasky, sudokrem

mionag
autor
16. feb 2018

@vikusss mam osusku co sa da navliect aj na hlavicku, aj ked...predavaju sa take male zupany?

mionag
autor
16. feb 2018

@lienka737 retiazku tiez mam,latkove plienky kupila mama,aj take uzdobne, sudokrem je na zadok?

vikusss
16. feb 2018

my sme dostali zupan od 6m no oblecie ho uz moja 4m slecna 🙂

lienka737
16. feb 2018

@mionag ano, proti zapareninam na riťku 🙂

lienka737
16. feb 2018

Este mozno teplomer do vody na kupanie, prebalovaciu podlozku

mionag
autor
16. feb 2018

@vikusss no tak na to sa este pozriem, taketo vychytavky ma zaujimaju :D

nika898
16. feb 2018

@mionag ja by som prisala detsku deku tie z pepca su super. Makka a teple. Moj starsi syn bez nej nezaspi a ma to aj ako mojkacika a mozno by som este kupila knizku kde si mamicka moze zapisovat a odkladat pamiatky je ich kopec aj pre dievcatka alebo chlapcov ☺

mionag
autor
16. feb 2018

@nika898 deku kupila moja mama-nahaname sa kto viac kupi a presne tu knuzku uz ma dvakrat.bude to prve dieta v rodine tak sa kazdy nahana kto co daruje...

ewell13
16. feb 2018

My sme dostali taku pamätnú tabuľu od krsnej kupovala na sashe je tam napisane meno babatka miery vaha a cas a den narodenia...je to velmi pekne da sa aj zavesit alebo len polozit na policku...

ukulela
16. feb 2018

@mionag neorientuj sa v obleceni len na najmensie veci. tych dostanu na mrte. v poho body na pol roka aj rok- dorastie a nebudu musiet kupovat neskor, ked uz nebudu tolko dostavat. kup v poho ponozticky sadu na pol roka aj na rok. inac plienok nie je nikdy dost, ked kupila mama nevadi. plienky sa vzdy minu. ja nemam dobru skusenost s pampers, mala som skvele moony. daju sa ale len cez net a suk us drahsie, ale kvalitne japonske vyberove. alebo som mala kikko papierove biologicky rozlozitelne, ziadna chemia. take ocenia, ak bude mat babo problemy s beznymi plienkami. mozes prihodit aj detske misky a pribor, aj to o pol roka uz vyuziju ... a caj na nervy / tvorbu mlieka pre maminu 🙂 kozmetiku by som nekupovala, mne stacilo najobycajnejsie detske mydlo a sudokrem - do dvoch rokov som nepotrebovala nic ine. az potom uz aj sampon na vlasky.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julma
16. feb 2018

mna napadla takato podlozka, nemala som taku zdobenu na okrajoch (foto z netu) , ale vyuzila som ju velmi, polozila som ju aj na gauc kde vsetci sedavaju a babatko bolo hygienicky ulozene 🙂 ale som tou podlozkou neskor babo zakryvala ako s paplonikom.

tuqanqa
16. feb 2018

Sadrovu sadu na otlacky, detsky fotoalbum

lula313
17. feb 2018

@mionag no ono si sa mohla nenapadne informovať, čo už majú kúpené. My rodíme za mesiac a všetko, čo bolo spomenuté už mame, Resp. Plánujeme kúpiť do porodu ako napr. Teplomer do vaničky, hracky, mojkacikov už má kúpených troch, oblecenie 50-68 je už tiež nakúpené, deky, osusky, plienky.,, čiže toto by má až tak nepotešilo. Čo by má potešilo, keby dcéra od krstnej dostala, tak nausnicky, alebo retiazku, prívesok pretože je to pamiatka na cely život, ja som si napr. Veľmi vážila prsteň od krstných rodicov, ktorý som dostala na 18tku, ale žiaľ som ho v nejakej 26tke zabudla na dovolenke, čo má mrzi dodnes.

jeennyv
17. feb 2018

@mionag moj nazor ako bolo vyssie spomenute nie v zlo , ale nekupuj klise, co si rodicia casto pokupia sami, ci maju vela, neviem aky mas rozpocet, ale skus zirafku sofiu, ci nejaku fakt dobre deku nahranie, ci nieco co by rodicia nekupili nemohli kupit..vela mysli prakticky...a hlavne potesi podla mna aj nieco, ze pre rodicov

osky
17. feb 2018

@lula313
Ja suhlasim s tymto.
Krstny rodic ma babätku kupit bud nausnicky alebo retiazku-je to hodnotne a pamätne.
Pokym nakupis.milion veci ktore ta mozno ani nevyjdu lacnejsie...
A vzdy to ma iny efekt ako plny kos vselicoho.take veci daruju kamosky nie krstni rodicia.
A napr.ja deti nemam,ale keby som ich mala,chcela by som si kupit vsetko sama.presne podla mojich predstav.
Napr.aj kozmetiku len v eko bio kvalite aj oblecko...
To nikdy nemozes vediet ak sa s mamickou vopred nedohodnes.
Nevies co sa jej paci co uz doma ma...
To je ako so svadobnymi darmi.kazdy ma ony vkus predstavu i potrebu 😉

nika898
17. feb 2018

@mionag tak potom by som mozno este kupila odsavacku, fusak do kocika co sa nastavit podla veku babatka a hojdacie kresielko, satka na nosenie je skvela vec alebo nosic ale to uz drahsie polozky, este pekne na pamiatku prve papucky v takej peknej krabicke alebo ine prkotinky. Maminu by mozno potesilo tricko na dojcenie velmi to ulahcuje dojcenie najma ked su niekde medzi ludmi ☺

ibrunova
17. feb 2018

@mionag nejaké gumené hračky do vody,hryzátko,pískacia gumená knižka..

iffushka
17. feb 2018

Quiet book...aj keď to využije až keď bude staršie.

mtsl
17. feb 2018

u nás bolo top hojdacie kresielko a ergonomický nosič - ale to by som sa rozhodne poradila s mamičkou. A ja som dávala krsnej dcére náušnice - nosila ich veľmi dlho.

alobalka
17. feb 2018

Ja by som sa normálne poradila s mamkou dieťaťa, možno preferuje inú fľašu a cumle ako si kúpila, myslím, že mnoho vecí už má kupenych alebo ich dostala. Možno aj od iných dostane (čo ale neovplyvnis). Spýtaj sa, či potrebuje napríklad kolotoč nad postielku, capacky na vyšší vek (neskôr dorastie), plienky sú najuzitocnejsia vec, len ako darček až tak neoslovia. A tiež môže preferovať inú značku ako vyberies. Možno nejakú peknú detskú manikuru (ak nemá), nálepky na stenu/skrinky. ..

hors
17. feb 2018

@mionag ja by som dala aj Bepanthen masť je to aj ma ritku .Fľašku na caj,nejakú kozmetiku,potom proti urieknutiu taku maalicku s menom .

hors
17. feb 2018

@mionag a deku s menom a vahov a datumom marodenia

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
17. feb 2018

Overal na spanie detska lampa nocnik.
Najlepsie sa nenapadne popytat co uz maju

mionag
autor
17. feb 2018

@osky dik za rady. jasne ze sa radim s mamickou, je to moja sestra tak jej stale zavolam, ci to ci ono co chcem kupit este nema...nausnice su automatika, to sa ani nepytam ci treba kupit alebo nie, lebo to viem. mam aj pozistovane ake by chceli rodicia a podla toho sa budem riadit. len som chcela do toho kosa nejake drobnosti, ktore viem ze sa jej zidu...u nas sa nosia nausnice pre dievcata, torta (mozno nejake zakusky) darcekovy kos, plienky...tak len to by som chcela sa inspirovat lebo aby som nenakupila somariny ktore su nevyuzitelne

mionag
autor
17. feb 2018

@lula313 tak rozmyslam ako ty...body som kupila ma 4-5 mesiacov,aby mala nieco na leto ked vyrastie z najmensich dupaciek-tych ma teraz dost. stale ked nieco kupujem tak volam sestre(mama) a pytam sa ci to chce. plienky som uz kupila, aj medvedika, este chcem ten sudokrem, to viem ze take este nema...a mozno detsky caj-to sa hadam vzdy zide, len neviem ci uz male babatka piju ci to je az pre starsie.neviem sa orientovat v tomto vsetkom, lebo nemam este deti,tak neviem co je potrebne.ale dik za rady