Cumlík Lovi - predkus, otvorený skus, zúbky

deny9943
20. sep 2024

Zdravím. Viem, že diskusií ohľadom značiek cumlíkov a vplyv na zúbky dieťaťa je tu veľa. Mňa však zaujíma konkrétna značka cumlíkov Lovi. Prosím, mamičky, ktoré dávajú dieťatku tieto cumlíky. Mali ste skúsenosť, že z tohto cumlíka majú deti problémy so zúbkami? Otvorený skus, predkus atď. Resp. majú vaše deti po týchto cumlíkoch pekné zúbky? V prípade normálneho používania cumlíka - napr. iba na spanie, ukľudnenie.
Ďakujem za každú odpoveď.

luciaruz
20. sep 2024

Ja síce neodpovedam na co sa pytate. Ale curaprox cumliky su cielene práve na to, aby nebol predkus alebo iné "zakrivenia" ústnej dutiny.

taktotedanie
20. sep 2024

Ano susedove deti mali tento cumlik ked boli malicke deti, boli zavislaci, cumel v ustach stale
Uz maju strojceky na zuboch

saxana000
20. sep 2024

Lovi ma aj ortodonicke aj gulickove starsia mala orto aj mladsia lebo ine chytit nechceli zuby ma starsia krasne rovne bez jedineho kazu

len_nig
20. sep 2024

Môj syn mal tento cumlík, pred 2 rokom ho prestal používať úplne, predtým iba na spánok. Zúbky má krásne rovné 😊

deny9943
autor
20. sep 2024

@saxana000 tieto mám na mysli 🙂

deny9943
autor
20. sep 2024

@len_nig ďakujem pekne a do koľkých rokov ste používali ? 🙂

deny9943
autor
20. sep 2024

@luciaruz ďakujem pekne. Áno curaprox poznám 🙂 len vyslovene som chcela vedieť názor aj na Lovi, pretože výrobca uvádza že sú dynamické a nenarúšajú vývoj zúbkov. 🙂

len_nig
20. sep 2024

@deny9943 ako píšem v prvom momente, tesne pred druhým rokom sa ho zbavil 😊

deny9943
autor
20. sep 2024

@len_nig :D ja trúbka som prečítala pred 2 rokmi :D

suzy2508
20. sep 2024

Môj malý ich mal tiež, zúbky má krásne. Hlavne treba myslieť na to, že ho treba čistiť, zuby samozrejme tiež. Zabavila som mu ho v 13.mesiacoch po odporúčaní zubárky (postupne im v ústach ostifikuje nejaká kostička a každý cumel ti môže robiť šarapatu, tak šiel do koša), zvládol to bez problémov.

rybkoava
20. sep 2024

@deny9943 tuto značku sme používali pri prvej. Cumeľ mala dlho, skoro do 3 rokov. Ku koncu len na spanie. Má 12 žiadny kaz, ani strojček. Teraz mame druhé a tak isto používame len tieto. Inú značku nechce.

deny9943
autor
20. sep 2024

Ďakujem pekne ženy ❤️ myslím, že ak sa to (ako so všetkým) nepreháňa, tak to nemá ako uškodiť. Používame vyslovene iba na spanie.