Dajú sa prať topánočky z usne?

fialkaa
30. sep 2011

Možno pre skúsenejšie mamičky hlúpa otázka ale: môžem oprať topánočky, ktoré sú z usne v kombinácii s textilom. výrobca to neodporúča, majú sa čistiť kefkou, ale to by som ich musela čistiť veeeelmi dlho, aby nejako vyzerali. Alebo kožené topánky s textilom - skúsili ste prať? Dospelácke kožené tenisky, kde je koža kombinovaná s textilom, bežne periem, ale teraz fakt neviem.....

xlucia
30. sep 2011

lepsie je vypchat topanky novinami, nie casopisom!!! a potom ich vydrhnut tak, kefkou, aj pouzitou zubnou, ktoru namocis do teplej vody posuchat po jadrovom mydle. to ti topanky vycisti aj odmasti. potom oplachnut jemne do cista a do sucha vyutierat. u nas to funguje. trva to par minut

zuzana17
30. sep 2011

prať sa dajú, ale či sa ešte budú dať nosiť? to je otázne 😀 Radšej by som vyskúšala ako píše xlucia 😉

katmi
30. sep 2011

ja mam v programoch vyslovene program na pranie topanok.. taha si to len vodu, nezohrieva ju, nezmyka mi pracka vtedy. trva to cca 20minut... cize tam by som ich dala.. ale ak takyto program nemas, vyskusaj,ako radili kocky vyssie 🙂