Čo všetko nachystať a kúpiť pre bábätko?

hokejka111
13. jan 2013

Co vsetko nachystat a kupit pre babatko??...coho a kolko kupit??nejaky prakticky zoznam, co je nevyhnutne,,,tiez kde ste kupovali??vdaka,,,,,

xlucia
13. jan 2013

@hokejka111 podla toho, kedy si ti dieta ma narodit. zima, leto? planujete viac deti? ste v rodinnom dome, alebo v panelaku? atd...

hokejka111
autor
13. jan 2013

@xlucia ,,o jej,,nemam kupene skoro nic,,,,,,ide mi hlavne o veci na oblecenie,,,,,,,20,3 mam termin,,,vdaka,,,a byvam v panelaku, je to prve,,,,hadma nie posledne🙂dieta

ivana149
13. jan 2013

Ahoj my čakame miminko 11.3. zatial len tak trošičku sme nakupovali, postielku, košielky a bodiky, nejake supravy, zavinovačky, asi tri deky, do konca mesiaca planujeme kočik a vecičky do pôrodnice sebe aj miminku, ako plienky, vlhčene obrusky, ponožky a čo sa nam páči. 🙂

medveckaeva
13. jan 2013

Tak my sme pokúpilii dake tensie i hrubsie zavinovacky osusku pre baby a plienkovu. Plienky latkove postolky a pampersky. Detskú kozmetiku. Krém na prdelku. Pre teba krém na bradavky. Mam i odsavacku bo bola v akcii so sterilizatorom. Dve fľaše na čaj a dve na mlieko. Cumlik a reťazi na cumlik. Navliecky. Postielka matrac a monitor dychu. Pak dake capacky ponozky pancusky. Polodupacky, gate. Dupacky pyzamka spacie vaky kosielky. Tie dupajdy a body bez rukavov s krátkym rukavom i dlhým. Tričká. Teplacky. Svetre. Ciapky tenke i hrubé. Rukavicky tenke i hrube. Podbradnicky. Všetko vo velkostiach 56 a 62. Ale mame pár kúskov z 50 a uz i vacsie kúsky. Samo kočík - dle mne naj trojkombinaciu. A mam i kresielko, chvalievaju si ho. Vanicku, podlozku na prebalovanie. Overaly a teple veci na von. Rukavicku na umyvanie. A hračky nesmú chýbať. Snáď som nic nezabudla 😉 🙂

gubcikova
13. jan 2013

@hokejka111 Prvá výbavička:

6 dupačky alebo kombinézy (veľkosť 62, 68 a vyššie) AJ 50-56(PáR KS)
6 body (veľkosť 62 a vyššie) 50-56
najké polodupačky

3 páry ponožiek-ANO
2 ľahké bavlnené čiapočky-ANO
2 pyžamká -MYSLIM žE AJ VIAC

teplé vrchné ošatenie
2 svetríky
vlnená čiapočka
rukavičky
Na prebaľovanie:
Prebaľovací stôl alebo plocha na prebaľovanie
jednorázové plienky
Krém na ošetrenie zadočka(sudocrem,bepanthen)
Vlhké obrúsky (ako prvá pomoc pri prebaľovaní vonku)
hodia sa ja prebalovacie podložky
Na kúpanie a následné ošetrenie:
Detská vanička
Teplomer do vaničky
2 bavlnené osušky
Vatové tyčinky
Detská kefa na vlasy
Zaoblené nožnice na strihanie nechtov

Na spanie:
Postieľka
Matrac
3 plachty
1 perinka (vankúš sa nepoužíva pre dieťa mladšie ako 2 roky)
2 obliečky na perinu-AJ VIAC

Na vychádzky:
Hlboký kočík
Deka (v zime fusak)
Sieťka proti hmyzu
Autosedačka (pre dieťa od 0-9 kg) na cesty autom

Ostatné:
Odsávačka mlieka, ak dojčíte
1 zavinovačku
podbradníky
Odsávačka na hlieny
Teplomer na meranie teploty tela (v ideálnom prípade digitálny)
látkové plienky 3ks

nejak som to poopravila

hokejka111
autor
13. jan 2013

...dakujem vam velmi pekne,,,nieco z toho vyberiem🙂)))))))))))))

majka1981
13. jan 2013

k tomu co sa uz napisalo, pridavam/opravujem: bavlnene plienky/klasicke stvorce (viacej ako 10 kusov, lepsie aj 30 - vyuzijes ked dieta odgrgne/odgrcne, aj pod hlavu na spanie, do kocika, proste vsade). ja by som nebrala len vlnenu ciapocku, ale kludne aj bavlnenu (ked idete na priklad autom, alebo si niekde v miestnosti, kde taha/fuka, tak kludne oblecies bavlnenu ciapku)

martinka0031
13. jan 2013

....zoznam ti uz napisali 🙂 🙂 popozerj tu na konikovi,urcite zozenies,v obchodoch je to niekedy predražene, a a male mimco aj tak rychlo z toho vyrastie 🙂 🙂 🙂

susie25
13. jan 2013

ahojte ja som na tom presne ako hokejka111, len ja mam termin 17.3. prosím vás neviete mi poradiť či budem ešte potrebovať fusak alebo postačí aj deka

jankagun
13. jan 2013

@susie25 ahoj,niekedy aj v marci je este sneh a zima,to je tazko povedat,ale ak ho kupis,tak ho urcite vyuzijes na zimu,takze sa Ti zide 🙂 (ja odporucam ten vacsi 110cm,da sa zmensit ked je babatko uplne malinke a potom ho vyuzijes az do 3rokov)

euka210
13. jan 2013

si vygoogli

susie25
14. jan 2013

@jankagun dakujem 🙂

demonique
14. jan 2013

@hokejka111 ak mozem poradit z vlastnej skusenosti, kupovala som veci na oblecenie aj z eshopu a nesedeli velkostne. teraz nakupujem na bezne nosenie na doma vylucne v tescu. Je to lacne a nebude ti teda luto, ked z toho babo rychlo vyrastie. jasne, ze zopar peknych kuskov treba mat vzdy po ruke, ked sa pojde na navstevu 😉 a odsavacku hlienov ak mozem poradit si kup taku, ktora je napojitelna na vysavac. ta je super. a zbytocne si nekupuj flase na mliecko. jednak ich mozno vobec nebudes potrebovat, jednak urcite podostavas od rodiny a znamych. ja som si kupila dve ze ANTIKOLIKOVE, jednu z Rock star baby akoze frajerska, jednu som dostala od svokry, jednu som mala v balicku od poistovne, jednu mi kupila kamoska a teraz mi tam vsetky zapadaju prachom lebo uspesne kojim 😀 a inak gratulujem a drzim palce mamicka 🙂 ak by si nieco potrebovala, tak kludne napis. ked budem vediet, poradim 😉

veronikaitali
14. jan 2013

@hokejka111 ahoj ja som mamina 3 mesiace a ja som mala strasne vela toho pokupeneho-zbytocne.takze si kup:teda ja som mala toto co som vyuzila

6-7 ks body c.62 a vyssie(max 2ks c.56)
10 ks dupacky na dlhe rukavy (prakticke a dobre drzia teplo babatku) c 62.( 1ks c.56 do nemocnice) pouzivali sme uch aj na spanie
6 ks podbradnicky+6ks podbradnicky velke pouzivala som na plece na odgrgavanie (tu neexistuju latkove plienky)
2-3 ks svetrik alebo mikinka ale pozor na zipsy,skrabu babatka pod krkom
1ks overalu na von aj ten c.62
3ks ponozticky
1 ks rukavicky proti poskriabaniu
2 ks bavlnena capicka
2 ks fleesove deky
1 ks deka troska teplejsia do kocika
1 ks zavinovacka (bola v nej 2 tt)
rektalna rurka+odsavacka hlienov na vysavac+teplomer do uska
3 ks osuska s kapucnou
kefka na vlasy................

ja som si vela veci nakupila v h&m

cumle a flasky urcite nie !!!!!!!!!!!neodporucaju ani lekari a ja mam doma 3 a aj retiazku na cumel,flasky a tu mi to stoji plne kojime a mala odmieta cumlik 🙂 ak chces pozri si moj album vybavicka

hokejka111
autor
14. jan 2013

@veronikaitali ...dakujem pekne,,,,,teraz , ked mate 3 mesiace ake nosite cislo oblecenia??....

veronikaitali
14. jan 2013

@hokejka111 62-68 a to mame 6,5 kg my sme prvy mesiac nosili 50-56 ale koli tomu ze mala sa narodila v 35 tt takze nam bolo vsetko velke sme museli dokupovat ale za mesiac predbehla s vahou normalne narodene babatka 😀 😀

hokejka111
autor
14. jan 2013

@veronikaitali ,,takze radis kupit vecicky do porodnice a aj na domov 56?...tak?,..,a super, ste sikovnice, ze ste to dobehli🙂..

veronikaitali
14. jan 2013

@hokejka111 ja ti radim kupit len do porodnice 56tku lebo ak sa ti narodi nad 3 kg tak to budete nosit 1 tt...male vzdy vies potom dokupit ak by ste prisli na svet troska skor 😉 😉 a 62tku vynosis urcite my ju nosime od 3 tt do teraz

veronikaitali
14. jan 2013

@medveckaeva aj ty mas toho vela ako my a polku z toho sme nevyuzili ☹ ☹

jaja018
14. jan 2013

Ahoj my sme mali veľa malickeho oblečenia čo sme ani oblečené nemali. Čiže nie veľa malých veci. A taká rada čo sme nevyužili je vanicka na kúpanie lebo ked bola malinka tak som ju len v umyvadle rychlo oplachla aby neptechladla a potom sa už capta vo veľkej vani. A este sme nevyužili prebalovaciu podlozku.

medveckaeva
14. jan 2013

@veronikaitali asi az priveľa 😀 A to ece neni na svete. Uz som kazala všetkým len hračky kupovať. 😀 ale partnerov otec, že má ece o to nákupné. Uz neviem kam to dám, sak nás drobec má viac veci ako ja;D ale zas lepšie viac ako malo ak ho náhodou budem muset častejšie prezliekat. Predsa len sa môže ogrckat. A niektorým veciam neodolala ece teraz a musím kúpiť 😀 Ece že uz toľko nemôžem chodit po obchodoch bo nevladzem 😀

medveckaeva
14. jan 2013

@jaja018 ani na posteli ako podlozku ne? Ja bych sa bala, že sa pustí cikat a hotovo 😀 ale to asi u chalana skôr ako u slecny

monyccka
14. jan 2013

pre prve babo sommala strasne vela veci a mnoho sme vobec neobliekli. pre druhe som si nachystala to naozaj potrebne, nie je toho vela:
6ks bodynka (aj kratky aj dlhy rukav - tak po dve-tri)
6ks dupacky s rukavmi (tesco, velkost 62)
3ks ponozky (hrubsie, bez gumiciek, aby netlacili nozicku)
2ks rukavicky (bavlnene, nosili sme aj vnutri, aby sa neposkriabala prve dni-tyzdne)
2ks ciapocka (bavnene, tiez sme nosili aj vnutri - po kupkani, alebo ked bolo chladnejsie atd a na vonku stacili, pretoze na kazdom ovraliku je hrubaa kapucna)
2ks svetriky (mam take hrubsie bavlnene na gombiky. Z vlny sa prvej dcerke robili vyrazky na lickach, kde sa dotykala priamo koze, pri druhej som enriskovala a nosime len bavlnene -take hrubsie bundicky a tak)
1 ks hruba kombineza (vel.62 - rychlo z toho vyrastu, no kedze cakas babo v marci, mozno uz dalsiu nebudes potrebovat + rodina tiez bude chciet nieco kupit, tak im budes aspon vediet povedat ze co vam treba)
fusak
2ks deky flisove + 1ks klasicka hruba deka (do kocika pod babo, pripadne na prikritie, ked bude veeelka zima)
20ks bavlnene plienky (ja mam asi 50ks, nemusim ich tak casto prat a zehlit - periem osobitne, vzdy na 90° pretoze ich pouzivam pod hlavku, pri dojceni na utieranie mliecka atd..)

Pocitaj aj s tym, ze istotne nieco podostavas od znamych a rodiny, aj ked su to zvycajne velmi chutne no neprakticke vecicky ako detske rifliky (ktore babo tlacia pri lezani) alebo satocky( tkore sa tak tazko obliekaju, ze ich nakoniec nepouzijes..). No vela ludi sa pyta, co by ste chceli a vtedy vies povedat, ze napriklad kombinezu vel68, alebo dupacky s dlhym rukavom vacsej velkosti, tie budes pouzivat v podstate cely rok.. ja som ich okrem horuceho leta davala naozaj nonstop - na spinkanie, pod oblecenie, na doma..je to mega prakticke - nikde sa neposuvaju, nevyhrnaju, su bavlnene,, mozes ich vrstvit alebo nechat samotne..naozaj super, nas najoblubenejsi kusok v babatkovskom satniku)

Na kupanie som pri prvej dcerke mala vanicku, teraz mam vedro a neviem si to vynachvalit. Lutujem, ze som si to pri prvej nechala rozhovorit od inych mamin, je to super, rychle, babao je spokojne, kludne, vyprdka sa..no super.

Kozmetiku pre dcerku aj jednu aj druhu som zredukovala na sudocrem na dupku a po pol roku som pridala syndet na kupanie a olivovy olej z lekarne. Ine nepouzivam nic, zidne kupacie gely ani penu do kupela, ziadne kremiky ani sampony..

Plienocky pouzivam tie, ktore su prave v akcii, zmojich skusenosti su tesco plienky (essentials) celkom porovnatelne s pampersami akurat cena je riadne rozdielna. Mam rada aj babylove z dm, aj ked tie celkom malicke sa mi zdali hrube.

Flasky a cumle som podostavala, pri prvej som pouzila flase, pretoze som zo zdrav dovodov kojila kratko. Teraz pri druhej kojime v pohodicke, takze sa nechystam to vytiahnut. No nekupovala by som to ani nahodou vopred. Jednak podostavas a aj keby nie, v kazdom supermarkete, ci lekarni to kupis kedykolvek pocas dna, ak by si nahodou potrebovala. Cumle nepouzivam ani som nepouzivala.

sterilizator mame, dostala som a kedze prva dcerka pila UM, tak sme ho aj hojne vyuzili ale rovnako by som ho vopred nekupovala, tiez nie je tazko ho zohnat ak by si davala UM.

Oooj a aby som nezabudla, pre mamku su potrebne hlavne vlozky a prsne vlozky. Tiez podprsenky na dojcenie a ja rada pouzivam aj kosele nocne na dojcenie. Prve dni (no dooobre, mozno aj dlhsie) som v nich travila cele dni. Je to velmi pohodlne, kedze netreba nic vyhrnat a drzat pri dojceni (co bolo zo zaciatku naozaj casto ;))

jaja018
14. jan 2013

@medveckaeva aj ja som sa bála na začiatku ale potom asi po pár týždňoch už nie. Použili sme len pár krát

hokejka111
autor
14. jan 2013

@monyccka ,,dakujem,,,, 🙂

monyccka
14. jan 2013

@hokejka111 rado sa stalo..este mi napadlo, ze zbytocna kupa bola odsavacka - pri prvej som odsavala ako diva a pomohlo mi to akurat k nadprodukcii mlieka (zacyklila som sa medzi odsavanim, lebo mam vela mlieka a tvori sa mi vela mlieka, lebo odsavam). Dnes by som si ju isto nekupovala. To co som potrebovala odsat (ked sa mi prsniky naliali privelmi) som teraz odsala rucne (teda odtlacila) a neznicila som si bradavky. A kedze kojim na poziadanie, zistila som, ze najlepsia odsavacka je babo 😉 A v skrini nam stoja aj kadejake papucky, topanocky a podobne vychytavky, ktore sa kazdemu zdaju milucke (ale uprimne, ked po prebdetej noci obliekam drobca, posledne na co myslim je obuvanie topanociek 😉 )..

majka99999
14. jan 2013

@hokejka111 len chcem napisat, ze maly mal 3,78 kg a 56 sme nosili mesiac... Takze zasoby si nemusis robit, overal ( alebo teda dupacky s dlhymi rukavmi) mozes dokupit v Tescu hocikedy a su aj pekne. 🙂

ivanka.7
14. jan 2013

Baby ti tu uz popisali, tak ja len ze oblecka nekupuj vela, uvidis, ake budes mat babo - nasa sa neprecikavala, neprekakavala, negrckala a prve mesiace ani neslintala, cize na zaciatku mi fakt stacilo 5 overalov a 3 bodynka, na von mikinu a deku a bolo vybavene :D Oblecko vzdy mozes dokupit, ak ti nestaci, ale ak ho mas zbytocne vela, tak si budes otrieskavat hlavu, ze si tie peniaze mohla dat na daco ine.
Flasky a cumle som nepotrebovala, doteraz mam pouzitu jednu flasu, co som jej parkrat davala vodu, ale ma ju skor na hranie. Cize ani sterilizator a pod.
Odsavacku som vyuzila len v sestonedeli.
Zbytocna je kozmetika pre babatko, vystacis s detskym mydlom, nejakym kremom na premastenie pripadnej suchej koze a dacim na zadocek - mala ma 9 mesiacov a nic ine som na nu este nepouzila, aj ten krem na zadok pouzivam uplne minimalne, lebo je v latkovych plienkach - cize mi zatial staci vzorka z porodnice :D
Zavinovacku sme pouzivali az dva dni a rukavicky na sebe nemala nikdy - liezlo jej na nervy, ked nemala ruky volne.

V kazdom pripade plno toho dostanes a ak sa ta niekto opyta, co chcete, neboj sa povedat si. Ja si musim zaklopat, ze volovin sme dostali minimum. A napr. diek sme dostali asi 5, ale vsetky sme vyuzili :D
No a cisto za seba - investovala by som do dobreho ergonomickeho nosica alebo satky. Ja som mala dieta, ktore vo vanicke nechcelo byt, cize polroka by som asi bola zavreta doma, nebyt satky.

hokejka111
autor
15. jan 2013

@ivanka.7 ,,,dakujem pekne za rady,,,,,rozmyslam nad baby vakom,,,to je pre malinke babo,,,a neskor nad nosicom,,,,skusala som satku,,,,mne to nejake nesedi,,,,mam obavu viazat to,,,,mozem vediet aky mas vak,?satku,,,,pekny dnik vam prajem 🙂

monyccka
16. jan 2013

@hokejka111 ak mozem poradit, babyvak bol u nas na dve veci - na chvilu a na figu ;) ale vazne, babatko celkom malicke je tam take nejake stratene pokrutene..To skor vacsie by som tam mozno dala. Ale zato istotne odporucam manducu, ta bola vyuzita na 1000%. Vaha babatka sa krasne rozlozi na bedra a obe plecia, chrbat si oddychne a hlavne - volne OBE ruky, co je v obdobi nosenie, kojenia, grgania atd nedocenitelny pocit 🙂 Varit som sice takto nemala velmi dovahu kvoli obareniu ale vsetko ostatne som si porobila smelo s malou na hrudi - pranie, vesanie pradla, vykladanie, nakladanie umyvacky, umyvanie riadu, dokonca som umyvala aj okna v lete ;) Cize za mna manduca istotne ano, babyvak sa u nas neozvedcil a satky som mala dve, boli sice super, ale som veeelmi leniva na ich viazanie, takze sme sa neutrhli v satkovani ;)