Čo zobrať bábätku do pôrodnice?

lussy211
15. jan 2012

Ahojte maminky, prosím poraďte mi čo mám zobrať bábätku na oblečenie do pôrodnice?A čo sa týka umývania bába, tak aj k tomu potrebujem radu, čo mu zobrať?Ďakujem mooooooooooc

palculienka123
15. jan 2012

košieľky, čiapočku, ja som si zobrala aj teplejší kabátik, keď som mala návštevu aby malej na chodbe nebola zima.Jednorázové a látkové plienky.Na kúpanie jemné detské mydielko, detské telové mliečko alebo olejček, 1% lieh na pupček,púder, krém na ritku.Ja som najradšej používala plienkové osušky nakoľko dobre sajú.A hrebienok na vlásky ak nejaké bude mať🙂.

sisaha
15. jan 2012

body s dlhym rukavom, dupačky, tričko s dlhym rukavom, ponožky, čiapočka, rukavičky. Vsetko si vezmi tak trojmo, keby ti babatko vyvracalo trosku mlieka, aby si ho mohla prezliect. Co sa tyka umyvania, oni ti tam daju (u nas to bola ale kozmetika Johnson, ktoru ja nemusim), ja som si vzala svoje - kupila som si v DM-ke taku malu vzorku zn. Babylove na umyvanie, plus telove mlieko (Weleda, nivea baby, ale bubchen....to je uz na tebe). A ked vas pustia domov, tak este svetrik, čiapku, overal

tenty
15. jan 2012

ahoj, vela zalezi od toho, v ktorej porodnici budes rodit... my sme na kupanie nepotrebovali nic, az doma potom a na oblecenie tiez nic, davali erarne, len ciapocku som mala so sebou... a veci na prevoz domov priniesol potom manzel... ale skus popozerat temy, rozobera sa tu porodnica skoro v kazdom meste, tam ti lepsie poradia 😉

tea333
15. jan 2012

Umyva sa iba cistou vodou, babo viac nepotrebuje.vo vacsine porodnic maju erarne oblecenie pre babatka,takze zalezi aj kammides rodit. Mozes si pre istotu zobrat aj nieco svoje.hlavne rukavicky a ciapocku si zober urcite.

zebra41
15. jan 2012

My sme do porodnice oblecenie potrebovali iba na cestu domov, inak bol obleceny v erarnom. A kupali ho tiez tam sestricky a to iba cistou vodou. Potrebovali sme pre neho iba plienky a papierove utierky.

vierkasteffi
15. jan 2012

ja som potrebovala len čiapku a rukavičky a nejaku teplejšiu deku ked som chcela bábo ukázat návsteve 😉
a ešte pampersky, vlhke utierky a par prebalovacích podložiek 🙂

amouramour
15. jan 2012

vacsinou oblecenie je vzdy erarne🙂odporuca sa brat ciapocka, ponozky, rukavicky proti skrabaniu a 4 latkove plienky a balik normalnych jednorazovych a vlhke utierky

adri2211
15. jan 2012

pre malu som mala len plienky, vlh. utierky, prebalovacie podlozky a kremik na ritku. potom za nami priniesli oblecko,v ktorom sme prisli domov 🙂

sympa1
15. jan 2012

brala som len plienky jednorazove a na prebalovanie kremik utierky a cumlik " pre istotu" 😅 a inak pre babatkko nic, vsetko dali v nemocnici a ked nas prepustali povedali mi co asi doniest na prevoz domov..a to mi doniesol manzel, co som mala nachystane uz doma.takze nejake body s dlhym rukavom, svetrik, ciapocku...aj dve podla pocasia a mrazu..a nase deti boli este pekne v perinke na ceste domov...

desmodka
15. jan 2012

kazda nemocnica ma svoj zoznam co by sa malo zobrat, mala by si brat vsetko to co budes aj doma vyuzivat, v nemocnici ti nic nedaju 😠 (teda v galante dali len tampony na cistenie pupceka aj to sme museli chodit zobrat, tak sme si dali radsej doniest), teda oblecenie hej

lucia375
15. jan 2012

Ja beriem na oblečenie len čiapočku a ponožky. Oblečenie dávajú erarne. Balík plienok a vlhké utierky. Ešte cumlík. Oblečenie na cestu domov mi prinesie manžel ked to bude aktuálne.